Zajęcia dla niezrzeszonych

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
Andrzej Borth
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2010, 00:01
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Andrzej Borth » 01 cze 2011, 20:59

Czuwaj!

Proszę o pomoc w pomysłach, ponieważ szukam fajnych zajęć na festyn szkolny na wsi (gimnazjum i podstawówka). Jeżeli ktoś by mi mógł pomóc i podrzucił pomysl co ciekawego i na poziomie można dla dzieciaków zrobić.


pozdrawiam i z góry dziękuję

Dyzma
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar 2010, 00:39
Lokalizacja: 13 ŚDH MANDRAGORA
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dyzma » 02 cze 2011, 01:07

Można zrobić puszczanie dużych baniek, jeśli podstawówka to kącik "robienia ozdób ze śmieci" - bibuły, butelki plastikowe, rolki z papieru toaletowego, jakieś flamastry i z tego motyle i co tam dusza zapragnie i wyobraźnia pozwoli.
pwd. Tomasz Mika
Powiatowy Związek Drużyn w Świdniku
13 Świdnicka Drużyna Harcerska "Mandragora"
www.mandragora.swidnikzhp.pl

znowu_marta
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2008, 21:03
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: znowu_marta » 02 cze 2011, 19:33

Realizacja poniższych pomysłów wymaga wkładu finansowego i/lub kreatywności. (Oczywiście niektóre są bzdurne, ale mogą pomóc wypracować inne.)

1) Chusta animacyjna: http://www.klanza.org.pl/?module=Defaul ... ctionId=80 (szkoły i świetlice często mają, ew. może znajdzie się sponsor).

2) Klocki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kubb (w internecie łatwo znaleźć szkic boiska i wymiary klocków, my robiliśmy je sami).

3) Kule: http://www.retsat1.com.pl/czp3/bule/o_bule.html (można je zastąpić piłeczkami i dostosować zasady gry do warunków).

4) Rękodzieło: odlewy gipsowe, origami, ozdoby z koralików; konkursy plastyczne (malowanie chodnika, murów, rękami na płótnie - coś oryginalnego, ale nieszkodliwego i na pewno nie bezcelowego, czyli musi być później wystawa ltp - nie do smieci).

5) Wielkoformatowe gry planszowe typu: CHIńCZYK, TWISTER, WARCABY (plansze można zrobić na kartonach lub płótnie, pionki z kamieni lub pudełek).

6) Szachy: turniej (w szkołach powinny być plansze i pionki).

7) INO: np. w formie gry terenowej po boisku ze wskazówkami dotyczącymi ukrycia skarbu albo gry azymutowej pomiędzy literkami/hasłami polegającej na odczytaniu zagadki/haseł do krzyżówki, którą trzeba rozwiązać.

8) Wolna scena: szkoła ma na pewno sprzęt nagłaśniający, a internet bezprzewodowy i darmowe karaoke chyba można wykorzystać (to bym jeszcze sprawdziła - chodzi o prawa autorskie do wykorzystywanych utworów).

9) Zabawy w grupie (na zbiórkach stosujemy je często, ale niezrzeszeni ich nie znają - w razie braku pomysłów, można je znaleźć po wpisaniu w google.pl hasła "zabawy w grupie").

10) Pokazy: technik harcerskich (ratownictwo, pionierka, wspinaczka ltp), Straży Pożarnej, Policji (np. tresury psa), Straży Łowieckiej (np. dotyczące kłusownictwa), symulacja wypadku, ...

11) Tory przeszkód (np. rowerowy. rolkowy), zawody i konkurencje sportowe (również na wesoło - rzut kaloszem do celu, narty wieloosobowe, szczudła - trochę roboty, ale rekwizyty starczają na długo).

12) Warsztaty: np. nauka tańca, piosenek harcerskich, piosenek turystycznych, wiązania węzłów, szyfrów (może tez coś ze stylizacją i makijażem, zakończone pokazem mody?)

13) Loteria fantowa.

14) Kiermasz (dobrych uczynków, rękodzieła, starych monet - czegoś nietypowego; jeśli sprzedaż ma być odpłatna, trzeba mieć zgodę z Hufca i właściciela terenu).

15) Poczęstunek: może stołówka szkolna zaserwuje zupę z kotła sfinansowana przez radę rodziców, ew. załatwicie kiełbaski lub chleb i dżem na grilla lub ognisko? (Można tez z mąki, oleju, wody i przypraw zagnieść ciasto, które uformowane w rolki owija się wokół końcówki co najmniej metrowego patyka i piecze nad ogniem - dzieciakom smakuje, gdy zrobią je samodzielnie).

ktomiczak
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2010, 11:16
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ktomiczak » 03 cze 2011, 11:38

My mamy taką akcję jutro, oto plan:

1. Układanka symboli harcerskich (z bardzo dużych elementów): krzyż, lilijka, znaczek zucha
2. Harcerski KIM na czas:
• Chętne osoby oglądają w pełni umundurowaną harcerkę starając się zapamiętać szczegóły jej ubrania, po określonym czasie muszą wypisać na kartce wszystko co zapamiętali. Notowane są wyniki (czas oraz ilość poprawnych odpowiedzi) i zamieszczane na tablicy na bieżąco.
3. Gra – poszukiwania w piasku: w misce z piaskiem trzeba odnaleźć zaginione przedmioty i je nazwać (symbole harcerskie)
4. Malowanie twarzy
5. Tor przeszkód
6. Zabawa z balonami
7. Rozkładanie namiotów - igloo (dla dzieci i rodziców)
8. Gra z mapą (odnaleźć 4 punkty zaznaczone na mapie i wykonać zadania) dla dzieci i dorosłych
9. Nauka posługiwania się kompasem / busolą
10. Rebusy i łamigłówki z szyframi

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”