Wspólna organizacja- połączmy się!

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
rodzynka:)
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rodzynka:) » 17 lut 2005, 22:12

:D :D :D niezłe....ale panowie, na poważnie, co robimy? ja próbuje szukać w śród swoich znajomych, Wy też próbujcie i przedewszystkim- rozpowiadajcie o tym reszcie, niech wchodzą, czytają, integrują się

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 17 lut 2005, 23:53

[Jak to załatwić? Zebrać się silną grupą (hmm... inicjatywa ustawodawcza w RP to 10000 podpisów (chyba - jedno zero w tą czy w tą) ) i wysłać te podpisy do OBU związków na raz.
Druhu zuhmistrzu.
Ja jestem harcmistrzem z ZHP. I z histori sam pamiętam czas kiedy obie organizacjie, ZHR i ZHP staraly się o przyjęcie do WOSM i WAGGGS. Obie odwiedzali wyslannicy światowych organizacji, oglądali nasze zbiórki bylo organizowane wiele spotkań.

Zaproponowano nam wtedy, abyśmy ZHP i ZHR polączyli się w jedną organizację lub abyśmy utworzyli federację, której celem będzie doprowadzenie do polączenia ruchu harcerskiego. Wladze ZHP powiedzialy TAK! Zróbmy to (wszystko dlatego, że do struktur światowych może należeć tylko jedna organizacja lub jedna federacja z kraju). Wladze ZHR nie chcialy o takiej propozycji rozmawiać... W konsekwencji do WOSM i WAGGGS przyjęto tylko jedną organizację - tę która chciala szukać dróg porozumienia.

Potem kilkakrotnie ze strony wladz ZHP byly podejmowane próby wspólnych spotkań, pracy mającej na celu jedność ruchu harcerskiego. Bezskuteczne.

Więc jak będzie druh wysylal te petycie - to najpierw do swojej organizacji. ZHP jest jakoś naturalnie otwarty na jedność harcerstwa w Polsce. Nasi bracia z ZHR zdaje się że wcale.

Rafal
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 lut 2005, 06:54

Rafal napisał:
[Więc jak będzie druh wysylal te petycie - to najpierw do swojej organizacji. ZHP jest jakoś naturalnie otwarty na jedność harcerstwa w Polsce. Nasi bracia z ZHR zdaje się że wcale.
Faktycznie, zdaje Ci się....
http://www.krakowkrowodrza.zhp.pl/list0219.htm
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

poranek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: poranek » 18 lut 2005, 09:29

pasterz napisał:

Nieważne - to jak, robimy coś? Kto, co i na kiedy zrobi? I w ogóle - CO ROBIMY?
Jedźmy na biwak i pogadajmy najpierw (wszyscy który mają świra i myslą że to się uda :D)
Piotr Kopystyński
formalnie były
sercem przynależący

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 18 lut 2005, 10:50

Czesiu..... to dlaczego nie ZHR nie chciał odpowiedzieć na propozycję WOSM i WAGGGS utworzenia federacji i przyjęcia dzięki temu obu organizacji (ZHP i ZHR) do ruchu światowego?

Dlaczego wolał nie być w WOSM i WAGGGS niz być, ale w federacji z ZHP?

Rafal

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 18 lut 2005, 11:49

Dobre pytanie :D
Ale nie ten .....adresat;)

Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rodzynka:) » 18 lut 2005, 12:06

Przeczytałam to, co było pod wskazanym linkiem /pomijając http://www.zhr.pl/drogowskazy/51_2.htm, ponieważ niechce sie otworzyć :(/ i cóż mogę ztwierdzić? To samo, co stwierdziłam, po przeczytaniu posta dh. Rafała: oto jak nasze władze próbowały się połączyć. Wysyłając sobie nawzajem listy z opóźnieniem! Normalnie fascynujące! Ijeden drugiego oskarża i pretensje o brak sumienności. Dlatego ja przyszłam do Was, do harcerzy, do tych, którzy tworzą te związk. Władza swoją gnuśnością nic nie zrobi, bo to IM odpowiada, a Nam tylko mydlą oczy. Niewarto rozpamiętywać tego, co było, z tych błędów możemy tylko brać lekcję, nauczkę. Niedziałajmy "sucho", działajmy razem, integrujmy się! Pokażmy IM, że my chcemy być JEDNOŚCIĄ, zwykłymi, polskimi HARCERZAMI, bez podziałów. Niepatrze, która władza jest gorsza- i tak, po połączeniu trzeba będzie wybrać nową, wspólną, żeby było sprawiedliwie. No, chyba, że obie aktualne tak się dogadają, że będą grzecznie działac razem i nie robic prolbemów, czego IM ze szczerego serduszka życzę ;). Jeszcze raz proszę: nie patrzcie na ICH wygłupy- pokażmy, że jesteśmy lepsi, dojrzalisi :D

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 18 lut 2005, 12:34

Władza swoją gnuśnością nic nie zrobi, bo to IM odpowiada, a Nam tylko mydlą oczy.
Druhna jakoś za lekko wpisuje się w nurt każda-wladza-jest-zla. Tym samym trochę obraża druhna sens każdej wladzy (lącznie z wladzą jaką jest wybrany drużynowy w drużynie wędrowniczej).

