Honorowe Wyróżnienie „Niezawodnemu PrzyjacielowiR

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
Alex
Stały bywalec
Posty: 500
Rejestracja: 26 sie 2002, 08:35
Lokalizacja: 49 Drużyna Harcerska z Chełmna
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 20 mar 2011, 23:34

No to już na pewno nikt laski skautowej za pomoc , chociażby mojemu hufcowi nie dostanie. Czy ten co wpadł na taki pomysł, takie koszty, myślał o tym, że nas na to nie stać??? No i kolejne pytanie - co też tam jest w tej lasce takiego drogiego??? To juz powoli przestaje być śmieszne...
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

duszołap
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 18 mar 2011, 00:10
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 21 mar 2011, 00:04

Tak zgadzam się medale drogie ale jeszcze dałoby się przeżyć, ale z laska to chyba lekko przesadzili. Jednak to nie jest nowa rzez a chyba z grudnia. Wtedy to wchodziło czy z nowym rokiem jakoś tka mi się wydaje
pwd. Grzegorz Skonieczny HR
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"
funkcja: jakas tam jest kto by to pamiętał
"Nie bój się popełniać błędy. Nie popełnia ich ten co nic nie robi."

Alex
Stały bywalec
Posty: 500
Rejestracja: 26 sie 2002, 08:35
Lokalizacja: 49 Drużyna Harcerska z Chełmna
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 21 mar 2011, 09:45

Przyjaciół mamy dużo.... bardzo dużo.... i to dzięki tym przyjaciołom możemy jeszcze funkcjonować - no może to trochę za dużo powiedziane ale spirala sie nakręca niestety - gdyby nie przyjaciele to sprzętu, który posiadamy, by po prostu nie było. Proponowalibyśmy wtedy dzieciom na obozie noclegi w namiotach ponad 30-letnich z powiewem świeżego powietrza przez dziury w dachu ha,ha,ha - który z rodziców puściłby dziecko w takie warunki? Nie ma obozów, nie ma biwaków, nie ma harcerstwa. Cos musimy dzieciakom zaproponować prawda?!
A co do honorowego wyróżnienia to chyba lepiej jest zmniejszyć cenę i przyznać to wyróznienie (oczywiście na wnioski) np 100 osobom (za 250 zł), niż proponować cenę 1230 zl i przyznać kilka. Dla mnie to prosty rachunek. Wystarczy przeliczyć!!!
A tak na marginesie - czy może ktoś napisać jaki jest rzeczywisty koszt tej laski skautowej?
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

leon01
Stały bywalec
Posty: 607
Rejestracja: 12 maja 2003, 18:16
Lokalizacja: 10 HDŻ Katowice
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 21 mar 2011, 10:04

Jeśli chodzi o koszt materiałów to pewnie 100 zł. Trzeba dodać koszt robocizny rzemieślnika który to zrobi. Koszt transportu i mamy gotową laskę w GK. Na Konopnickiej wyjdzie max 500zł. Trzeba napisać odpowiedni dokument, zaangażować do tego kilka osób i żeby mieć nawet na ogrzewanie zimą pomieszczeń gdzie leży tusz na pieczątki trzeba mieć na to pieniądze. W normalnej firmie dodaje się drugie tyle, czyli wychodzi 1000zł. Ja jednak popieram cenę 1230zł bo jeszcze fiskus zabiera 23%. Wszyscy oczekujemy od GK, że przestaną pracować poniżej kreski. Chcemy by przestali zadłużać się, ale najlepiej, żeby wszystko nam dawali, nie wiadomo skąd biorąc na to środki. W końcu ktoś zaczął myśleć. Żeby mieć środki, najpierw trzeba je pozyskać. Nie można cały czas dawać za darmo. Wszystko to piszę bez aluzji, bo popieram to posunięcie.
Laska skautowa jest wysokim wyróżnieniem i nie powinniśmy rozdawać jej na prawo i lewo. Mamy jeszcze wiele innych mniej wartościowych odznaczeń jakie możemy komuś nadać. Jeśli osoba wyróżniana jest tego warta to 1230 zł nie jest porażającą kwotą. Im mniej tych lasek wręczymy, tym bardziej będą one wartościowe.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, 10:10 przez leon01, łącznie zmieniany 1 raz.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

sq5vja
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 27 gru 2004, 15:44
Lokalizacja: HKŁ SP5ZIP
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 21 mar 2011, 10:26

Ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło. Jeżeli jest cena na nagrody (laska, krzyże z zasługi) to w takim razie powinny być ogólnodostępne w 4żywiołach - klient płaci klient wymaga. Kto się czuje zasłużony to niech sobie kupi.
Komercja

i jeszcze jedno mam kolejnego "pomysła" na oddłużenie Związku
niech na Konopnickiej 6 założą takie bramki płatne jak na parkingach wchodząc otrzymasz bilet po załatwieniu sprawy wychodząc rozliczysz się z kosztów pobytu
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, 10:28 przez sq5vja, łącznie zmieniany 1 raz.

