Moje skromne zdanie

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 01:20

1.Składki od drużyn na certyfikat dobry pomysł.
Po pierwsze pierwszy raz może dostaniemy do ręki coś fizycznego za składki, które dają dzieci- powiesimy to sobie w harcówce pokażemy naszą zaradność etc. Druga ważna sprawa składki i tak musimy płacić, czy to drużynami czy personalnie. Ile osób zaniżało stan drużyn żeby mniej płacić teraz to zniknie. Nie będzie 8 osób w drużynie i kombinacji w hufcu. Duże drużyny będą miały dużo łatwiej zgadza się - da może to mobilizację by robić porządniejsze nabory lepsze akcje zarobkowe szukanie wsparcia anie " markety i markety". Jest wiele innych pomysłów na zarobienie kasy albo wydawanie jej w mniejszym stopniu trza się postarać. Powinno się płacić bo wszystko co dobre ma swoją wartość, a to co jest za darmo ludzie w tym kraju nie potrafią uszanować.
2. Pomysł z układem z WOSM-em I WAGGGS-em.
POWIEM TAK RN MUSI MIEć NIEZŁE "JAJA" ŻEBY Z TAKIM POMYSŁEM WYJŚć ALE TO WRESZCIE JAKIEŚ ROZWIĄZANIE TEGO PROBLEMU. Według mnie całkiem przyzwoite i sądzę, że władze skautowe zgodzą się w końcu trzeba sobie pomagać. Tutaj raczej nic nie trzeba dodawać, ale jeśli się nie zgodzą to znaczy że to co mówił BI-PI w ich przypadku to tylko słowa.
3. NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNA SKŁADKA OD INSTRUKTORÓW 80 zł
trzeba najpierw spojrzeć na to jacy jesteśmy. Oceniamy ludzi których nie znamy nie potrafimy często nic o nich powiedzieć i OCENIAMY ICH BO "SĄ U WŁADZY I NA PEWNO KRADNĄ". Nie jesteśmy święci( ihih przynajmniej ja nie jestem), każdy w życiu coś zmalował większego lub mniejszego( jeśli są ludzie tacy którzy są kryształowi pod każdym względem szczerze przepraszam).Jeśli chcemy narzekać to możemy my sami coś zróbmy. Mój znajomy mówi lepiej wydaj na coś konkretnego daj dzieciakom z drużyny szczepu one tego nie zmarnują. Mądrze mówi, zgadzam się z nim. Jednak UWAŻAM, ŻE TRZEBA DAć SZANSE KAŻDEMU JEŚLI CHCE SIę PÓ¬NIEJ WYMAGAć KRZYWIć I KRZYCZEć. Moim skromnym zdaniem każdy instruktor powinien wpłacić pieniądze nie dla GK-i nie dla INSTRUKTORÓW Stamtąd tylko dla NASZEJ ORGANIZACJI, KTÓRA W JAKIŚ SPOSÓB KAŻDY Z NAS KOCHA I MARTWI SIę O NIĄ. Jeśli nie to co to za instruktor. Nie mówię, że płacą ci tylko co się martwią i troszczą. Płacą ci co mają pieniądze. JA sobie wyliczyłem że tygodniowo odłożę 5 zł od dziś i w czerwcu będę miał to 80 zł i zapłacę, a wydaje mi się, że dam rade czasem nawet więcej. Szanuję tych co nie mają i nie zapłacą z tego powodu- są studentami, na utrzymaniu własnym ciężko czasem kombinując. Jeśli jednak mam je czemu nie pomogę??????????? Każdy kto nie da z innych powodów (uważając RN za kombinatorów, oszustów co wydadzą kasę w chwilę i przepuszczą ją na bzdury), a głównie chodzi mi o tego z nawiasu ciut wcześniej będzie hipokrytą i dla mnie nie będzie instruktorem.
Na sam koniec dodam, że patrząc na listę instruktorów, którzy opłacili składki rzuciło mi się w oczy dwójka instruktorów małżeństwo Dariusz i Dorota Brzuska. Są świetnymi instruktorami i ich przykład jest wystarczający za wszystkie słowa przeciw innych ludzi. Mam mało autorytetów harcerskich, jednym jest Anna Krawiel, drugim Dariusz Brzuska jest i dwoje innych osób ale to nie ważne. Spójrzcie na tą listę i poszukajcie osób, które są wartościowe i które zawsze świeciły u nas w ZHP, może to wam uświadomi powagę sytuacji.
4. Wszystkie inne pomysły opiszę w jednym podpunkcie. Są one interesujące i jestem ogromnie ciekaw czy się udadzą. Jak to z pomysłami i planami nic nie udaje się w 100 %. U mnie mają moje poparcie i daję im szansę.

