Konsultacje nowych standardów kursów

Wydział Pracy z Kadrą i Kształcenia ksztalcenie.zhp.pl
ODPOWIEDZ
repik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 10 cze 2002, 15:49
Lokalizacja: 44 SH "Krzemień"
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: repik » 19 lis 2010, 10:30

Standardy kursów drużynowych obowiązują w ZHP od 2003 roku, kiedy zostały przyjęte jednocześnie ze zmianami metodycznymi. W ciągu ostatnich 7 lat wprowadzaliśmy do nich tylko drobne poprawki, wynikające głównie z uchwał kolejnych Zjazdów ZHP. W tym czasie zebraliśmy duże doświadczenie w prowadzeniu kursów na wszystkich szczeblach organizacji. Nadszedł czas na dokonanie zmian w standardach.

Zmiany, które chcemy dokonać wynikają również z przyjęcia przez Radę Naczelną ZHP w czerwcu 2010 r. dokutemu „System pracy z kadra w ZHP”. Porządkuje on również sprawy związane z kształceniem kadry, opisując system kursów przygotowujących kadrę ZHP do pełnienia funkcji.

Dzisiaj przesyłamy do konsultacji pakiet podstawowych kursów, których celem jest przygotowanie do pracy najliczniejszej grupy kadry w ZHP – drużynowych. Są to kursy: przewodnikowski, drużynowych zuchowych, drużynowych harcerskich, drużynowych starszoharcerskich i drużynowych wędrowniczych. Prosimy o uważne przeczytanie proponowanych nowych standardów kursów oraz o naniesienie swoich uwag. Dla ułatwienia pracy nad dokumentami prosimy o przysyłanie uwag i propozycji zmian mailem w formie konkretnych zapisów z komentarzem na adres: csi@zhp.pl z tytułem wiadomości „Standardy kursów”. Prosimy o nadsyłanie uwag do 3 grudnia 2010 roku.

Pliki do pobrania znajdują się na stronie Wydziału Pracy z Kadrą
http://ksztalcenie.zhp.pl/index.php?do= ... 1&id=11651

hm. Ryszard Polaszewski
komendant CSI ZHP
hm. Ryszard Polaszewski
44 Szczep Harcerski "KRZEMIEń"
komendant Hufca Gniezno

repik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 10 cze 2002, 15:49
Lokalizacja: 44 SH "Krzemień"
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: repik » 08 gru 2010, 23:25

Dzisiaj przesyłamy do konsultacji kolejny pakiet kursów, których celem jest doskonalenie drużynowych (kurs podharcmistrzowski) oraz przygotowanie do pracy kadry wspierającej drużynowych - kursy: szczepowych, namiestników, kadry kształcącej i członków KSI. Prosimy o uważne przeczytanie proponowanych nowych standardów kursów oraz o naniesienie swoich uwag. Dla ułatwienia pracy nad dokumentami prosimy o przysyłanie uwag i propozycji zmian mailem w formie konkretnych zapisów z komentarzem, na adres: csi@zhp.pl z tytułem wiadomości „Standardy kursów”. Prosimy o nadsyłanie uwag do drugiego pakietu kursów do 22 grudnia 2010 roku.
Informacje na stronie Wydziału znajdziecie tu: http://ksztalcenie.zhp.pl/index.php?do= ... 1&id=11747
hm. Ryszard Polaszewski
44 Szczep Harcerski "KRZEMIEń"
komendant Hufca Gniezno

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Kadra i kształcenie”