Uzbieramy milion i co dalej??

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 18 mar 2011, 07:48

Ja 80 zł wpłacę- takie poczucie obowiązku i odpowiedzialności.
Ale czy ma ktoś konkretny plan oddłużenia całej organizacji. Krok po kroku. Konkretne działania.
czy to co napisano na 80 jest realne??
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 07:52 przez leon01, łącznie zmieniany 1 raz.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

cezary.przeczek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cezary.przeczek » 18 mar 2011, 08:15

Gratuluje poczucia obowiązku i odpowiedzialności - szkoda ze przez 20 lat władze naczelne nie miały takiej odpowiedzialności.
Uważam, że niestety zmarnujesz te 80 zł - konkretnych działań naprawczych nie ma. Na razie władzom naczelnym chodzi o przetrwanie i spłacenie najbliższych wymagalności. Nawet jeśli wszyscy instruktorzy zapłacą to uzbieranych zostanie ok milion zł - dług wynosi ok 6,5 mln zł ... przy braku planu (bo to co jest na stronie 80.zhp.pl to ciężko nazwać planem - co najwyżej ogólnymi - i nadmiernie optymistycznymi - założeniami do planu) to jedynie odsunie w czasie agonię ...

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 09:40

Może zanim coś ktoś napisze przeczyta informacje an stronach. A to co jest na stronie http://www.80.zhp.pl/ jak najbardziej jest planem całkiem ciekawym i JEDYNYM JAKI POWSTAŁ NA RAZIE I JAKI MAJĄ ODWAGę ZROBIć. 80 zł od osoby ot jedna z wielu propozycji. Poczytaj potem sie wypowiedz, a może poczytaj ze zrozumieniem.;) ja też zapłacę i będe bacznie patrzył jak im idzie i jak jeszcze będzie można pomóc ( nie pienieżnie bo bogaty to ja nie jestem) ale jest wiele innych form pomocy, o których można pomyśleć.
pwd. Grzegorz Skonieczny HR
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"
funkcja: jakas tam jest kto by to pamiętał
"Nie bój się popełniać błędy. Nie popełnia ich ten co nic nie robi."

akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 18 mar 2011, 09:45

Mam propozycję - przyjąć a priori w tych dyskusjach, że osoby wypowiadające się są czynnymi i aktywnymi instruktorami - i pomagają ZHP w najlepszy i najbardziej wypróbowany sposób, tj. przez wychowywanie młodzieży tudzież "pracę liniową". I na ogół są oni wystarczająco inteligentni, aby zrozumieć, co jest napisane na 80.zhp.pl
pwd. Igor Sikora
50 Harcerska Drużyna Wodna
Hufiec Chorzów

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 09:49

to ciekawe bo jak czytam wypowiedzi instruktorów to czasem się zastanawiam czy ci ludzie umieją czytać ze zrozumieniem i czy należymy do tej samej organizacji, ale to tylko moje zastanawianie się. Przyjąć mogę takie założenie, czemu nie trzeba ufać instruktorom;P i mam nadzieję, że wśród tej dyskusji na różnych forach wciąż pamiętamy że chcemy pomóc a nie tylko gadać
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 18 mar 2011, 09:52

A tak a propos kasy - czy ta uchwała: http://www.dokumenty.zhp.pl/pliki/glown ... 4_2011.doc
to coś normalnego?
pwd. Igor Sikora
50 Harcerska Drużyna Wodna
Hufiec Chorzów

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 09:59

Czy normalne. hmm raczej tak;) jak udowodnisz finansiście, że coś jest warte?? Za pomocą pieniądza. I dobrze, że ustalają ile coś ma być warte, jak by nie ot ceny mogły by być wyższe ktoś mógłby podbijać cenę. Te nagrody nie są zależne od tej kasy. To jest po prostu podanie, według mnie oczywiście, ile co ma kosztować w sklepie. Sensowne posuniecie. Dziwne, ze wcześniej takiego nie było.
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 10:01