Na samym końcu mojej wypowiedzi, jeśli już to wszystko się przeczytało (ihihih a troche tego jest), chce powiedzieć, że ja nie mam pomysłu jak taka kase jak parę milionów wykombinować i WIELKI SZACUNEK DLA TYCH, KTÓRZY MAJĄ POMYSŁY I STARAJĄ SIę WYGRAć W TYM TYTANICZNYM STARCIU. Jeśli macie lepsze pomysły niż oni napiszcie skąd wziąć 8 milionów, jestem ciekaw tego bardzo.
By nie było żadnych wątpliwości jestem za pomysłami, może będzie ciężko ale nikt nie mówił, że będzie łatwo i pięknie. Czasem przychodzą chmury i czasem musimy stawać pod wiatr. Mimo, że nie my zrobiliśmy takie zadłużenie, mimo tego że wiemy iż były kombinacje i oszustwa gdzieś wyżej, pokażmy że jesteśmy świadomie w tej organizacji, że ją kochamy, że mamy gdzieś wszystko ale nie ZHP, że jest ono coś warte może moje 80 zł a może coś więcej co jest w sercu każdego z nas. JA DAJę KASę I CZEKAM AN WYNIKI ZA 2-3 LATA WTEDY BęDZIE WIDAć JAK POSZŁO JAK SIę NIE UDA PIERWSZY PODNIOSę GŁOS O ODPOWIEDZIALNOŚć KARNĄ I SĄDOWĄ- PROSTE.
pwd. Grzegorz Skonieczny HR
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"
funkcja: jakas tam jest kto by to pamiętał
"Nie bój się popełniać błędy. Nie popełnia ich ten co nic nie robi."

Panina
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Panina » 18 mar 2011, 13:00

Gdy po raz pierwszy zetknęłam się z artykułem na ten temat na portalu gazeta.pl wstrząsnęło mną strasznie. Oburzenie, złość i wszystkie złe emocje na raz. 80 złotych dodatkowej składki?? Jak to? Chyba sobie żartują?! Ale im więcej o tym czytam, tym jestem bardziej przekonana, że tak trzeba. Jeśli my się za to nie weźmiemy, w braterski sposób pomagając sobie wzajemnie, to GK sama nie da rady spłacić wszystkich długów. Nie ma szans, żeby ZHP wybroniło się w tej trudnej chwili bez naszej pomocy. Wszyscy musimy być odpowiedzialni za Związek, nie tylko góra. Górę wybieramy my – maluczcy na dole, prawda? Skoro wcześniej wybraliśmy osoby niekompetentne, to teraz niestety również my powinniśmy ponieść tego odpowiedzialność.
Jestem studentką, miesięcznie na życie zostaje mi niewiele ponad 300 zł. By przeżyć w Warszawie to jest mało, więc oszczędzam na czym się da. Jednorazowo wydać 80 zł dla mnie to majątek. Ale znajdę je, jeszcze nie wiem jak, ale znajdę. Bo zależy mi na tym, by Związek przetrwał. Zbyt wiele czasu, nerwów, pieniędzy poświęciłam, by tak to wszystko teraz zaprzepaścić. I co stanie się z tymi 100tyś. młodych ludzi, którzy nagle zostaną na lodzie? Owszem, część znajdzie sobie inne organizacje. A reszta? Będzie stała pod blokiem, lub nie wynurzy się sprzed komputera..
Zastanówcie się. Moim zdaniem trzeba walczyć.
Pozdrawiam
pwd. Paulina Pieczyńska HO
Hufiec Kraków-Podgórze
Chorągiew Krakowska

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 18 mar 2011, 13:22

A mogę prosić o mniejszy ładunek emocji (żeby nie napisać - histerii) ?