A chcialbym przypomnieć, że wladze w stowarzyszeniu tworzą jego czlonkowie. Ma druhna wplyw na to kogo wybierze druhna na komendanta hufca i niedlugo będzie miala druhna wplyw na to kto bedzie druhny przedstawicielem na Zjeździe ZHP. Więc może zamiast mówić, że wladza jest gnuśna, to postarać się ją zmienić?

Rafal

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 lut 2005, 12:48

rodzynka:) napisał:
Przeczytałam to, co było pod wskazanym linkiem /pomijając http://www.zhr.pl/drogowskazy/51_2.htm, ponieważ niechce sie otworzyć :(/ i cóż mogę ztwierdzić?
Coś im serwer "fiksuje"
Pod linkiem jest:
Uchwała nr 4 VI Walnego Zjazdu ZHR
w sprawie zaproszenia ZHP do Federacji Harcerstwa Polskiego.

VI Walny Zjazd ZHR podtrzymuje wolę zaproszenia Związku
Harcerstwa Polskiego do Federacji Harcerstwa Polskiego.
Jako załącznik nr 1 jest także podana na końcu listu władz Hufca ZHP Kraków-Krowodrza
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rodzynka:) » 18 lut 2005, 13:06

Ech druhu Rafale... wiadomo, o jaką władze mi chodzi...O naszego, koffanego władce feudalnego :D, suzerenów zostawiam w spokoju, ponieważ wiem, że wielu też chce przyłączenia, a poza tym, to nie oni /chodzi mi to o wspomnianych przez druha drużynowych/ decydują o połączeniu i nie prowadzą tej epistolarnej dyplomacji, jaką nam zaprezentował jeden z druhów... Może to wygląda, jakbym atakowała ich, ale ja mam po prostu tylko pretensje, to obu, najwyższych władz obu związków... Bo przecież rozłam nastąpił w wyniku ICH kłótni, nie NAS, harcerzy, czy choćby drużynowych /choć co prawda, wielu było zwolennikami poszczególnych kandydatów, ale teraz to już nie ma znaczenia, teraz chciejmy się łączyć :)/. Jeżeli więc kogoś uraziłam, to naprawde, bardzo przepraszam, bo nie to miałam na celu. A celem jest połączenie.

pasterz

Post autor: pasterz » 18 lut 2005, 13:14

Z tego, co widzę, druhna rodzynka ma rację w jednym. Może nie do końca zgadzam się ze sposobem, ale, mówiąc wprost, ktoś sobie robi jaja. Listy z opóźnieniem, tłumaczenie. Niedługo można się spodziewać tekstu "ah, gdzieś mi się ten papierek zawieruszył na biurku" [jak to moja pani dyrektor z byłego liceum stwierdziła, gdy moje odwołanie straciło na aktualności]. Nie chcę tu nikogo obrażać, bo to nie o to chodzi...

Ale u nas, w ZHR, winą za niepołączenie się tych dwóch organizacji obarcza się właśnie ZHP. Nie ma sensu robić głosowania kto jest winien - Władza ZHP ma swoje poglądy na ten temat, ZHR-u - swoje, a harcerze i tak mają swoje.

Uważam, że wywlekanie "bo oni wcześniej" jest, delikatnie mówiąc, infantylne i kojarzy mi się, nie przymierzając, z zuchami, które twierdzą, że nie będą zamiatać w pokoju podłogi koło łóżka Pawła, bo Paweł wczoraj nie ułożył mu butów. Idea połączenia jest ideą, przynajmniej wg mnie, ponadczasową i ponadpodziałową, dlatego trzeba wysyłać *do skutku*, a nie do pierwszej odmowy. Podam prosty przykład - ktoś idzie do sklepu i widzi karteczkę "zamknięte". I czy już nie przyjdzie do tego sklepu i umrze w przekonaniu, że ta karteczka wrosła w szybę a zamek już dawno przerdzewiał? Czy za parę godzin/dni ten sklep zostanie otwarty?

Pozdrawiam,
Pasterz

pasterz

Post autor: pasterz » 18 lut 2005, 20:05

Jeśli został zamknięty na stałe, bo chyba o to Ci chodzi, to przedtem wisiałaby kartka "WYPRZEDAŻ" albo "LIKWIDACJA", byłyby masowe zwolnienia pracowników, kilka drobnych i większych przekrętów finansowych, pisałoby o tym w gazecie itp. No, chyba, że mówimy o warzywniaku za rogiem, to wtedy tak. Ale chyba nie chodzi tu o warzywniak, prawda? :P

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”