Obóz łącznościowo - turystyczny ZORZA

forum specjalności łącznościowej i informatycznej
Zablokowany
mariuszm
Stały bywalec
Posty: 912
Rejestracja: 11 maja 2005, 21:17
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 11 maja 2005, 21:35

Zapraszam do wzięcia udziału w obozie wszech czasów. To jedyny taki obóz w Polsce. Jedyny, bo ma niepowtarzalny, bardzo atrakcyjny program. Jest to obóz szkoleniowy, ale na pewno nie zabraknie tam dobrej harcerskiej zabawy i tego wszystkiego, co powinno się na każdym obozie harcerskim znaleźć. Jeśl chcesz z nami pojechać, zapoznaj się ze szczegółami i skontaktuj się ze mną.

(info o obozie w formi pdf dostępne na www.hkft.prv.pl www.wedrownik.net www.miniportal.harcerski.pl oraz na stronie Inspektoratu Drużyn Turystycznych GK)

Miejsce: Baza Obozowa Hufca Wrocław Stare Miasto w Krzeczkowie
Termin:1-22 lipca 2005
Koszt uczestnictwa: 590 zł
Uczestnicy: harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy ZHP. Minimalny wiek uczestnika – 12 lat.
Liczba uczestników: 35 osób
Organizatorzy: Harcerski Klub Łączności „Wrocławskie Orlęta” z hufca Wrocław Stare Miasto oraz Harcerski Klub Fotograficzno – Turystyczny z Hufca Lubin.
Partnerzy:
· Wydział Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego,
· Oddział Dolnośląski Polskiego Związku Krótkofalowców,
Cele:
· przekazanie niezbędnej wiedzy do zdobycia oraz umożliwienie zdobycia "ŚWIADECTWA KLASY A OPERATORA URZĄDZEń RADIOWYCH W SŁUŻBIE RADIOKOMUNIKACYJNEJ AMATORSKIEJ",
· demonstracja i praktyczna nauka obsługi nowoczesnych środków łączności,
· przygotowanie uczestników do służby w sieci amatorskiej łączności podczas sytuacji kryzysowych.
· przygotowanie do pełnienia służby łączności w czasie imprez masowych ZHP,
· zachęcenie młodzieży do uprawiania krótkofalarstwa,
· zachęcenie młodzieży do uprawiania turystyki i aktywnego spędzania wolnego czasu.
Opis obozu:
Obóz ma charakter szkoleniowo – wypoczynkowy. Chcemy zebrać grupę aktywnych harcerzy, którzy w czasie trzytygodniowego obozu przejdą przede wszystkim pełne przeszkolenie z zakresu użytkowania sprzętu do łączności radiowej oraz pracy w sieciach łączności. Dzięki najlepszym szkoleniowcom przygotujemy uczestników do zdobycia najwyższej klasy państwowych uprawnień z zakresu łączności radiowej w sieciach amatorskich. Umożliwimy też zdanie państwowego egzaminu podczas obozu, lub w razie braku możliwości przyjazdu komisji, w ciągu najdalej 3 miesięcy po jego zakończeniu, ponieważ istnieje obawa, że w lipcu członkowie państwowej komisji wyjadą na urlopy. Komisja pobiera dodatkową opłatę za egzamin. Staramy się jednak o sponsorów, aby obniżyć koszty egzaminacyjne wszystkim uczestnikom obozu, lub w ogóle opłacić je w całości. Po pomyślnie zakończonym egzaminie uczestnicy obozu będą mogli zakładać własne kluby krótkofalarskie w swoich hufcach, szkołach, ośrodkach młodzieżowych oraz we własnych domach. Tam też będą doskonalić swoje umiejętności i powoli wprowadzać nowe osoby w grono krótkofalowców. Aby przygotować uczestników naszego obozu do współdziałania ze służbami państwowymi w czasie sytuacji kryzysowych, Wydział Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego wypożyczy nam dodatkowy profesjonalny sprzęt używany przez służby ratownicze, z którym zapoznamy naszych kursantów.
Nie chcemy jednak, aby nasi harcerze po powrocie do domu cały dzień spędzali przy radiostacji. Chcemy ich zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu, zwłaszcza do uprawiania turystyki. Kładziemy jednak nacisk na jakość harcerskiej turystyki i na jej bezpieczeństwo. Uczestnicy obozu zostaną przeszkoleni z zakresu planowania wycieczek, bezpieczeństwa, poruszania się po szlakach turystycznych, wzywania pomocy w górach, udzielania pierwszej pomocy oraz orientacji w terenie.
W czasie obozu będzie działała harcerska rozgłośnia radiowa. Będzie ona odbierana w na wszystkich obozach harcerskich w promieniu kilku kilometrów. Nasi harcerze sami będą tworzyć program rozgłośni. Będą mogli wczuć się w role radiowych prezenterów.
Przez cały czas trwania obozu uczestnicy będą mieli stały dostęp do Internetu. Razem stworzą obozowy portal internetowy. Na bieżąco będą relacjonować to, co się będzie działo na obozie. Będą też pisać o swoich przeżyciach i umieszczać wykonane przez siebie zdjęcia. Będzie można z nimi porozmawiać, lub wysłać im wiadomość.
Dodatkową atrakcją będą zajęcia strzeleckie. Pod okiem specjalistów będzie można nauczyć się strzelać z łuków, lub z wiatrówek.
Przy naszym napiętym programie nie zapominamy o tym, że jest to przede wszystkim obóz harcerski. Będzie pionierka obozowa i inne techniki harcerskie. Jak na każdym obozie harcerskim uczestników będą czekać niezapomniane chwile. Nie obejdzie się bez ogniska, bez śpiewania i bez dobrej zabawy. Ponieważ nasi uczestnicy będą reprezentować różne harcerskie środowiska, zależy nam na wymianie doświadczeń i integracji.


