Wrażenia po Wędrowniczej Watrze Suchedniów 2008

Snorri
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Snorri » 31 sie 2008, 19:47

Wędrownicza Watra 2008 przeszła już do historii, niektórzy jeszcze odsypiają, inni szykują się do pracy, szkoły itd. Zapewne nie wszyscy jeszcze ochłonęliśmy po tej imprezie.

Czas na podzielenie się wrażeniami co było super, a co można by było poprawić.
Co was zachwyciło, poruszyło (pozytywnie lub nie), co było fajne, a co "tak niekoniecznie"?

Piszcie - co sądzicie o tegorocznej Watrze?

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 31 sie 2008, 20:16

Tak na gorąco.
Plusy:
- kawiarenki - świetna atmosfera, organizacja i klimat;
- Biuro Obsługi Wędrownika - nie miałem problemu z uzyskaniem potrzebnych danych;
- rozpoczęcie Watry;
- ogniobranie w wykonaniu akademików;
- zajęcia w programie instruktorskim - ciekawe, przydatne, szkoda tylko, że pogoda przeszkodziła w realizacji części z nich
- możliwość zamówienia świeżego pieczywa bez konieczności wyprawy do miasta;
- pokaz filmików przedwatrowych;
- wiele z przygotowanych zajęć patroli;
- inne (wieczorne życie centrum zlotu, koncert)
Jak się inne nasuną, to dopiszę. Teraz minusy:
- przepływ informacji przed i w trakcie watry (długi czas oczekiwania na maile, brak niektórych istotnych informacji np. o tym zamawianiu chleba czy posiłków w bazie, chyba, że przegapiłem, w trakcie watry raz poszła plotka o odprawie patrolowych i z pół godziny łaziłem żeby to potwierdzić lub nie)
- w blokach programowych czasami odbywała się tylko połowa zajęć (z powodu braku chętnych lub prowadzących, gdzie pozostałe zajęcia wcale nie przeżywały oblężenia)
- jednak spora odległość infrastruktury sanitarnej od biwaków - chyba można było część kibelków postawić w pobliżu miejsc noclegowych;
- odniosłem wrażenie, że ekipa "Na Tropie" nie widziała wielu pozytywów redagując drukowaną wersję NT na czas WW, czepiając się np. kawiarenek, które były wg mnie jednym z mocniejszych punktów watry.
O wędrówkach się nie wypowiem, bo nie byłem tam (wraz z drużyną byłem na pielgrzymce pełnić służbę - jedno z zadań przedwatrowych). Nie mam porównania do innych WW, bo to był pierwszy raz dla mnie i mojej drużyny, która mimo wszystko wróciła zadowolona i prawdopodobnie będziemy za rok w Wielkopolsce. Pozdrowienia dla wszystkich poznanych ludzi. A na koniec gratulacje dla HGW "Szekle" z Mielca za zdobycie miana Primus Inter Pares - w końcu to sąsiedni hufiec i ta sama chorągiew ;)
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

Szuder
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Szuder » 31 sie 2008, 21:02

I Rzeszów melduje powrót do domu. Wrażenia napiszę niebawem, chwilowo po nieprzespanej ostatniej nocy i powrocie dość ciężkim kładę się spać! :-)
Pozdrawiam wszystkich poznanych i nie poznanych ludzi.
Czuwaj!
Tomasz Szudrowicz
Przyboczny 42DW 'Szyszka'
www.42dh.zhp.rzeszow.pl
Hufiec Ziemi Rzeszowskiej,
Chorągiew Podkarpacka.

