Ciekawy Inspirujący Pomysł na Rajd

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
dhMichal
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dhMichal » 26 sty 2011, 23:30

Czuwaj
Tak jak w temacie szukam jakiś ciekawych i inspirujących zadań na rajd harcerski
(na trasę którą planuje mają wyjść harcerze starsi, impreza odbędzie się w połowie września i jest ściśle związana z drugą wojną światową )
Generalnie problemem tego rajdu jest przewidywalność punktów. Zazwyczaj było to samo. Trzeba było przejść od punktu do punktu, a tam: wiatrówki, alfabet Morse'a, quiz historyczny, składanie/rozkładanie namiotu, przeprawa przez rzekę itp. …

Myślę że czas na zmiany ;-)

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 27 sty 2011, 00:08

To jak te... jak im tam... biegi harcerskie!
Wiesz, jak nie macie pomysłu to może... czas odpuścić sobie...

A tak poważniej, to jeśli rajd jest ściśle związany z II wojną światową, to powinien być to rajd, w którym się przeżyje taką właśnie przygodę. Taka żywa lekcja historii. Tak jak Rajdobiwak szlakiem powstańców wielkopolskich ( www.rajdobiwak.cba.pl ) tam jesteś powstańcem, tam zobaczyć przemowę Paderewskiego, tam będziesz uciekał przed niemcami, tam przeżyjesz "walkę" o niepodległość. Każdy patrol wczuwa się, przebierając się za stroje z tamtych lat, a organizatorzy równie dobrze przygotowują się do wczucia się w klimat, fabułę strojami, gadżetami.

Wiatrówki, mors, namioty, przeprawa przez rzeke.. to wszystko może i jest okej, ale.. samo w sobie jest bezcelowe. Jadąc na rajd chcę dążyć do jakiegoś celu, żeby to miało sens.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

dhMichal
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dhMichal » 27 sty 2011, 00:33

Pomysł jako taki jest ale po prostu przejadły się mi zadania łudząco podobne do zadań które realizowałem na rajdzie w zeszłym roku.
A rajd oczywiście nie ogranicza się tylko do zadań- pojawia się ciekawa fabuła, stroje z epoki, rekwizyty a w czasie trwania rajdu u podnóża miasta rozgrywa się inscenizacja zdarzeń sprzed lat

stasiu
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stasiu » 27 sty 2011, 22:44

Podeślij mi swój adres na stanislaw.nowak@zhp.net.pl - prześlę Ci wszystkie materiały z Rajdu Niepodległości, który robiliśmy półtora roku temu. Trochę ciekawych pomysłów na punkty tam było :)
hm. Stanisław Nowak HR
http://www.6szczep.pl

baja
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: baja » 08 lut 2011, 22:48

Byłam na takim rajdzie, tyle , ze dla harcerzy młodszych i byli bardzo zadowoleni -gra nocna polegała na zdobywaniu punktów, a cała zabawa polegała również na tym, żeby chować się/być nie zauważonym przez gestapo

http://wszystkooharcerstwie.blogspot.com/

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”