Tylko ciekawe czy płaci ten co do staje tą nagrodę, czy ten co chce mu ją dać- tak by było logicznie dla mnie. Inaczej było by to trochę wesołe hiihihih
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 18 mar 2011, 10:47

duszołap pisze:Czy normalne. hmm raczej tak;) jak udowodnisz finansiście, że coś jest warte?? Za pomocą pieniądza. I dobrze, że ustalają ile coś ma być warte, jak by nie ot ceny mogły by być wyższe ktoś mógłby podbijać cenę. Te nagrody nie są zależne od tej kasy. To jest po prostu podanie, według mnie oczywiście, ile co ma kosztować w sklepie. Sensowne posuniecie. Dziwne, ze wcześniej takiego nie było.
Grzesiu, staram się, naprawdę staram się czytać ze zrozumieniem i nijak mi to nie wychodzi. Sorry !
Z innej beczki. Skoro niektóre Chorągwie zalegają ze składkami, MIMO wpłaty tychże przez drużyny/hufce, co, jak druh Skarbnik napisał jest spowodowane trudnościami tych Chorągwi z własnymi długami, TO MOŻE LEPIEJ JEDNORAZOWĄ SKŁADKę WPŁACAć TYLKO NA PODANE PRZEZ GIEKę KONTO BEZPOŚREDNIO ?
Bo co będzie, jak nasza jednorazowa składka utonie w chorągwiach, tak jak zwykłe składki ?

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 11:07

to jest ciekawa myśl i według mnie jak najbardziej poprawna dla mnie ;) .też o tym rozmawiałem ze znajomymi i myśleliśmy czy tak by się dało. Sądzę, ze musi być jakiś powód tego że płacimy to w hufcach nie od razu do GK-i, a jeśli go nie ma, będą pewnie tkaei problemy jak druh myśli. Przekonamy sie w wakacje na pewno ;)). A co do nagród trzeba o sens spytać pomysłodawców oni powinni wiedzieć o co im chodziło a to co my myślimy to hipotezy. Czy dobre czy złe trudno powiedzieć. Możemy popełniać błędy, nie jesteśmy nieomylni
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

cezary.przeczek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cezary.przeczek » 18 mar 2011, 11:16

duszołap pisze:Może zanim coś ktoś napisze przeczyta informacje an stronach. A to co jest na stronie http://www.80.zhp.pl/ jak najbardziej jest planem całkiem ciekawym i JEDYNYM JAKI POWSTAŁ NA RAZIE I JAKI MAJĄ ODWAGę ZROBIć. 80 zł od osoby ot jedna z wielu propozycji. Poczytaj potem sie wypowiedz, a może poczytaj ze zrozumieniem.;) ja też zapłacę i będe bacznie patrzył jak im idzie i jak jeszcze będzie można pomóc ( nie pienieżnie bo bogaty to ja nie jestem) ale jest wiele innych form pomocy, o których można pomyśleć.
Szanowny duszołapie.
Plan powinien być mierzalny, realny i określać czas w jakim chce się osiągnąć zakładany efekt.
Tego w "planie" na stronie która przytaczasz nie ma. Jest to co najwyżej zestaw założeń do planu. Nie ma w tym czymś, ani harmonogramu czasowego, ani symulacji spłat zadłużenia, ani osób odpowiedzialnych za realizację poszczególnych elementów, nie ma żadnego wskaźnika ekonomicznego, ani żadnych racjonalnych przesłanek dla planu.
Jedyne dane mierzalne to dane historyczne ...
Za taki "plan" studenci na studiach z zarządzania dostają pały!

