RE: ...jak na Zawiszy

miesięcznik czuwaj.pl
Zablokowany
kawrona

Post autor: kawrona » 10 lut 2004, 12:32

Oświadczenie Sztabu XII Finału WOŚP w Świdniku:
To, że tak długo nie odpisywaliśmy wynikało z tego, że chcieliśmy obiektywnie spojrzeć na cala sprawę i potrzebowaliśmy czasu. Na zebraniu ustaliliśmy ze głównym powodem całej tej sytuacji był brak komunikacji miedzy stronami. Całą swoją pracę wykonywaliśmy z poczucia obowiązku i nie zależało nam na jakimkolwiek podkreślaniu własnego zaangażowania w tę sprawę. Liczyliśmy też na podobne podejście ze strony ludzi, którzy również deklarowali pomoc. Nie mogliśmy przejść jednak obojętnie wobec postępowania pewnego grona. Tylko dlatego zdecydowaliśmy się na publiczne poruszenie tej sprawy. Jak się okazało była to decyzja błędna, za co wszystkich, którzy ponieśli jakiekolwiek straty moralne serdecznie przepraszamy. Angażowanie w tę sprawę wolontariuszy i młodych harcerzy uważamy za całkowitą pomyłkę.
Przepraszamy wszystkich wolontariuszy, którzy zostali mimowolnie wmieszani w polemikę między nami, a komendantem KH Świdnik.
Zdajemy sobie sprawę ze swoich błędów ,ale mamy nadzieje ze wszyscy równie obiektywnie będą potrafili ocenić to co sami zrobili.

Zarzuty w stosunku do komendanta odnośnie jego traktowania nas w określony sposób podtrzymujemy i uważamy ze wikłanie w ta dyskusje innych harcerzy, a przede wszystkim stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jest co najmniej śmieszne.
Od wszystkich ludzi zaangażowanych, także od KH ZHP Świdnik otrzymaliśmy tyle, ile mogli nam dać, za co serdecznie dziękujemy.
Najważniejsze jest to ,że dzięki zebranym pieniądzom uda nam się uratować życie najmłodszych.
Listem tym kończymy polemikę i nie zamierzamy wypowiadać się w przyszłości niezależnie od tego, w jaki sposób odniosą się do tego oświadczenia czytelnicy.
Obiektywne osądzenie sytuacji pozostawiamy osobom, które wiedzą jak wyglądała cała sprawa od podszewki.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za przybycie na XII Finał WOŚP
Pozdrawiamy


--
KONRAD I LUKASZ

naczelny
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 16 sie 2002, 20:50
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 10 lut 2004, 14:44

Powyższy post traktuję jako brakującą wypowiedź kończącą wątek o WOŚP.
Zamykam więc wątek.
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek
komendant Hufca Warszawa-Żoliborz (grzes@zhp.waw.pl)
redaktor naczelny "Czuwaj" (naczelny@czuwaj.pl)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Czuwaj”