potrzebna krew - pilne

forum Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
hsr.zhp.pl
ODPOWIEDZ
dziadekwiechu
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 06 mar 2005, 22:02
Lokalizacja: PH 136
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 18 gru 2012, 06:10

[Opis]

Wielka prośba od Kasi Patryniak uczestniczki Szkoły pod Żaglami z 2010 i 2011 roku: Potrzebna krew dla siostry w Warszawie, która zachorowała na ostrą białaczkę! Najbardziej pożądana grupa AB Rh+, lecz można oddać każdą inną. Piszcie kto może oddać lub ma znajomych znajomych znajomych którzy mogą. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Warszawie, ul. Saska 63/75 dla Marta Patryniak grupa AB Rh+.

Można oddać każdą inną grupę w każdym innym mieście. Należy zaznaczyć, dla kogo oddajemy:

Krew dla:
Marta Patryniak
Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny, Oddział Intensywnej Opieki Hematologicznej ul. Banacha 1a

Zaświadczenie o oddaniu krwi należy przesłać na maila: rovers@poczta.onet.pl oraz oryginał na adres: P. Patryniak Dzierżanów 22/2 63-700 Krotoszyn.

Osoby, które już kiedyś oddawały krew (min. miesiąc wcześniej) i mają grupę AB Rh+, mogą oddać w Warszawie płytki krwi, które są Marcie najbardziej potrzebne.
Dla osób spoza Warszawy organizujemy transport.

Mamy nadzieje, że zbierze się pokaźna ilość krwi dla Kasi.

Wszelkie pytania można zadawać mailowo: rovers@poczta.onet.pl lub tel. 600382937/600820485.

Dodam tylko, że Marta jest córką mojej zastępczyni w Poczcie Harcerskiej 136 - Krotoszyn

dziadekwiechu
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 06 mar 2005, 22:02
Lokalizacja: PH 136
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 28 sty 2013, 19:00

Wielkie podziękowania dla tych wszystkich, którzy "odważyli się być dobrymi" i oddali krew dla Marty. Teraz dla Marty poszukiwany jest dawca szpiku kostnego, więc jeśli ktoś może się zarejestrować jako taki - to prosimy : "Odważ się być dobrym"!
[Opis]

Marta Patryniak ma 19 lat i właśnie kończyła pierwszy semestr studiów na Uniwersytecie Warszawskim, kiedy zdiagnozowano u niej białaczkę.
Jedynym sposobem na wyzdrowienie jest podarowanie szpiku, poszukujemy dawcy...

Rocznie kilka tysiecy ludzi jest w takiej samej potrzebie jak Marta. Zostając potencjalnym dawcą szpiku, możemy uratować ŻYCIE.
I TY MOŻESZ POMÓC MARCIE!
Jeśli macie taką możliwość i wolę pomocy osobom w podobnej sytuacji jak Marta, proszę zarejestrujcie sie Wy i Wasi znajomi jako potencjalni dawcy szpiku. Jest szansa, że komuś podarujecie nowe życie, może Marcie?
Procedura nie jest skomplikowana i w pierwszym etapie dla potencjalnego dawcy sprowadza sie do zbadania próbki krwi lub śliny.
Wystarczy, że zarejestrujesz się jako potencjalny dawca szpiku kostnego w lokalnym Centrum Krwiodawstwa, oddasz próbke krwi.
Alternatywnie wystarczy zarejestrować sie na stronie Fundacji DKMS pod adresem www.dkms.pl. po rejestracji wysłane zostana do Ciebie pałeczki do pobrania wymazu śliny z policzka.
To proste, krótkie procedury mogące uratować życie.
W przypadku znalezienie "genetycznego bliźniaka" u 80% osób oddanie szpiku wiąże sie z pozyskaniem ciał macierzystych z krwi obwodowej, bez potrzeby pobierania samego szpiku z kości.

POŚWIęć SWÓJ CZAS, URATUJ ŻYCIE !

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ratownictwo”