Młody spadochroniarz
2) Przeprowadził/a wywiad ze skoczkiem spadochronowym.
I co z nim zrobiła?
Spadochroniarz – zwiadowca****
1) Zna historię polskich wojskowych jednostek specjalnych. Rozpoznaje znaki identyfikacyjne tych formacji oraz potrafi wymienić ich główne zadania.
Proponuję zmianę na: aeromobilnych i specjalnych
2) Przeprowadził zbiórkę historyczną zastępu lub drużyny poruszającą tematykę działalności Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.
Obowiązkowo trzeba dodać "lub 1 SBS"
5) Będąc w terenie, za pomocą radiowych środków łączności potrafił przekazać meldunek załodze statku powietrznego o miejscu położenia wybranego obiektu. Zna sposób określania położenia obowiązujący w nawigacji lotniczej.
To trzeba inaczej sformułować. W takiej formie zadanie może być trudne do wykonania nawet posiadając papiery URT.
Może tak: 'Zapoznał się ze schematem (algorytmem?) przeprowadzania łączności radiowej z załogą statku powietrznego. Zna sposób określania położenia obowiązujący w nawigacji lotniczej.'
Myślę, że warto by było w tym przypadku dodać posiadanie wiedzy na temat budowy znaków wywoławczych i znajomość alfabetu fonetycznego. Co to tym sądzicie?
Jest to podstawa w nawiązywaniu nawet zwykłych łączności.
Spadochroniarz – mistrz obronności****
2) Zna rozmieszczenie wojskowych jednostek aeromobilnych na terenie kraju.
Proponuję dodać znajomość zadań i podstawowych struktur
5) Potrafi omówić budowę i działanie broni palnej krótkiej i długiej na wybranych egzemplarzach. Zna zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. Wie, jakiego rodzaju uzbrojenie znajduje się na wyposażeniu jednostek powietrzno-desantowych.
myśle ze warto skonkretyzowac- "polskich jednostek powietrzno- desantowych"
moja propozycja to 'polskich jednostek aeromobilnych i specjalnych'
Motywuję to tym, że określenie P-D nie obejmuje wszystkich jednostek wykonujących skoki spadochronowe. A przecież nie jest ich aż tak wiele..
na chwilę obecną to chyba tyle..