Wspólna organizacja- połączmy się!

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
rodzynka:)
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rodzynka:) » 08 lut 2005, 22:24

heh, no właśnie rzecz w tym, druhu, że zapisałam się, ale do tej pory, nieotrzymała odpowiedzi od autoryzatora :/.... może podczas przebudowy coś się zagubiło, więc w najbliższym czasie, spróbuje jeszcze raz :D

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 17 lut 2005, 11:35

Działa, działa, tylko w ....konspiracji. I tak zresztą najciekawsze dyskusje odbywają się teraz na
www.opinie.zhr.pl. Też w konspiracji, bo link znikł ze strony głównej. No i ....znikajace posty. Eeech.

Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rodzynka:) » 17 lut 2005, 11:36

dziękuje bardzo druhowi za wypowiedzi :D , bardzo mi zależy na Waszych opiniach, a przez remont Waszego forum i chatu trudno o to...W kazdym razie, ja też wiem i całkowicie sie z druhe zgadzam, że dopóki My, jako zgodna całość, nie ruszymy do akcji, nie będziemy chcieli połączenia, góra będzie na Nas zlewać, tak więc, integrujmy sie jak najbardziej! nietylko wspólne zimowiska i obozy, ale też gry, wypady, najmniejsze rajdy, czy choćby zintegrowane ziórki!

Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rodzynka:) » 17 lut 2005, 11:52

Ech...no cóż, druhu Stary Wilku- próbowałam sie dostac pod wskazany adres, ale jakoś ta strona jechce istnieć...może kolejna konspiracja, niewiem, niewnikam, choc będe próbowała dostać się gdzieś, gdzie bedzie można założyć konto i dyskutować z ZHRowcami...a jeżeli prawdą jest, że tak się konspirują, to najlepszy dowód na to, że wiele osób chce połączenia, a góra chcę sie jak najbardziej od tego odseparować i nie dac mozliwości mówienia o tym...to chyba dobry znak, bo taka reakcja pokazują nam, że połączenie jest pożądane nawet przez członków samej organizacji, a więc do dzieła! Integrujmy się, niedajmy się zbojkotować tym Naszym władzom :P

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 17 lut 2005, 12:16

rodzynka:) napisał:
Tak sobie myślałam, że całość bedzie tolerancyjna dla wszystkich wyznań, bądź ich braku, a poszczególne drużyny, będą mogły sobie zadecydować, czy chcą być jednowierne, wielo, czy bez wiary. Przeciesz każdy ma wolny wybór w doborze drużyny.
Piękna utopia, lecz zauważ, że nawet w samym ZHP nie mamy tej tolerancji wyznaniowej. Poczytaj sobie wątki o przyrzeczeniu harcerskim, o Bogu w zhp, o buddzie. Jak możemy połączyć całe miasto jeżeli nie możemy dogadać się na własnym podwórku?
Myślę, że należałoby zaczać od podstaw. Od ujednolicenia i dookreślenia zasad w samym ZHP, a wtedy dopiero myśleć o połączeniu.
Zjednoczenie wszystkich harcerzy byłoby niesmowitą sprawą, ale czy jest to możliwe?
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

pasterz

Post autor: pasterz » 17 lut 2005, 12:24

Czuwaj, druhny i druhowie.

Jestem zuchmistrzem z ZHRu (co akurat chyba nie powinno nikogo dziwić, szczególnie w tym temacie). Większość, tak w ZHP jak i w ZHR, uważa, że "ten drugi jest gorszy". No nie wiem, czy na pewno tak jest, ale parę "prawd" (czytaj: stereotypów) chciałem wyciągnąć...

1) ZHR jest nietolerancyjny dla innych religii. CZASAMI. ZHR ma w statucie coś o religii chrześcijańskiej. Coś? Nawet sporo. Ale naprawdę to, jak zostanie potraktowana osoba innej religii niż chrześcijańskiej, zależy TYLKO I WYŁĄCZNIE od drużynowego. Są fanatycy, którzy powiedzą "Sorry, no bonus". Ale większość prawdopodobnie stwierdzi, że nie ma problemu.

2) ZHR jest nazywany Związkiem Harcerstwa Religijnego. BEZPODSTAWNIE. No, chyba, że drużyny i szczepy nie chodzą na msze w niedziele i święta na wyjazdach. A i tak, nawet w ZHRze nie ma obowiązku pod groźbą warty nocnej albo raportu. Po prostu - można nie iść - msza jest dla chętnych.

