Krajobraz po i przed burzą.

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 12 cze 2007, 17:32

[Post usunięty przez admnistrator]
[giqusek]
Ostatnio zmieniony 16 cze 2007, 22:01 przez dono, łącznie zmieniany 1 raz.
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 12 cze 2007, 17:44

dono pisze:, jak powinny . Ok , chwalę
dono, zupełnie OT:
przestańże stawiać te spacje przed znakami interpunkcyjnymi.
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 12 cze 2007, 18:59

dono pisze:usunięte na prośbę autora cytatu - orcus
Przepraszam za OT, ale muszę spytać. Dominik, a macie tam w chorągwi sąd harcerski? A w mieście prokuraturę rejonową? Proponuję udać się do tychże instytucji, jeśli to co piszesz jest prawdą.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2007, 19:00 przez kubakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Sieczko

Radek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Radek » 12 cze 2007, 19:25

Według spisu hufiec posiada swój własny Sąd Harcerski..
Paweł Dobosz

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 12 cze 2007, 22:47

dono pisze:Nie jest dla mnie do zaakceptowania sytuacja , że Ty , Rafał Klepacz , Piotrek Kowalski przystępują do reform , nie od tej strony , od której trzeba się za nie wziąć . Czemu zamiast wziąć się za te istotne rzeczy dla Związku , proponujecie reformy nie w takiej kolejności , jak powinny . (...) W moim odczuciu Ty , Michał , tak jak Rafał i Piotrek , marnujecie swoje siły , które moglibyście przeznaczyć właśnie w zupełnie innych celach , tam , gdzie one są potrzebn
Cześć Dominiku,

Chyba się w ogóle nie znamy, a Ty już wiesz jakie reformy rozpocząłem i to w dodatku z Piotrem i Michałem.

Do jakich to reform - Twoim zdaniem - przystąpiliśmy w trójkę?

Na co - Twoim zdaniem - marnujemy siły?

Piszę bez żadnej złośliwości. Po prostu nie rozumiem o co masz do mnie żal. Nie wiem co konkretnie ja Ci zrobiłem, czym zawiniłem i w ogóle... skąd ta krytyka?

Rafał Klepacz
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 13 cze 2007, 07:11

Ja przynajmniej chłopaki znalazłem się w dobrym towarzystwie. Ale Wam nie zazdroszczę.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 13 cze 2007, 07:36

Cześć Rafał

Przyznam , że trochę niefortunnie połączyłęm Was w jedną "klikę" , ponieważ łączy Was trzech tylko idea działania

Do rzeczy pisząc :

Żeby wszystko było jasne , cenię Cię jako instruktora i popieram Twoje działania . Nie podoba mi się jedynie priorytet ich podejmowania . Mam na myśli tutaj dążenie do zmiany Prawa Harcerskiego tu i teraz . Zmiana Prawa Harcerskiego , przeformowanie go w duchu skautowym bez utrtaty tych najbardziej istotnych ram wartości jakie zawiera , jest podejmowana w Kręgu Płaskiego Węzła i byłbym niesamowicie rad , gdybyś i ty wziął w tych pracach udział
W swoim ostatnim artykule w Na Tropie , pt. "Złe Przepisy" piszesz właśnie o tym , co w pierwszej kolejności trawi ruch harcerski w Polsce i dzięki któremu nie możemy iść na przód . Proponuję po prostu odwrócenie piramidy ważności reform w ZHP , które chcesz podjąć ( chociażby można było przeczytać o nich na Twojej przedzjazdowej stronie) i proponuję , żebyśmy wspólnie , bez podziałów i bez uraz , skupili się na pracach nad ustawą o harcerstwie i odpowiednim lobbingiem nad wprowadzeniem takiej ustawy w życie

I na koniec , moja krytyka względem Ciebie jest konstruktywna i nie nosi znamion żalu i zawiści o cokolwiek :-) . Jesteś mi bratem , jak każdy skaut , harcerz :-)
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 13 cze 2007, 07:59

Własnie umieściłem uchwałę GK ZHP nr 99

http://dokumenty.zhp.pl
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 13 cze 2007, 08:01

dono pisze:Mam na myśli tutaj dążenie do zmiany Prawa Harcerskiego tu i teraz . Zmiana Prawa Harcerskiego , przeformowanie go w duchu skautowym bez utrtaty tych najbardziej istotnych ram wartości jakie zawiera , jest podejmowana w Kręgu Płaskiego Węzła i byłbym niesamowicie rad , gdybyś i ty wziął w tych pracach udział
Chciałbym, żebyś mi wskazał, gdzie postulowałem zmianę prawa dla samej zmiany, tak, żeby nie utracić wartości. W całej dyskusji przed zjazdem programowym ani razu nie wypowiedziałem się o zmianie prawa, a ciągle mówiłem o takiej kolejności: najpierw dyskutujmy o wartościach - potem o treści zapisów.