I proszę jeszcze o to by przestać dawać wiarę tym którzy straszą że bez "80" ZHP nie przetrwa.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 13:24 przez dokumenty, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 13:33

Drogi druhu ładunek emocji jest potrzebny zawsze to wiemy. Czy ten jest za duży hmm ciekawa myśl aczkolwiek uważam że można dużo mocniej jeszcze jakby się chciało ;P
My im nie wierzymy bezpodstawnie my dajemy im szanse i staramy się pomóc. nie uda się to co zrobią wyciągniemy wnioski i konsekwencje w stosunku do nich ja tam nie będę miał problemu z pójściem wyżej.
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

Panina
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Panina » 18 mar 2011, 13:44

Bez "80" może i da radę. Ale czy nie możemy pomóc, by było łatwiej?
Hufiec Kraków-Podgórze
Chorągiew Krakowska

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 18 mar 2011, 13:53

duszołap pisze:Drogi druhu ładunek emocji jest potrzebny zawsze to wiemy. Czy ten jest za duży hmm ciekawa myśl aczkolwiek uważam że można dużo mocniej jeszcze jakby się chciało ;P
My im nie wierzymy bezpodstawnie my dajemy im szanse i staramy się pomóc. nie uda się to co zrobią wyciągniemy wnioski i konsekwencje w stosunku do nich ja tam nie będę miał problemu z pójściem wyżej.
A co z wyciąganiem wniosków i konsekwencji za to co dotąd "się nie udało" ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 14:02

Niestety ja nie wiem tyle co wy i nie mam dowodów na to co zrobiono źle na tyle by iść do sądu harcerskiego czy normalnego. Dlatego czekam teraz i bacznie będę obserwował to co się dzieje. O długach częściowo wiedziałem wcześniej chociażby tych z WOSMu. Daje im szansę raz dlatego że nie słyszę nikogo kto by miał inny konkretny plan jakikolwiek dwa wprowadziło by to dużo zamieszania teraz niech działają i trzy na zewnątrz i tak już mamy opinię coraz gorszą. Trzeba pokazać że ufamy tym wyżej bo na zaufaniu również opiera się ta organizacja. Ale pytanie jest dobre i smutne . Czemu nikt tego nie zrobił?
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 18 mar 2011, 14:18

Panina pisze:Jeśli my się za to nie weźmiemy, w braterski sposób pomagając sobie wzajemnie, to GK sama nie da rady spłacić wszystkich długów. Nie ma szans, żeby ZHP wybroniło się w tej trudnej chwili bez naszej pomocy. Wszyscy musimy być odpowiedzialni za Związek, nie tylko góra. Górę wybieramy my – maluczcy na dole, prawda? Skoro wcześniej wybraliśmy osoby niekompetentne, to teraz niestety również my powinniśmy ponieść tego odpowiedzialność.
Ja za swój braterski obowiązek uważam konieczność powstrzymania działań które mogą zaszkodzić instruktorom młodszym i mniej zarabiającym albo nie mającym wcale dochodu, takim dla których 80 zł to dużo. Nie chcę żeby tacy instruktorzy jak Ty stawali przed dylematem: kupić bilet miesięczny czy przez miesiąc chodzić na piechotę? wyleczyć zęby u dentysty czy wpłacić 80 zł za długi ZHP? Właśnie w imię braterstwa z nimi tego nie chcę. Natomiast przerzucanie odpowiedzialności na "dół" uważam za wybitnie niebraterskie.

Moim zdaniem dla ZHP lepszą konsekwencją jest sprzedaż nieruchomości włącznie z Perkozem, nawet jeżeli majątek ZHP zostanie w ten sposób nieodwracalnie pomniejszony. Gorszym wyborem jest niszczenie kapitału ludzkiego ZHP - zaufania i entuzjazmu społecznych instruktorów wychowawców.

