pytania dotyczące Jamboree On The Air (20-21 października

ODPOWIEDZ
mariuszm
Stały bywalec
Posty: 912
Rejestracja: 11 maja 2005, 21:17
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 12 paź 2007, 20:55

JOTA to coroczne spotkanie skautów w eterze. W tym roku odbędzie się po raz 50-ty. W skrócie polega to na tym, że skauci z całego świata odwiedzają kluby krótkofalarskie i rozmawiają przez radio. Bardzo przydatna jest podstawowa znajomość języka angielskiego. Ale chodzi o takie podstawy, których uczestnicy nauczą się na godzinę przed rozpoczęciem nadawania, lub już w czasie rozmowy. Nad przebiegiem rozmowy zawsze czuwają doświadczeni instruktorzy klubów i oni we wszystkim pomogą oraz wyjaśnią to, co niezrozumiałe.

Po każdej rozmowie wypełnia się pamiątkową kartę QSL, czyli kartę potwierdzającą nawiązanie łączności. Taka karta jest potem wysyłana przez klub do korespondenta, a on przysyła swoją. Jest to miła pamiątka dla obu stron. Potwierdzenie, że rozmawiało się z kimś z końca świata. Możecie zaprojektować własną kartę ze zdjęciami waszych drużyn. Kluby wam w tym pomogą.

Zapraszam też na biwak w czasie JOTA, który odbędzie się w Marianówce koło Bystrzycy Kłodzkiej.

Więcej informacji na http://lacznosc.zhp.pl

To w skrócie. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej, to może zadać konkretne pytanie, a ja postaram się tu odpowiedzieć.
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „JOTA”