Kadra obozu:
Komendant obozu: phm. Mariusz Milka
· ŚWIADECTWO KLASY A OPERATORA URZĄDZEń RADIOWYCH W SŁUŻBIE RADIOKOMUNIKACYJNEJ AMATORSKIEJ
· Drugi raz komendant obozu łącznościowego(szkoleniowego)
· Instruktor Harcerskiego Klubu Łączności „Wrocławskie Orlęta”
· Instruktor klubu krótkofalarskiego z Lubina.
· Wiceprezes koła turystycznego PTTK
· Szef Inspektoratu Drużyn Turystycznych Chorągwi Dolnośląskiej ZHP
· Przewodniczący Harcerskiego Klubu Fotograficzno - Turystycznego z Lubina
· Sędzia Biegów na Orientację

Szef szkolenia łącznościowego: pwd. Marek Milian
· ŚWIADECTWO KLASY A OPERATORA URZĄDZEń RADIOWYCH W SŁUŻBIE RADIOKOMUNIKACYJNEJ AMATORSKIEJ
· 20 lat doświadczenia w szkoleniach łącznościowych
· Prezes Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców
· Kieruje od 1994 roku w Harcerskim Klubem Łączności "Wrocławskie Orlęta"
· W latach 1988-1993 szkolił wojskowych radiotelegrafistów w Wyższej Szkole Oficerskie Wojsk Łączności w Zegrzu
Partnerzy:
· Wydział Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego,
· Oddział Dolnośląski Polskiego Związku Krótkofalowców,
Ważniejsze elementy programu obozu:
· pełne szkolenie krótkofalarskie przygotowujące do zdobycia ŚWIADECTWA KLASY A OPERATORA URZĄDZEń RADIOWYCH W SŁUŻBIE RADIOKOMUNIKACYJNEJ AMATORSKIEJ,
· szkolenie z zakresu pracy w amatorskiej służbie łączności podczas sytuacji kryzysowych,
· szkolenie z zakresu pracy w służbie łączności w ZHP – na podstawie „Instrukcji w sprawie zasad organizacji oraz prowadzenia służbowej i szkoleniowej łączności radiowej przez jednostki organizacyjne ZHP”,
· zajęcia z radiopelengacji, czyli tak zwanych "łowów na lisa",
· mini rozgłośnia radiowa nadająca audycje dla sąsiednich obozów,
· próba nawiązania łączności za pośrednictwem satelitów oraz przekaźnika na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ALFA,
· 3-dniowa wędrówka połączona ze zwiedzaniem Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, noclegiem w terenie, nawiązywaniem łączności w terenie oraz zdobywaniem Odznaki Turystyki Pieszej PTTK,
· szkolenie na temat bezpieczeństwa podczas organizacji wycieczek, zwłaszcza wycieczek górskich - szkolenie będzie obejmować zagadnienia takie jak: znakowanie szlaków, wzywanie pomocy, udzielanie pierwszej pomocy, bezpieczne planowanie wędrówki, orientacja w terenie,

Więcej informacji u komendanta obozu:
Mariusz Milka
mariusz@milka.pl
tel. 603169840
GG: 2113743
ICQ: 981238


SPONSORZY:

VOBIS DIGITAL www.vobis.pl

PROGRES www.progres.info.pl
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Łączność”