Propozycja Programowa "Nazajutrz"

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
ODPOWIEDZ
Gajusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2007, 08:50
Lokalizacja: Zespół ds. PR - RPM "Akademicy
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gajusz » 23 paź 2009, 15:33

W czasie, gdy trwają czynności legislacyjne związane z Ruchem Programowo – Metodycznym „Akademicy”, Zespół Harcerstwa Akademickiego, przy współpracy z Kręgami Akademickim wystartował z Propozycją Programową „Nazajutrz”.

Program ten skierowany jest do instruktorów oraz wędrowników w wieku studenckim. Jest to kompleksowa propozycja mająca na celu wzbogacenie pracy Kręgów Akademickich i umożliwienie jak najpełniejszego przygotowania ich członków do wkroczenia w pełni samodzielne i dorosłe życie, które zaczyna się nazajutrz po ukończeniu studiów. Całość składa się z 7 rozdziałów (ZDROWIE, ŻYCIE UCZUCIOWE, DUCHOWOŚć, KARIERA, FINANSE, POSTAWA OBYWATELSKA/PATRIOTYZM, MOJE MIEJSCE W ZHP) odpowiadających 7 sferom życia, w obrębie których prezentowane są przykładowe tematy spotkań, cele i zamierzenia oraz wzorcowe konspekty. Poszczególne rozdziały przygotowało grono instruktorów Kręgów Akademickich, będących specjalistami w danych dziedzinach.

Kręgi Akademickie, często będąc ostatnim etapem harcerskiej drogi dla studentów, są miejscem, gdzie harcerze zastanawiają się co będą robić po studiach i jak kształtować własną przyszłość. Wychodząc naprzeciw potrzebom Kręgów Akademickich, Zespół stworzył „Nazajutrz”, by pomóc i ulepszyć ich pracę

Propozycja ta może być również z powodzeniem dopasowana do pracy drużyn wędrowniczych.
Cały dokument oraz jego poszczególne rozdziały dostępne są na stronie: www.akademicy.zhp.pl w zakładce: „Dokumenty i przydatne materiały”.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2009, 15:35 przez Gajusz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”