Nieśmy chętną pomoc bliźnim!

forum Poczt Harcerskich
ODPOWIEDZ
PH 101 Lomża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 22 sty 2013, 18:07

Druhny i Druhowie!
przesyłam poniższe PISMO mojego przyjaciela z gorącą prośbą o POMOC
-------------------------------------------------------------------------------------

Szanowny druhu Henryku,

proszę o przekazanie poniższej prośby do harcerzy o przekazanie 1% podatku na leczenie i rehabilitację mojego synka Tomka.
W ubiegłym roku zebraliśmy ok. 11.000,- zł.
Kwota ta pozwoliła nam na sfinansowanie m.in. terapii metodą Tomatisa, cotygodniowych zajęć integracji sensorycznej, operacji uszu w Kajetanach pod Warszawą, diety i lekarstw.
Tomek, urodził się z zespołem wad wrodzonych. Po urodzeniu stwierdzono u niego Zespół Pierre-Robina, hipotorfię, wzmożone napięcie mięśniowe, przykurcze mięśni, szpotawość ułożeniową stóp. Od urodzenia był intensywnie rehabilitowany, prawie codziennie mieliśmy wizyty w poradniach specjalistycznych. Z biegiem czasu lekarze wykrywali u dziecka coraz więcej wad. Najpierw wykryto szmery nad sercem, potem niedoczynność tarczycy, wadę nerek, pęcherza, wady przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego, zaburzenia rytmu mowy, zaburzenia neurologiczne. Tomuś przeszedł 4 operacje (operacja rozszczepu podniebienia, usunięcie nerki, operacja pęcherza,...). Często musi przebywać w szpitalu w celu wykonywania specjalistycznych badań oraz w wyniku nawracających infekcji.
Kiedy myśleliśmy, że najgorsze już za nami, u synka zdiagnozowano zespół Aspergera (diagnoza: całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia semantyczno-pragmatyczne-autyzm). Choroba Tomka (oprócz kosztów ponoszonych w związku z wadami wrodzonymi) wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji, leków, pomocy terapeutycznej, konsultacji, szeregu dodatkowych badań oraz równie kosztownej diety bezglutenowej, bezcukrowej i bezmlecznej. Dzięki temu Tomuś ma szanse w miarę normalnie funkcjonować w życiu dorosłym.
Poniżej oraz w załączniku przedstawiam wzór prawidłowo wypełnionego PIT-u 37. KRS 0000037904.
Bardzo ważne jest, by w rubryce: cel szczegółowy 1% podać imię i nazwisko dziecka, bo tylko wtedy pieniądze trafią na konto Tomka. (12380 ŁASKARZEWSKI TOMASZ ADRIAN)
Jeśli możecie, poproście rodzinę i znajomych by nas wspomogli 1%.
Będę wdzięczny za każdą złotówkę.
hm. Adrian Łaskarzewski
-PH 30 Szczecin II-

------------------------
Czuwaj!
hm. HF Karwowski
-naczelnik Poczt Harcerskich

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”