I swoją drogą, masz bardzo ciekawą formę zaproszenia mnie do prac nad prawem na forum KPW. W sumie nie powinienem narzekać, mogłeś zaprosić mnie na przykład przez forum onetu.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 13 cze 2007, 09:01

Druhu przewodniczący cieszę się, że zostałeś oczyszczony z zarzutu, że jest druh ze mną w jednej "klice". Ufff...
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 13 cze 2007, 09:10

Dominik. Daleki jestem od wywyższania pewnych osób tylko dlatego, że pełnią jakąś funkcję i zabraniania mówić swojego zdania osobom, które mają małe doświadczenie, czy są za młode.

Ale tutaj nastąpiło swoiste kuriozum.

Dominik. Masz 17 lat, urodziłeś się właściwie już w III RP. Nie znam twojego harcerskiego doświadczenia, dorobku, prowadzonych projektów, ani jakiejś całościowej wizji naprawy ZHP. Nie sądzę, abyś miał dokładny ogląd sytuacji, sądząc po twoich postach widzę że po prostu jesteś sfrustrowany ilomaś sprawami w ZHP. Często natomiast piszesz o komunie, odwołujesz się do jakiś dziwnych wydarzeń, a teraz mówisz vice-przewodniczącemu ZHP że idzie w złym kierunku :)

Nagle sugerujesz Rafałowi, mnie, czy Kowlakowi jakieś działania o których w sumie my nie mamy pojęcia, negujesz jakieś nasze poglądy - bez podawania konkretów, słowem zupełnie nie wiem o co biega.

Prawdę mówiąc wycofałeś się właśnie z JEDYNEJ prawdziwej rzeczy która napisałeś - mnie, Rafała i Kowlaka łączy znacznie więcej niż cel. Jesteśmy grupą znajomych, mających bardzo podobne poglądy na sprawy związku i nie tylko.

Przedstaw może gdzieś swój program, opowiedz co robimy źle - oświeć nas. Bo na razie mam wrażenie, że wyrwałeś kilka zdań z dyskusji na KPW, czy gdzie indziej, wbiegłeś tutaj, stanąłeś przed nami i krzyczysz że idziemy w złym kierunku.

A ja (i chyba nie tylko ja) kompletnie nie wiemy o co tobie właściwie chodzi.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 13 cze 2007, 10:12

Dono! W takim razie ja Tobie zapodam trochę lewackiej propagandy skoro tak usilnie polujesz na lewaków;-) Nie ma wroga wśród opcji harcerskiej w ZHP! Obowiązuje nas zasada Frontu Ludowego który budujemy razem z wszystkimi siłami miłującymi wolność i prawdziwe harcerstwo!!!
(mam nadzieję że poznajesz stylistykę ;-)

To że z g00rkiem, Rafałem, Piotrem możemy dyskutować o Prawie Harcerskim, o mundurach, o systemie stopni, o tym czy stopni powinno być 5 czy 6, o tym czy w organizacji obozów nam bardziej przeszkadzają przepisy państwowe czy związkowe, o tym jaki jest nasz stosunek do skautingu, o tym jak rozumieć patriotyzm itd. - to świadczy o jednym - że i "my" (mogę pisać "my" bo zaczynamy tworzyć pewną sformalizowaną wspólnotę www.kragplaskiegowezla.harc.pl) i"oni" (nie wiem czy w ogóle można takim podmiotem operować, ale załóżmy chwilowo że "oni" to trzy osoby które odpowiedziały na Twój post) chcemy dobra i rozwoju drużyn, widzimy co przeszkadza drużynom, chcemy żeby to był żywy ruch wychowawczy tworzony przez młodych ludzi i działający w myśl zasad Baden-Powella i Małkowskiego choć możemy je interpretować troszkę inaczej.

