założenie druzyny wędrowniczej

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
ODPOWIEDZ
yogi6661
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yogi6661 » 21 sty 2008, 01:11

W Tej Drużynie Co Jestem Namawia Mnei Drużynowa Zebym Założył Drużyne U Siebie W Szkole Chdoze Do 2 Klasy Technikum Z Chęcią Bym To Zrobił Ale... Pytanie Jak Zachęcić Rówieśników Rozsądnei I Zeby Niezostac Wysmianym Jakto Bywa W Tych Czasach I Jaka Specjalizacje Proponujecie Myslałem Nad Ratownictwem Ale Niema Kursów Na To A Z Obronnej Sie Smieją Ze Wojenne Itd

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 21 sty 2008, 02:09

w tej drużynie co jestem namawia mnei drużynowa zebym założył drużyne u siebie w szkole chdoze do 2 klasy technikum z chęcią bym to zrobił ale... pytanie jak zachęcić rówieśników rozsądnei i zeby niezostac wysmianym jakto bywa w tych czasach i jaka specjalizacje proponujecie myslałem nad ratownictwem ale niema kursów na to a z obronnej sie smieją ze wojenne itd
naprawdę o wiele łatwiej się to czyta w takiej formie
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

marchewa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marchewa » 21 sty 2008, 10:11

hmm...pytanie czy Ty tego chcesz czy drużynowy Cię namawia?
jeśli również chcesz z tego to może zrób jakieś spotkanie na początek.Ciężko mi coś gdybać jeśli nie znam sytuacji.Bo mógłbyś zrobić jakieś spotkanie w jakimś celu i na tym spotkaniu porozmawiać z tymi ludźmi na ten temat.Przedstawić im swoją wizje i swój pomysł.Bo myślę że normalne ogłoszenie i zwykła forma naboru nie sprawdzi się tu jak u harcerzy albo harcerzy starszych.
Nie wiem czym sie interesujesz wiec ciężko gdybać, bo to przede wszystkim Ty musisz czuć się dobrze w tej specjalizacji.
Drużynowy 11 EDW >Wataha<
Szczep "Bukowina"
Namiestnik Wędrowniczy Hufca Elbląg

yogi6661
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yogi6661 » 21 sty 2008, 11:30

Sorx za pisownie tak ja też poczęśći chce założyć drużynie tylko niewiem jak przemówić do ludzi bo sami wiecie jak w tych czasach jest wystarczy ze np nauczyciel od PO omawiajac cos wspomnial o mnie jako harcerzu to juz smiech był

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 21 sty 2008, 13:05

Łukaszu... po części to trochę za mało. Zastanów się co chcesz robić , a co nie. Pomyśl czy dasz radę, czy to, że się śmieją z tego, że jesteś harcerzem Ci przeszkadza. Pomyśl dlaczego się tak dzieje. Czy chcesz to zrobić. Nie dlatego, że ktoś Cię namawia, tylko dlatego że CHCESZ, że masz ochotę wyruszyć w świat, a w tą podróż zabrać ze sobą ludzi, którzy podczas tej wędrówki staną się Twoimi przyjaciółmi. A może już nimi są?
Zobacz- Pomyśl- Działaj.
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

marchewa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marchewa » 21 sty 2008, 22:03

Może najpierw spróbuj zaprosić kilka osób na zbiórkę drużyny w której już jesteś? może wtedy osoby które do tej pory śmiały się przekonają się do harcerzy i nabiorą ochoty działać.
Drużynowy 11 EDW >Wataha<
Szczep "Bukowina"
Namiestnik Wędrowniczy Hufca Elbląg

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 21 sty 2008, 22:13

Teraz będzie w stylu dziadka: za moich czasów....

Yogi, za moich czasów za chodzenie w mundurze harcerskim można było dostać po zębach, bo harcerze byli kojarzeni z komuną. Wyśmiewanie też było na porządku dziennym. Jeśli tego się boisz tak, że cię to blokuje, to daruj sobie. Przekonać możesz tylko otwartością i odwagą.

I tak, jak już napisała Magheru, najpierw wymyśl sobie drużynę. Wymyśl jaka ma być. Wszystko: nazwę, symbolikę, ideę. Każdy szczegół. Tak, żeby ludzie widzieli, że wiesz, czego chcesz.

Jak już będziesz wiedział, udaj się do osoby zajmującej się wybraną specjalnością. Jeśli w twoim hufcu lub twojej chorągwi nie ma takiego, są w giece. My jesteśmy od tego, żeby ci pomóc.

Aha, jeśli czegoś nie robisz tylko dlatego, że inni się z tego śmieją, to odpuść sobie harcerstwo. Z harcerstwa też się śmieją.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

yogi6661
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yogi6661 » 21 sty 2008, 22:19

niechodzi że odpuszczam bo się smieją mam gdzieś co mówią za plecami tylko jak zachęcic w tak trudnych czasach do działania w druzynie

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 21 sty 2008, 22:27

Czasy są tak samo trudne, jak były zawsze. Przeczytaj, co pisał "Orsza" na początku "Całym życiem". To mit, że dawniej harcerstwo było bardziej popularne. Nie było.

Dlatego nie jest tak, że teraz trzeba stosować jakieś super-hiper sztuczki. Metody są zawsze te same.
Po pierwsze, wymyśl drużynę. Jak będziesz o niej mówił z zapałem i błyskiem w oku, to zawsze znajdzie się kilku gotowych iść z tobą.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 21 sty 2008, 22:40

Nie wiem czy jest jeszcze coś do powiedzenia. Zacznij od tego, a potem krok po kroku pytaj, marudź, jęcz, domagaj się, się żądaj... tylko musisz wiedzieć czego chcesz :)
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 21 sty 2008, 22:53

Ja mam jeszcze coś do powiedzenia :)

Chciałbym się dowiedzieć co to za technikum i co na tym słynnym PO jest najpopularniejszym zajęciem. To znaczy takim, które się najbardziej podoba.

Napisz mi też w jakiej miejscowości tworzysz drużynę.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2008, 22:55 przez mariuszm, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

yogi6661
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yogi6661 » 21 sty 2008, 23:22

to jest zespoł szkoł jest technikum logistyczne budowlane architekruy krajobrazu licem profilowane wojskowe i w-f oraz zawodówka murarz elektryk ja chdoze do technikum logistycznego na PO róznie bywa

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 22 sty 2008, 13:07

Mariusz już chcesz tworzyć profil klienta? ;)

O profil wojskowy:x

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 22 sty 2008, 13:56

Yogi6661:

Zadajesz pytanie i oczekujesz pomocy. Aby ktoś mógł i chciał udzielić takiej pomocy, to potrzeba szczegółowych informacji. Trochę bardziej szczegółowych niż "różnie bywa". :-)
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”