Alex
Stały bywalec
Posty: 500
Rejestracja: 26 sie 2002, 08:35
Lokalizacja: 49 Drużyna Harcerska z Chełmna
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 21 mar 2011, 10:35

W życiu nie uwierzę, że koszt zrobienia jednej laski skautowej razem z pochodnymi (prąd, ogrzewanie itp.) to 1000 zł. Gdzie my żyjemy? Po za tym utrzymanie budynku i zasobów ludzkich rozkłada się na cały rok i jest to tylko cząstka jednej laski skautowej. A co do rozdawnictwa... druhu... myśle, że w każdym hufcu, w każdej drużynie, w każdej chorągwi znalazłoby się po kilka osób, które zasługują na miano niezawodnego przyjaciela. I nie jest to rozdawnictwo bo dzieki tym ludziom jeszcze istniejemy.
A tak na marginesie... czy GKa utrzymuje się tylko z tak pozyskanych środków? Gdzie są pieniądze z ośrodków należących do GK-i? Co?- Nie przynoszą dochodów??? Głodówka, Perkoz, CWM - przecież one są w takich miejscach połozone, że dla mnie to niepojęte, że ZHP na nich nie zarabia. A jesli zarabia to gdzie sa te pieniądze i na co przeznaczane? Bo z lasek skautowych i odznaczeń to nie ma co śnic, że GK się utrzyma.
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

leon01
Stały bywalec
Posty: 607
Rejestracja: 12 maja 2003, 18:16
Lokalizacja: 10 HDŻ Katowice
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 21 mar 2011, 10:55

Masz rację- z samych lasek i odznaczeń nie. Ale od ziarnka do ziarnka i uzbiera się miarka. Tak działają firmy samo utrzymujące się, a taką jest ZHP. Przez podejście, że GK skądś ma więc da jesteśmy w takiej a nie innej sytuacji. CWM musi uzbierać na remont pomieszczeń i remont klasowy Zawiszy, później ustaloną górkę powinna oddać do GK. Taka sama sytuacja jest w Perkozie i na Głodówce, gdzie co roku określona kwota oddawana jest do Warszawy. To plus składki od 4 chorągwi nie stanowi jednak wystarczającej kwoty, by pokryć wszystkie wydatki, jakich oczekują środowiska od centrali.
PS. Proszę więcej mnie nie atakować w ten sposób, bo wbrew moim zamiarom stałem się obrońcą dh. skarbnika, a to nowość w moim przypadku. Trzeba jednak mieć pomysł na całość, żeby wypowiadać się na temat drobnych szczegółów. Nie można w czambuł krytykować wszystkiego, bo niektóre ich pomysły są racjonalne. Nie można mówić, że z ich winy mamy długi, a gdy coś wymyślą, żeby nie generować ich więcej, mamy za złe, że w końcu coś wycenili.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, 11:09 przez leon01, łącznie zmieniany 1 raz.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

StaryWilk
Stały bywalec
Posty: 2830
Rejestracja: 28 lut 2003, 13:47
Lokalizacja: Biały Szczep
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 21 mar 2011, 14:02

Druhowie, z "odznaczeń" to się utrzymuje, i to dobrze "konkurencyjny" Rząd na Obczyźnie. Z odznaczeń i tytułów "szlacheckich" ma się równie dobrze parę ruchów "szlacheckich i monarchistycznych". Ale to nie o to biega - honorowanie prawdziwych Przyjaciół nie ma swej ceny. Koszt laski brutto jest całkiem przystępny. To wogóle jest chybione pole dyskusji.
Natomiast, zdradźcie mi szanowni druhowie, czy Rada Naczelna, ustalając składkę członkowską "...od pełnoletnich instruktorów ZHP" wydzieliła jakąś podgrupę "członków zwyczajnych" zwalniając pozostałych od płacenia? Jeśli tak, to chyba jednak przekroczyła swe uprawnienia. I co powiedział o tym NSH....chyba w ostatnią sobotę. I co postanowi CKR?
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, 14:05 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”