Czy widziałeś kiedyś artykuł, wypowiedź w internecie albo na konferencji któregoś z prawdziwych "betonów" na któryś z powyższych tematów? Bo ja nie widziałem i nie słyszałem. Owszem, widziałem i słyszałem głosy młodych instruktorów zmanipulowanych przez beton czy wpuszczonych w pewien kanał (np. "po co wymyślać jakieś strategie-sregie to wszystko i tak nie ma sensu u nas w hufcu" "po co jakieś tam konferencje lepiej pojechać na biwaczek" "niech się oni tam w Warszawie kłocą, ja tu se prowadzę drużynkę i tak mi dobrze"). Ale generalnie ten prawdziwy "beton" odpowiedzialny za skostnienie, zamieranie naszej organizacji, za lokalne przekręty, za to że ona w coraz większym stopniu utrudnia zamiast pomagać drużynowym - nie ma żadnych poglądów na te sprawy o których tyle dyskutujemy z Rafałem, Michałem czy Piotrem. Albo jeżeli ma poglądy to jest to zlepek banałów.

Owszem, mogę zrozumieć Twoje motywy. Faktycznie tak jest że w pewnych środowiskach (i mam tu na myśli nie tylko harcerstwo a np. szkoły) zmieniły się kolory z czerwonego na niebieski, a zostały stare mechanizmy. Kluby Młodych Europejczyków zastąpiły dawne Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, Dni Europy zamiast Pochodu 1-Majowego i wymiana wakacyjna z jakąś organizacją skautową zamiast wymiany z pionierami radzieckimi. Ale to jest tylko koniunkturalizm i ma niewiele wspólnego z prawdziwym skautingiem i tożsamością europejską.

Reforma mundurowa była bardzo potrzebna i uważam, że g00rek wykonał wielki kawał dobrej roboty. Jeżeli do czegokolwiek można mieć krytyczne uwagi, to do drugiego etapu - realizacji - do tego, że wszystko wchodziło w życie z opóźnieniami, ze do tej pory trudno kupić poza Warszawą niektóre elementy nowego umundurowania, że mundury jednak są droższe niż się to na początku zapowiadało. Ale to są już szczegóły wykonania.
Reforma była bardzo potrzebna i odbyła sie i tak z wielkim opóźnieniem - można zadać sobie pytanie dlaczego tak późno, dlaczego tego samego nie zrobiono 10 lat wcześniej, gdzieś tak w 1996? Warto się zastanowić nad tym pytaniem, bo ono obrazuje większą całość.
Stawianie kwestii czy dyskutowac o reformir mundurowej czy o naprawie demokracji w ZHP to trochę dylemat z cyklu "czy myć zęby czy ręce". Jedno i drugie jest potrzebne. Owszem, warto się zastanowić nad priorytetami.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2007, 10:17 przez Lucumon, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

Gajusz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gajusz » 13 cze 2007, 10:30

Dominiku przesadziłeś
Nie mścij się proszę na moim i Twoim byłym hufcu za to, że cię delikatnie mówiąc wyprosili.
Rozgrywanie swojej prywatnej zemsty na oficjalnym forum ZHP jest poniżej wszelkiej krytyki.
Jak ci się coś nie podobało w naszym hufcu to istniały i istnieją odpowiednie instytucje chorągwiane od takich spraw do których można było zgłosić swoje spostrzeżenia.
Można wiele zarzucić naszemu (byłemu) hufcowi, ma on duuużo wad i jak każdy hufiec boryka się ze swoimi problemami, ale to jeszcze nie powód żeby w ten sposób go szkalować.
Nie masz po prostu tak dużej wiedzy, żeby rzucać tak poważne oskarżenia.
Czuwaj
pwd. Maciej Czechowski H.O.
wychowanek Hufca Kalisz
obecnie Hufiec Warszawa - Centrum

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 13 cze 2007, 21:13

Rafal pisze:I swoją drogą, masz bardzo ciekawą formę zaproszenia mnie do prac nad prawem na forum KPW. W sumie nie powinienem narzekać, mogłeś zaprosić mnie na przykład przez forum onetu.
Rafał
?? Rafał naprawdę uważasz że powinieneś byc zaproszony ? Ja tam uważam że każdy instruktor czujący sie składnikiem organizacji wychowawczej powinien czuć obowiązek zajęcia stanowiska i wyrażenia swojego zdania. I tak własciwie to nie wiem dlaczego jeszcze go u nas nie wyraziłeś. To wielka strata dla naszej dyskusji :p

Grzesiu :) jak zwykle meritum sprawy :)

Chłopaki wybaczcie Dominikowi bo młody jeszcze jest i zapalczywy :) Tak to bywa. Ale uczy się cały czas panować nad słowem i czasem dociera do Niego że się zagalopował a przez to nie do końca wyraził to co chciał powiedzieć. Ale to harcerz jest i będzie kiedyś dobrym instruktorem.

