Nowe mundury????

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Jarrak

Post autor: Jarrak » 17 gru 2003, 20:08

W końcu nikt od początku nie jest asem i uczymy się całe życie...
No ale cóż, nie zmienia to faktu, że instruktorzy typowo niedokształceni istnieją i co gorsza, nie są tego świadomi i nie robią nic w tym kierunku.[/quote]
I to jest sedno sprawy. Nie sztuką jest tylko coś wiedzieć, nieprównanie większą sztuką jest uświadomić sobie , jak wiele jeszcze trzeba się nauczyć, by być dobrym instruktorem.

--
Jarrak

woocya

Post autor: woocya » 19 gru 2003, 15:44

Cóż, skoro Bartek zwalił wszystko na goorka, to druhu goorku, licze na to, że faktycznie trzymasz reke na pulsie i nawet dziewczęta nie a'la szczypawka będą jakoś wyglądać w mundurze... bo na razie niestety pułapki chodzą po ludziach niezależnie od wagi czy szczypawka, czy 'rubensowska nimfa:)). pozdrawiam:)

Łucja Ce.
Hufiec Ziemi Cieszyńskiej
43 DH "Kangitoka"

woocya

Post autor: woocya » 19 gru 2003, 16:04

hm, łan mor tajm. mam nadzieje że skoro bartek zwalił all na gOOrka, to druhu goorku zrobisz tak, ze wszelkie dziewczęta i te typu "nimfa' i te typu 'szczypawka' bedą jako tako wyglądały w mundurze bo teraz to pułapki krąza po ludziach niezależnie od rodzaju dziewczęcia:)
pozdrawiam

babel
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: babel » 19 gru 2003, 23:30

Przy okazji tworzenia nowych regulaminów mundurów.
Tzw. okres przejściowy proponowałbym krótki (jak nakrótszy) ponieważ zbyt duża róznorodność panuje nawet wewnątrz poszczególnych drużyn. Bo "naturalne zużycie" starych mundurów mogłoby trwać nawet i 10 lat jak nie więcej ;) .

Cytat z obecnego regulaminu:
"Na okres przejściowy do czasu ich naturalnego zużycia dopuszcza się możliwość używania mundurów zuchowych, harcerskich i instruktorskich według wzorów “Regulaminu mundurów, odznak i oznak zuchów, harcerzy i instruktorów ZHP” z dnia 1 października 1981 r."

Mamy rok prawie 2004, a niektórzy mają jeszcze mundury zgodne ze starą instrukcją.

hm. Wojciech Brągiel
Hufiec ZHP Gorlice

pluto

Post autor: pluto » 20 gru 2003, 14:02

Zmiana mundurów to dobry pomysł materiał z jakiego są szyte obecna jest poprostu tragiczny wygląda dobże dopiero gdy wypłowieje a nie powinien płowieć!!
A kidy wiadomy będzie wygląd nowego umundurowania?

shizuka48

Post autor: shizuka48 » 20 gru 2003, 19:26

Mam pytanie - czy nowe mundury już są w sklepach ( czy gdzie tam ;)) - jeżeli już wcześniej pisaliście to sori ni chciało mi sie czytać :D

--
Zuzanna Nowak
Szeregowa Drużyny Harcerskiej "Knieja" w Jastrzębiu Zdroju

woocya

Post autor: woocya » 22 gru 2003, 13:58

halo, z tego co mi sie wydaje to jesteśmy w strefie projektu. ja też odczuwam głęboką potrzebę coś zrobienia z mundurem, ale wierzę że na lepsze czasu jeszcez przyjdzie trochę poczekać, wystarczy pogadać z ludźmi wokoło - nie wszyscy są rewolucyjnie i zmianowo nastawieni... niestety;)
pozdrawiam

Łucja
Ta - wach
Hufiec Ziemi Cieszyńskiej
43 DH "Kangitoka"

sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 22 gru 2003, 15:05

a wedlug mnie nie kwestia w zmianie kroju, koloru, tylko jakosci wykonania.

w czerwcu malem przyjemnosc rozmawiac z panem ktory zawodowo zajmuje sie kreowaniem nowych strojow. od projektu do dystrybucji i czesci marketingowej.

z rozmowy tej wynioslem, ze koszt wykonania munduru, z bardzo dobrej bawelny, nie blaknacy i tak dalej wynioslby ok 32 zl. i to ze wszystkim, kazdy na tym moze zarobic lacznie z dystrybutorem

co z tego, ze sie zmiena regulaminy, jak dalej ktos bedzie na harcerkach i harcerzach robil kase, wciskajac tandete.

jesli za zmiana kroju, ma isc rowniez zmiana nastawienia do wytwarzania mundurow to jestem za. jeslinie to po co sie trudzic i zmieniac.
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

szynka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szynka » 04 sty 2004, 18:24