Wybieramy "górę" i właśnie dlatego mamy prawo oczekiwać od niej kompetencji.
A zresztą, co do sposobu wybierania "góry" też można mieć wątpliwości czy to my naprawdę ich wybraliśmy. Znaczna pośredniość wyborów, częsty brak wcześniejszej możliwości zapoznania się z osobami kandydatów i ich programami, posiadanie czynnego prawa wyborczego przez osoby nie pełniące funkcji wychowawczych - to wszystko wywołuje szereg wątpliwości. Ale to inna historia. Zapraszam na www.hr.bci.pl
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 14:26

Bardzo ładnie druh napisał i mamy takie same chęci poprawy ZHP i pomocy jej ale już innymi środkami i sposobami. Wszystkie druha argumenty do mnie docierają też jestem studentem i jest trudno wiadomo. Wybory jakie są każdy wie, narazie tego nie zmieniliśmy "ale" można mieć i tyle. Dla mnie ważna jest każda złotówka uważam jednak , że te pieniądze przydadzą się organizacji i jakoś jej pomogę. Potem będziemy wymagać zmian we władzach do pytania jak ot jest z tym braterstwem i nie konsekwencją. Baza Perkoz to piękne miejsce i mam trochę z nim wspomnień i nie wiem czy byłbym wstanie ją sprzedać, niech te 80 zł idą na cegiełkę za bazę;))) A druha wypowiedzieć dała trochę do myślenia. Dziekuje
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 15:16 przez duszołap, łącznie zmieniany 1 raz.
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

ju87
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ju87 » 18 mar 2011, 15:20

dokumenty pisze:A mogę prosić o mniejszy ładunek emocji (żeby nie napisać - histerii) ?
Czesław!
Po co to napisałeś?
To nie histeria (tak sądzę) to ważny głos. Może nie podyktowany jakąś szczegółową analizą ekonomiczną, ale po prostu głos serca. Tak samo ważny. I nie zasługujący na deprecjonowanie.
Dziekuję Ci Paulino.

I żeby było jasne. Osobiście mam olbrzymie wątpliwości, czy ta "składka" (a może "zbiórka" czy też "opłata") zrobi wiecej dobrego czy złego? Zwłaszcza wychowawczo i wizerunkowo.
Nie jestem zachwycony, przede wszystkim sposobem "załatwienia sprawy" przez RN. W pośpiechu, po odrzuceniu aż 3 projetów GK na temat naliczania i poprawy ściągalnosci składek "zwykłych".
I wreszcie ten przymus i sankcję za niezapłacenie 80 zł składki (które jak zwykle (sankcje) pewno okażą sie mitem). Zamiast szukać i w tym temacie rozwiązań harcerskich (czytaj pozytywnych i dobrowolnych).
Aż mnie korci by w ramach mojego prywatnego, małego protestu przeciw załatwieniu tej sprawy wpłacić .... 79 zł i zobaczyć co z tego wyniknie.
Czuwajcie!
hm. Jarosław Urbański
Hufiec ZHP Łowicz

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 18 mar 2011, 15:33

ju87 pisze:
dokumenty pisze:A mogę prosić o mniejszy ładunek emocji (żeby nie napisać - histerii) ?
Czesław!
Po co to napisałeś?
To nie histeria (tak sądzę) to ważny głos. Może nie podyktowany jakąś szczegółową analizą ekonomiczną, ale po prostu głos serca. Tak samo ważny. I nie zasługujący na deprecjonowanie.
Po co ?
Bo jak czytam:
Panina pisze:Ale znajdę je, jeszcze nie wiem jak, ale znajdę. Bo zależy mi na tym, by Związek przetrwał. (...) co stanie się z tymi 100tyś. młodych ludzi, którzy nagle zostaną na lodzie? (...) Zastanówcie się. Moim zdaniem trzeba walczyć.
to ręce opadają.

Jak to mawiał B-P ? ... skaut nie jest idiotą ... ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

ju87
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ju87 » 18 mar 2011, 16:00

dokumenty pisze:
ju87 pisze:
Czesław!
Po co to napisałeś?
Po co ?
Bo jak czytam:
Panina pisze:Ale znajdę je, jeszcze nie wiem jak, ale znajdę. Bo zależy mi na tym, by Związek przetrwał. (...) co stanie się z tymi 100tyś. młodych ludzi, którzy nagle zostaną na lodzie? (...) Zastanówcie się. Moim zdaniem trzeba walczyć.
to ręce opadają.

