Ruch Programowo-Metodyczny "21"

Wydział Programowy
Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 17 mar 2010, 22:17

Przepraszam... chyba się nie zrozumieliśmy.

To jest Janusz HARCERSKIE Forum. Dyskutujemy, używając ARGUMENTÓW.

Ale widzę, że nie chcesz tego zaakceptować. Więc ja kończę tę dyskusję. Nie mam ochoty przepychać się na grepsy. Nie masz nic do powiedzenia - to może po prostu nie pisz?

Rozumiem, że skończyło się ad meritum i zaczęło się ad personam, więc ja się żegnam.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 18 mar 2010, 21:07

Rafal pisze:
sikor pisze:
Rafal pisze:Po co mają byc RPM? Idealnym przykładem jest nieistniejący już RPM Wędrownictwo. Testowali nowy sposób pracy z wędrownikami. W porozumieniu z odpowiednimi wydziałami i nawet z ich inspiracji. Chodziło o to, by sprawdzić czy nowa metoda pracy z wędrownikami ma sens. W proces byli zaangażowani tak instruktorzy ruchu jak i wydziałów. Poszukiwali nowego.
Rafał
No na bank... Testowali nowe, nowiusieńkie. Ale przed wojną.

A może jednak jedynie odgruzowywali ścieżkę zasypaną przez komuchów dla których wędrownictwo było najbardziej nieporządana gałęzią ZHP ?
Ale nie robili tego w opozycji do czegokolwiek. Taka różnica. I to jest właśnie dla mnie harcerskie - że buduje się coś razem...

Rafał
Rafale, mylisz się w historycznej ocenie Wędrownictwa. W Polsce zawsze kolejne odradzanie się Wędrownictwa było rodzajem walki przeciwko "estabilishmentowi". I przed wojną i po, i w latach 57-60 i w czasie Ofensywy sth. Ostatnie zmiany też mają tego znamiona.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 18 mar 2010, 21:23

Rafal pisze:RPM Krąg Płaskiego Węzła. Dla mnie (dla Maćka - napisałem DLA MNIE!) ani programowy ani metodyczny. Nie mam pojęcia czym ten ruch się zajmuje. Piszesz, że wydaje książki. Wydawnictwo WING tez wydaje książki. Czuwaj pisze artykuły. A zadne z nich nie jest ruchem metodycznym ani programowym.
/....../
Taka jest moja opinia... I tyle...

Rafał
A moja opinia jest taka, że po prostu brak Ci pełnej wiedzy i informacji. Samo uwspółcześnienie Vademecum Zastępowego zabrało półtora roku w zespole kilkunastu instruktorów ZHP i ZHR. I praca ciagle trwa, bo kolejne dodruki są zmieniane.
Zwój Kory Brzozowej, to jeszcze wieksza praca kilkunastu osób - zespołu redakcyjnego
daleko wykraczającego poza standarty. Tylko RPM KPW pozwolił na takie działania. Rafał, dawno nie spotkałem się z tak niesprawiedliwą i tak subiektywną opinią wobec inicjatywy wydawniczej KPW, na miarę ładnych paru lat. Tak Wing wydaje książki, wydawnictwo ZHR też. Wydaje się również nowe wydanie Koźniewskiego i setki tytułów...historycznych. A u nas drugi rok i dwa tomy Gier Zapletala są gotowe, zostały jeszcze dwa.
....wystarczy porównać. Zaraz napiszesz, że od tego są struktury ZHP, itp itd.
Oszczędź mi tych argumentów. Ja osobiście znam harcerski ruch wydawniczy i RPM od samego początku. ( po 56 r. ;)) WH i Horyzonty, podziemie wydawnicze i kulisy koncepcji RPM. To była moja harcerska rzeczywistość. I chyba nie rozumiesz idei pisma harcerskiego. Dziwne, bo stworzyłeś coś znakomitego właśnie PRZECIW swoim argumentom. Blog zhp24...jakoś bardzo mocno w nurcie tego, co nazywasz "złym" w RUCHU a co jest siłą tej idei !
Dobre, nie opłacane pismo harcerskie jest RUCHEM wspólnoty idei ! Inaczej jest biuletynem. Zespoły redakcyjne od zarania harcerstwa antycypowały RPM. I bywały, oj bywały "partyjne" - nawet zakazywano ich wydawania, jak choćby w Wilnie !
I powiem tak. Dajmy sobie spokój tej dyskusji bo nie harmonizujemy w pojmowaniu pewnych podstaw i pojęć.
Zabrałem tu głos niechętnie i chyba już w drodze wyjątku. Bo to bezcelowe !
Ostatnio zmieniony 18 mar 2010, 22:10 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”