Kiedy byłam w sierpniu na ZLocie w Perkozie miałam przyjemność uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez szefa Skladnicy Net i też wspominał o nowych mundurach. Mówił, że planują zrobić je przede wszystkim bardziej przewiene, żeb tak się nie męczyć w nich w lato, druga sprawa, to żeby były szybkoschnące, czyli gdy nam się ubrudza na obozie, żebyśmy mogli wyprać, strzepnąć i za parę godz. mieć suche. Ważną kwestią według tego druha było to, aby mundury się tak nie gniotły!! Mówił, że planują zrobić z materiału np. z firmy "Big Star". Takie informacje usłyszałam na Zlocie i nie jestem przekonana ile w tym prawdy jest na dzień dzisiejszy!!
dh.Ewelina Szynkarek- 12 ChGZ "Leśne Duszki"... www.12chgz.prv.pl Chorągiew Śląska

Robal

Post autor: Robal » 05 sty 2004, 22:49

Pytanie na ile oprócz materiału i jakości wykonania zmieni się także ogólny krój i wygląd munduru? Mam nadzieję że zespół opracuje coś, co będzie wygladało sensownie, a przy tym chociaż trochę pójdzie w swoim projekcie z duchem czasu.
.

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 17 lut 2004, 17:19

Na mundury narzekamy tak długo jak tylko pamiętam. Jako, że zmiany dotyczące zarówno samych mundurów, jak i regulaminów
muszą być dokładnie przemyślane, oraz skonsultowane (żeby później nie
było Zła GK wymyśliła), stworzyłem Forum Mundurowe, na którym to
będzie można toczyć dyskusję na te właśnie tematy.
Dyskusja jest podzielona na wątki, i będzie silnie moderowana, co z
góry zaznaczam - ma określony cel i chciałbym aby była tak
konstruktywna jak to możliwe.

Proszę o dokładne zapoznanie się z zasadami dyskusji, a potem
rejestrację i.... do roboty :) A więc - koniec narzekania, czas
działać!

http://mundury.zhp.org.pl

Do wygrania... dwucyfrowe numery użytkowników :D Kto pierwszy ten
lepszy ;)
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 18 lut 2004, 12:51

Co do nowych mundurów się zgodzę. Jednak niech to będzie tylko nowy materiał bo krój moim zdaniem jest dobry (no może przesadziłem ale ujdzie) jednak co do okresu przejściowego to się nie zgadzam. Jest to narażenie na nowe koszty. W moim szczepie są harcerze z bogatszych i biedniejszych rodzin. Dla tych z biedniejszych rodzin często kupujemy mundury używane na rynku bo za 10 złotych można mieć dwie bluzy. Jeżeli teraz każe im się kupić mundur za 40 złotych czy nawet więcej bo nie sądze, żeby mniej to wielu nie kupi. Pozatym zawsze znajdzie się jakaś drużyna która będzie nosiła inne mundury, tylko dojdzie, że z tych standardowych innych oprócz ZHR-owskich będą te stare ZHP-owskie.
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 11 maja 2004, 06:03

No i tu musisz pisać nie tam? :)

Zapadły, ale nie wszystkie są ekhem jak to mówić publiczne. Tajemnica państwowa ;)

A tak na serio to pod koniec maja zostaną przeprowadzone badania na młodzieży (niezrzeszonej), później skompilowane to będzie z wynikami dyskusji na forum w wymagania konkursowe, następnie opracowane wymogi z naszej strony uwzględnią firmy które staną do konkursu na krój munduru.

Wygra pewien krój. Następnie przetarg na producenta. Produkcja i ziuuut.
Równolegle zmiana regulaminu. OT co. Kiedy? Hmm. TRudno powiedzieć prawde mówiąc. Mam nadzieję, że lato 2005 spędzę już w nowym mundurze, spodenkach, spodniach, bez getr ;), w miękkim kapeluszu, harcerskiej bluzie i swetrze, harcerskiej kurtce. O chyba wszystko wymieniłem o czym na forum gadamy :)

MAM nadzieję, że się uda.8)
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 31 sie 2004, 19:38

Boodzioo napisał:
Zobaczymy czy nowe okaże się lepszym...
(miejmy nadzieję!!;))

Bedzie lepszym bo gorszy od musztardek to bardzo cizko zrobic. A |e g00rek to sensowny czBowiek (przynajmniej ja tak sadze po jego wypowiedziach na forach przeró|nych)

sorki ze pisze z bledami ortograficznymi ale mi na forum nie chce pisac tak jak powinno
Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 31 sie 2004, 22:46

Sensowny człowiek?? :lol
Widziałeś zdjęcia tego gościa?? :lol:lol:D;)

Pozdrawiam G00rka!!
:D;)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”