Czesław!
Nie obrażaj proszę nikogo.
Cytat co najmniej nie na miejscu i... kontekst mało salonowy.
Trochę chyba zapomniałeś "jak wół cielęciem był" .
I co wtedy się liczyło.
Out.
Czuwajcie!
hm. Jarosław Urbański
Hufiec ZHP Łowicz

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 18 mar 2011, 16:18

ju87 pisze:
dokumenty pisze:
ju87 pisze: Czesław!
Po co to napisałeś?
Po co ?
Bo jak czytam:
to ręce opadają.

Czesław!
Nie obrażaj proszę nikogo.
Cytat co najmniej nie na miejscu i... kontekst mało salonowy.
Cytat jak najbardziej na miejscu.
Rozsądku należy oczekiwać szczególnie od instruktorów.
ju87 pisze:Trochę chyba zapomniałeś "jak wół cielęciem był" .
I co wtedy się liczyło.
Out.
Chyba nie zapomniałem ;)

Uwierz, rozsądek się wtedy liczył.
Może nawet bardziej niż teraz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Panina
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Panina » 18 mar 2011, 17:53

Mówisz Druhu 'naiwne', 'emocjonalne'... Może i tak. Bez przesady z tą histerią.
Ja również mam wiele wątpliwości co do tej składki. Bo niby skąd mam mieć pewność, że te pieniądze znów nie zostaną roztrwonione bezmyślnie? Ale wolę w ten sposób postąpić, niż później pluć sobie w twarz z wyrzutem, że nic nie zrobiłam w razie rozwiązania Związku. Bo taka sytuacja też może mieć miejsce.
Nie wydaje mi się jednak, że siedzenie z założonymi rękoma pomoże w jakikolwiek sposób.
Domyślam się, że Druhowie Harcmistrzowie znają się na finansach ZHP lepiej niż ja, wszak instruktorem jestem zaledwie 3 lata i nie bardzo się w tym orientuję. Ale lepszego pomysłu na spłatę długów niż te, które są opisane w żarliwych wypocinach pt. program naprawczy nie mam.

Możemy tu teraz dyskutować i licytować się kto jest większym realistą, a kto naiwniakiem i idiotą. Takie gadanie po próżnicy i tak do niczego konkretnego nie doprowadzi.
Hufiec Kraków-Podgórze
Chorągiew Krakowska

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 18 mar 2011, 18:05

Panina pisze:Mówisz Druhu 'naiwne', 'emocjonalne'... Może i tak. Bez przesady z tą histerią.
Ja również mam wiele wątpliwości co do tej składki. Bo niby skąd mam mieć pewność, że te pieniądze znów nie zostaną roztrwonione bezmyślnie? Ale wolę w ten sposób postąpić, niż później pluć sobie w twarz z wyrzutem, że nic nie zrobiłam w razie rozwiązania Związku. Bo taka sytuacja też może mieć miejsce.
Nie wydaje mi się jednak, że siedzenie z założonymi rękoma pomoże w jakikolwiek sposób.
Domyślam się, że Druhowie Harcmistrzowie znają się na finansach ZHP lepiej niż ja, wszak instruktorem jestem zaledwie 3 lata i nie bardzo się w tym orientuję. Ale lepszego pomysłu na spłatę długów niż te, które są opisane w żarliwych wypocinach pt. program naprawczy nie mam.

Możemy tu teraz dyskutować i licytować się kto jest większym realistą, a kto naiwniakiem i idiotą. Takie gadanie po próżnicy i tak do niczego konkretnego nie doprowadzi.
Paulinko, jeśli będziesz miała jakikolwiek problem z pokryciem tej składki, napisz maila do Redakcji HR. Ustanawiam 10 x 80 składek dla drużynowych, którzy mają z tym problem, z funduszy biblioteczki Kręgu Płaskiego Węzła ze środków Oficyny Wydawniczej Text, wydawcy BKPW. Jeśli nie znajdą się osoby w potrzebie całą kwota zostanie przekazana jako darowizna dla ZHP.
Wilk Samotnik ( jeden z harcmistrzy ;) )

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”