FESTYN!!! pomocy!

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
ODPOWIEDZ
dyrdymała
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2009, 02:50
Lokalizacja: 111 DW "Cirejl"
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dyrdymała » 27 sie 2010, 12:06

Czuwaj,
Poszukuję pomocy kogoś kto ma świetne pomysły i doświadczenie w organizacji festynów dla dzieci.
Może zacznę od początku:
Dogadaliśmy się z dyrektorką miejscowego domu kultury, która organizuje festyn z okazji nowego roku szkolnego. Dostaliśmy cały blok czasowy(ok 7h), który mamy zapełnić zabawami, grami i dużą (2h) grą po mieście. Do tego będziemy mieli swoje "stoisko" tj. stoliki z "reklamą" drużyny(kroniki, pierdoły harcerskie). i tutaj zaczynają się schody...
gra ma zawierać techniki harcerskie, ale takie by niezrzeszone dzieci poradziły sobie(dzieci będą w wieku zuchowo-harcersko-starszoharcerskim. Brakuje nam też punktowych(ale najwyżej kogoś "wypożyczymy").
Piszcie swoje pomysły, nawet każda zabawa, pląs czy piosenka się przyda.
Czuwaj!
Kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku.
~ Johann Wolfgang Goethe

Klakson
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2010, 15:17
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Klakson » 29 sie 2010, 23:17

Plasy czy piosenki to bym sobie zostawiła na "zapchanie" ewentualnych luk czasowych... Dla osób w wieku starszoharcerskim są to formy bardzo nieatrakcyjne.
Natomiast jeśli chodzi o grę dla osób niezrzeszonych to proponuję fabularną :) Fabuła gry może być np. detektywistyczna, wtedy można posługiwać się kodami - szyframi harcerskimi, trasa może być oznaczona znakami patrolowymi, a celem gry może być odratowanie kogoś rannego - pierwsza pomoc. I w ten sposób mamy wplecione proste techniki harcerskie :) Jeśli punktowi będą fajnie poprzebierani to wszystkim udzieli sie atmosfera śledztwa i gra może być naprawdę interesująca :)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”