3) Harcerze z ZHRu są gorsi w harcach niż ZHPowcy, bo to jest bardziej oaza niż harcerstwo. BZDURA. Jesteśmy takimi samymi harcerzami, jak i Wy. A czasem nawet lepszymi :P

Rodzynko - widziałem pijanego ZHPowca. Sam się chwalił, jak przy ognisku na obozie przepalali wódkę marlborami :-P. Ale pijanego harcerza z ZHRu - nigdy.

Nastroje? Jak już to powiedziano - Góra jest dla Nas, nie My dla Góry. Zmasowany atak na Naczelnictwo na pewno przyniesie jakiś efekt. [Na przykład - eksmisję ze związku :P]

Jak to załatwić? Zebrać się silną grupą (hmm... inicjatywa ustawodawcza w RP to 10000 podpisów (chyba - jedno zero w tą czy w tą) ) i wysłać te podpisy do OBU związków na raz. Nie można czekać aż ktoś wyciągnie rękę, bo będziemy tak czekać do śmierci. Może niech ktoś zrobi stronę i wrzuci na nią coś w rodzaju księgi gości i będą się tam wpisywać Ci, którzy uważają, że trzeba się połączyć.

poranek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: poranek » 17 lut 2005, 13:14

:D DOKŁADNIE
Tyle że najpierw trzeba zwołac jakąś grupę która postara się o wizerunek wzajemny. Jakaś strona internetowa, wcześniej może jakiś statut, jakas impreza. Szybko można łapać tylko muchy a i do tego przyda się jakas metoda.
Piotr Kopystyński
formalnie były
sercem przynależący

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 17 lut 2005, 13:34

rodzynka:) napisał:
Ech...no cóż, druhu Stary Wilku- próbowałam sie dostac pod wskazany adres, ale jakoś ta strona jechce istnieć...może kolejna konspiracja, niewiem, niewnikam, choc będe próbowała dostać się gdzieś, gdzie bedzie można założyć konto i dyskutować z ZHRowcami...

Nie, to po prostu dziś całe zhr.pl " nie chodzi"

pasterz

Post autor: pasterz » 17 lut 2005, 13:45

Thomas : A skąd wiesz?
Przedtem się nie udzielałem, bo mój szczep o mnie nie słyszał (zostałem przyjęty dopiero w wigilię, wcześniej byłem w innym), a teraz nie działam, bo się forum wykrzaczyło :P

To jak, kto zajmuje się robieniem stronki? Ja raczej nie mogę (sesja na głowie, muszę zrobić stronkę hufca, poprawić jakiś egzamin... w RPG pograć z kumplami :P), mogę co najwyżej pomóc. Statut? Jeszcze nas oskarżą o robienie własnego odłamu harcerstwa. Wystarczy ogólne założenia :P

Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rodzynka:) » 17 lut 2005, 18:47

WOW O_O niebyło mnie chwilkę i taka dyskusja! No i to mi sie podoba, widzę dużo szczerych chęci :). Dziękuje za Wasze wypowiedzi. Tak, ten pomysł ze stronką jest dobry, podoba mi sie również to, że na tym forum jest dużo "sąsiadów", odrazu widać, że Wszyscy jesteśm przedewszyskim harcerzami i że chcemy nimi być bezpodziałów "góry". No, właśnie, a może wreszcie ta "góra" powie Nam, co o tym myśli? Głosów "za" jest dużo, jeszcze nie czytalam stanowczego "nie", co najwyżej "niechce mi się", a więc to dory znak, że można to dalej rozkręcić. Jeżeli "góra" bedzie Nas ignorowała, to znaczy, że ich to nic nieobchodzi...
Ech...religia...już gdzies pisałam, że to delikatna sprawa, ale sądząc po wpowiedzi Pasterza, niejest to aż tak inne jak u nas...więc niepowinno byc z tym większych problemów, o ile nikt oczywiście nie będzie ich robił na siłę... Jesteśmy Wszyscy JEDNYMI I TYMI SAMYMI HARCERZAMI ! Jeśli chcemy być razem, to bedziemy, trzeba trochę pracy w to włożyć i przedewszystkim, Stary Wilku- więcej wiary w Nasze Wspólne siły :). Czekam na zgłoszenia ochotnika, który by zrobił w/w stronkę /sama się tym zajmę, jak już: 1opanuję tę technikę, 2napiszę maturę;)/. Ktoś chętny?

pasterz

Post autor: pasterz » 17 lut 2005, 20:23

Thomas: Znalazł się Wichrzyciel :P
Skąd wiedziałeś, że to ja? Przecież "Pasterzem" mógł być każdy ^_^.

Nieważne - to jak, robimy coś? Kto, co i na kiedy zrobi? I w ogóle - CO ROBIMY?

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”