Gisburn
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gisburn » 31 sie 2008, 21:18

bydgoszcz melduje się w domu :) A co do watry to miała swoje plusy i minusy ale i tak jestem bardziej pozytywnie nastawiony niż negatywnie.
phm. Maciej Gralak HR
Drużynowy 42 BDSH "Krzewy" im. Dzieci Bydgoskiego Września
Szef Zespołu Programowego Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 31 sie 2008, 22:01

Melduję, że wróciłam także do domu w jednym kawałku :) mimo 10 godzinnej tułaczki na trasie Suchedniów - Kielce - Kraków - Wrocław - Jawor :)
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 01 wrz 2008, 10:56

Jeszcze jednego zapomniałem - w jednym z wydań NT pojawiły się porady dla uczestników WW. Któraś z nich zalecała udział w zajęciach sprawdzonych środowisk, które są już watrowymi wyjadaczami. Przepraszam bardzo, ale co to miało oznaczać? Że zajęcia mniej doświadczonych patroli są do kitu i nie warto na nie iść? Bo tak to odczytywało wiele osób.
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków

Snorri
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Snorri » 01 wrz 2008, 12:32

Fakt, dosyć krzywdzące stwierdzenie. Odnośnie watrowego NT to czy nikt z was nie miał problemów z dostępem do wszystkich numerów? Ja np. nie mogłem zdobyć drugiego numeru tego z "gwałtem". Dystrybucja "z ręki" jakoś mnie ominęła, a potem nigdzie nie można było go znaleźć.

A tak w ogóle to ile nas w końcu było na Watrze? W potwierdzeniu zgłoszenia otrzymałem informację, że swoje przybycie zapowiedziało ponad 700 osób. Brzmiało dumnie. Na Tropie napisało o ponad 300. Coś tu nie tak. Więcej niż połowa wędrowników nagle się rozmyśliła??
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2008, 12:39 przez Snorri, łącznie zmieniany 1 raz.

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 01 wrz 2008, 14:25

Snorri pisze:A tak w ogóle to ile nas w końcu było na Watrze? W potwierdzeniu zgłoszenia otrzymałem informację, że swoje przybycie zapowiedziało ponad 700 osób. Brzmiało dumnie. Na Tropie napisało o ponad 300. Coś tu nie tak. Więcej niż połowa wędrowników nagle się rozmyśliła??
Dokładnie, sam jestem ciekaw, ile nas ostatecznie było. Na stronie ZHP podano, że wędrówki "nawiedziło" 300 osób. A ile było na zlocie? Przecież niektóre patrole (z 10) nie dotarły - taka lista wisiała na tablicy ogłoszeń.
hm. Mateusz Cebula HR

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 01 wrz 2008, 20:05

W wędrówkach brało udział około 350 osób natomiast na samym zlocie liczba uczestników gości i obsługi nieznacznie przekroczyła 500 osób
hm. Jakub Juszyński

Snorri
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Snorri » 01 wrz 2008, 21:22

Co do "nowoczesnego" rozpalenia Watry to słyszałem niestety same niepochlebne opinie. Jeden z patroli ułożył nawet piosenkę "Płonie benzyna i szumi nafta..."

Zgadzam się z ciekawymi formami rozpalania ale podlewanie WATRY benzyną na oczach całego zlotu to moim zdaniem nieporozumienie. Duże nieporozumienie.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 01 wrz 2008, 21:39

O rety...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 01 wrz 2008, 21:51

Widzę, że płyny łatwopalne zaczynają robić forrorę na harcerskich imprezach :D A zaczęło się od GRU xD
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 01 wrz 2008, 22:04

Druhu to może warto posłuchać z różnych stron ponieważ wielu osobom forma ta się podobała. Owszem można stanąć w kręgu na baczność i jedna osoba rozpali watrę "tą jedną zapałką" ale to nie o to chodziło :)
hm. Jakub Juszyński

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 01 wrz 2008, 22:10

Kuba ... a możesz mi napisać o co chodziło ?
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 01 wrz 2008, 22:12

Owszem mogę. Rozpalenie Watry miało być inauguracja zlotu - dużego przedsięwzięcia, miało być wydarzeniem w którym każdy by brał udział przynajmniej przez oglądanie go a to że do tworzenia tzw. teatru ognia używa się materiałów łatwopalnych to inna sprawa lecz wymagała jej forma którą założyliśmy :)
hm. Jakub Juszyński

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicza Watra 2008”