A co do "kliki" Górkowo-Kowlakowo-Klepaczowej to powiem tylko tyle że to zaszczyt mieć z nia czasem coś do czynienia. Nadchodzą czarne chwile dla naszej organizacji. I dobrze że jest w niech troszkę tak światłych harcmistrzów, z którymi co prawda czasem się nie zgadzam w takim czy innym punkcie ale wiem że sa harcerzami i robią to co uważają za słuszne dla harcerstwa. W każdym razie musimy zewrzeć szeregi, najbliższy czas pokaże kto chłop a kto gacie. Mam nadzieje że uda się zawalczyć i popchnąć ZHP skokiem o jakieś 20 lat do przodu. Na mnie w każdym razie możecie liczyć.

Pozdrawiam Ciepło
Ostatnio zmieniony 13 cze 2007, 21:23 przez sikor, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Meszuga
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Meszuga » 28 cze 2007, 08:44

Meszuga pisze:Na początek: cieszę się, że nie działam juz czynnie w oragnizacji zwanej ZHP. Cieszę się, bo nie mogłbym znieść widoku ukochanej organizacji manipulowanej, niszczonej, traktowanej jak firmę, ktora służy do zarabiania pieniędzy, skłuconej, targanej konflikatmi natury prawnej czy finansowej...a na koniec upadającej pod względem zwykłej działalności harcerskiej. Wydarzenia ostatniego zjazdu mówią jednoznacznie. DZIAŁANIA INSTRUKTORÓW ZMIERZAJĄCYH DO ZMIANY STATUTU SĄ W SKRÓCIE MÓWIĄC WYMIERZONE W ZARABIANIE PIęNIęDZY W HUFCACH PRZEZ NICH PROWADZONYCH AMEN. I nie cofną się oni przed niczym...PRZED NICZYM !!! Wiem bo sam byłem celem takich działąń będąc członkiem komisji rewizyjnej jednego z hufców. NIe uda im się zmienić statutu to znajdą inną drogę...zobaczycie. Będziecie walczyć? z całego serca powodzenia...ja po wielu latach walki uznałem się za weterana i już nie mogę...tak zwyczajnie w świecie już wiecej nie dam rady. I jeszcze na dodatek to upiorne uczucie, że słowa przeze mnie napisane i tak można rozbić o kant pewnej części ciała. NIe wiem czy napisałem tego posta w dobry miejscu na forum...jeżeli nie przepraszam, ale nawet na odszukanie dobrego miejsca nie mam siły, bo czuję ból nawet wtedy gdy tylko widzę cokolwiek związanego z ZHP.
tak.....macie racje...zacytowałem samego siebie. Jak myślicie druhowie ...dlaczego?? pozostawiam chwilę na zastanowienie się.....zobaczcie jak zaczeła się ta dyskusja a jak wygląda teraz. Zaczeliście się spierać o pewnie dla was ważne rzeczy, ale jestem przekonany, że dla innych troche mniej ważne....a sedno sprawy zostaje prawie nietknięte. Wiecie co wam powiem? ( będzie to dosyć brutanlna wypowiedź) ja sobie poczekam, aż całe to pokolenie "starych wyjadaczy" po prostu WYMRZE, odejdzie na wieczną wartę, zorganizuje ZHP w zaświatach. Wtedy wróce i będę działał. A dla was mam jedna radę paprtą złapaniem dystansu do organizacji po przez nie działanie w niej. Skupcie się ma rzeczach faktycznie i ogólnie ważnych ważnych ( w odniesieniu do zawartości tej dyskusji).

I mam dwa pytania:

1. Druhu moderatorze, dlaczego niektóre posty Dona zostały usunięte? Druh pewnie zauważył, że treść ich jest w cytatach i że może być postrzegana jako bardzo niewygodna ze względu na nazwiska tam padające. Usunięcie tych postów może być różnie odbierane...

2. Dużo osób już otwarcie mówi o przekrętach w ich hufcach...no ja tego nie rozumiem! Jeżeli tak jest to takimi rzeczami powinien się zająć prokurator wiecie? Harcerskie regulacje i prawa nie mają dla robiących przekręty żadnej wagi, co było wspaniale widać na zjeździe....

pozdrawiam ..Szalony Człowiek

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „XXXIV Zjazd Programowy ZHP”