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 11:27

Przecież napisane jest, że jest to rzecz skrócona i uproszczona. Według mnie plan jest kompletny tylko nie jest podany cały ponieważ nie byłby tak strawny dla wszystkich. Nie znam się na tym nie jestem księgowym;P - jestem chemikiem, aczkolwiek to co przeczytałem w programie dało trochę do myślenia i uważam, że pisali go ludzie kompetentni jednak. Pełny plan pewnie znają zainteresowani. To są moje przypuszczenia i wnioski z tego co przeczytałem. Mogę się mylić, jednak uważam uczciwie, że harmonogram czasowy jest i niektóre zadnia w planie są mierzalne ;) jak zmniejszenie zatrudnienia ludzi w GK czy umowa z WOSM-em itp. Sprawdzimy jak się z tego wywiązali i co im się udało osiągnąć częściowo w tym roku inne rzeczy później. Co do realności różnie to bywa. Dajmy im szanse. Nie sprawdzili się parę razy nie usunęliśmy ich nie było zjazdu i myślenia nad nowymi władzami więc dajmy im szanse jeśli chcą coś naprawiać. Potem wyciągnijmy konsekwencje i to poważne jeśli uchybią swoim obowiązkom.
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 18 mar 2011, 16:32

duszołap pisze:Może zanim coś ktoś napisze przeczyta informacje an stronach. A to co jest na stronie http://www.80.zhp.pl/ jak najbardziej jest planem całkiem ciekawym i JEDYNYM JAKI POWSTAŁ NA RAZIE I JAKI MAJĄ ODWAGę ZROBIć. 80 zł od osoby ot jedna z wielu propozycji. Poczytaj potem sie wypowiedz, a może poczytaj ze zrozumieniem.;) ja też zapłacę i będe bacznie patrzył jak im idzie i jak jeszcze będzie można pomóc ( nie pienieżnie bo bogaty to ja nie jestem) ale jest wiele innych form pomocy, o których można pomyśleć.
Duszołap cały czas nie rozumiesz intencji wielu ludzi na forum, które ja zrozumiałem tak jak też sam myślę:

zapłacimy tą składkę, będziemy wspierać Związek "całym życiem" i kasą to związek nas wychował i nie pozwolimy do jego upadku ale i to też nie do obecnych władz pretensja (może ja mam osobiście pretensję do zastępcy naczelnika) ale nie o temat kasy i zadłużenia ale o potraktowanie mnie jak coś co się zamiata pod dywan albo na szufelkę

CHODZI O TO ABY ZWIĄZEK Jasno przedstawił kto personalnie jest odpowiedzialny za długi wyciągnął konsekwencje a potem będziemy walczyli o kolejne 100 lat harcerstwa

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 18 mar 2011, 17:18

duszołap pisze:Przecież napisane jest, że jest to rzecz skrócona i uproszczona. [...] Pełny plan pewnie znają zainteresowani.
Pełen plan nie jest znany zainteresowanym, skoro są osoby choćby na tym forum twierdzące że są zainteresowane i go nie znają.
duszołap pisze:Sprawdzimy jak się z tego wywiązali i co im się udało osiągnąć częściowo w tym roku inne rzeczy później. Co do realności różnie to bywa. Dajmy im szanse. Nie sprawdzili się parę razy nie usunęliśmy ich nie było zjazdu i myślenia nad nowymi władzami więc dajmy im szanse jeśli chcą coś naprawiać. Potem wyciągnijmy konsekwencje i to poważne jeśli uchybią swoim obowiązkom.
Ten zespół władz centralnych osobowo jest prawie niezmienny od ponad 3 lat. Szczególnie jego trzon wykonawczy - główny skład GK. Przez trzy lata w ramach kredytu zaufania staraliśmy się przedstawiać swoje pomysły i współpracować, nie będąc we władzach i w dodatku spotykając się z... mówić delikatnie, niechęcią. Kredyt się wyczerpał, więc pewna część kadr instruktorskich domaga się wyciągnięcia konsekwencji... zgodnie z Twoim scenariuszem rozwoju wypadków.
Rozumiem, że mogłeś wcześniej nie interesować się tymi zagadnieniami w ogóle, ale to nie znaczy, że wcześniej świat nie istniał. Masz prawo poprzeć apel Skarbnika, Naczelniczki, czy Przewodniczącego tak samo, jak inni mają prawo uznać, że czas tych zespołów dobiegł końca.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 18:32

Zgadza się ;) i sądzę że zrozumiałem Waszą intencję dziekuję ;). Mam nadzieję, ze spotkamy się keidys an harcerski mszalku ;) Czuwaj
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”