Uwaga !!! Benedykt Kmieciak, dr hab. dendrologii i psycholog

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
StaryWilk
Stały bywalec
Posty: 2830
Rejestracja: 28 lut 2003, 13:47
Lokalizacja: Biały Szczep
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 18 paź 2010, 10:22

Ech, popieram Rynia. Żadnych konkretów, poza może mitomanią i konfabulacją rzeczonego "profesora" i "harcmistrza RP". Człowiek sobie poprawia samopoczucie. Ilu takich jest wkoło, a nawet w naszym kręgu, że o pewnym pwd, który sam sobie nadał harcmistrza i wysoko zaszedł, nie wspomnę. Wystarczy rozsądek instruktorów, którzy powinni wiedzieć, że pozwalanie dorosłym spoza organizacji na kontakty z naszą młodzieżą wymaga staranności i wiedzy z kim mamy do czynienia. Czy w tym przypadku tak było ?
Harcmistrza RP można zdobyć bardzo prosto. Wystarczy założyć i zarejestrować własną organizację - no problem ;)

Trzeci
Stały bywalec
Posty: 357
Rejestracja: 16 lip 2006, 11:35
Lokalizacja: HSP
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 18 paź 2010, 16:46

Jeżeli są konkretne zarzuty to zgłaszamy to na Policję a nie na forum ZHP.
Nie widzę tu konkretów, i nie do końca rozumiem oskarżenie o zabór 100 pln. Jeżeli nastąpiło to poszkodowany niech dochodzi swojego, co my mamy za Niego to zrobić?.

Popieram Piotra że trzeba dokładnie się przyglądać dorosłym spoza organizacji którzy nadgorliwie chcą pracować z Nasza młodzieżą.
Niech przykład tego "druha" będzie przestrogą.

Informuje, ze jeżeli nie pojawią się konkrety to na dniach zamknę temat.

Pozdrawiam
MM

(MODERATOR)
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

leon01
Stały bywalec
Posty: 607
Rejestracja: 12 maja 2003, 18:16
Lokalizacja: 10 HDŻ Katowice
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 18 paź 2010, 22:19

Nie powinno się zamykać tego tematu z kilku powodów:
1.Naciągnięcie kogoś na 100 zł w polskim prawie praktycznie jest niekaralne (niska szkodliwość społeczna)
2. Jako przestroga dla samozwańczych HR, hmRP i innych którzy przyklejają się do środowisk z samodzielnie nadanymi stopniami (wielu z nas zna takie przypadki). Trzeba ich piętnować i pokazywać palcami, gdyż negatywnie wpływają na motywację zdobywających stopnie naprawdę.
3. Gość jak widać ma jakieś zaburzenia. Może zdarzyć się, że w jakimś hufcu ktoś powierzy mu swoich harcerzy. W razie jakiegoś nieszczęścia kto weźmie winę na siebie (on pewnie wywinie się, gdyż każdy psychiatra na podstawie tego co zostało tutaj opisane jest w stanie wykryć u niego oznaki jakiejś choroby).
4. Chętnie poznał bym lepiej relacje członków ZHP z" bohaterskich" wyczynów tego człowieka. Uważam, że wszyscy możemy od niego wiele nauczyć się.
5. Książka o Nikodemie Dyźmie była ciekawa, a tutaj zapowiada się nie gorsza fabuła.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2010, 22:21 przez leon01, łącznie zmieniany 1 raz.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

leon01
Stały bywalec
Posty: 607
Rejestracja: 12 maja 2003, 18:16
Lokalizacja: 10 HDŻ Katowice
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 18 paź 2010, 22:33

Pan prof. Benedykt K: doktor habilitowany dendrologii i psychologii, pracownik Polskiej Akademii Nauk, pułkownik wojsk specjalnych, harcmistrz RP, ratownik GOPR i TOPR,może udzielać komunii św. i najlepsze ma fajne hobby- rycerstwo. Przyjaciel gór i ludzi.
Kto da więcej.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2010, 22:48 przez leon01, łącznie zmieniany 1 raz.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

StaryWilk
Stały bywalec
Posty: 2830
Rejestracja: 28 lut 2003, 13:47
Lokalizacja: Biały Szczep
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 19 paź 2010, 10:21

Ależ Leonie, naprawdę są tacy ludzie, i to wśród harcerzy. Są utytułowani i prowadzą piękne i otwarte na potrzeby innych życie. I Wystarczy tylko przejrzystość życia i postaw. W tym przypadku tego brak. W końcu ryby biorą najlepiej w mętnej wodzie ;) .
Doprawdy skończmy ten smętny wątek o.....chyba nieszczęśliwym człowieku.

leman
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 10 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: GDAŃSK
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leman » 19 paź 2010, 13:22

Jeśli mogę wtrącić słówko.

Jako informacja przestroga - temat już istnieje. Kto będzie chciał informację znajdzie.

Popieram przedmówców że Yaniu nie napisał nic konstruktywnego o panu K. Bo to, że ktoś ma bujną wyobraźnię i lubi opowiadać - jego sprawa. Yaniu - jeśli już piszesz, że kogoś oszukał czy wyłudził pieniądze poszkodowani niech zgłoszą to do odpowiednich organów.
Informacja, którą nam podałeś nie zawiera niczego, zero faktów. Jedynie tyle, żeby wszyscy uważali. No to będziemy i tyle. Temat do zamknięcia.
Komendant Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk-Portowa

Filip11
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:59
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 21 paź 2010, 20:46

Jejku wyluzujcie... Jak będziecie tak strącać większość kontrowersyjnych tematów, to kto będzie chciał tu się wypowiadać?

Może skończmy już po prostu czepiać się założyciela tematu, że opisał to w takiej formie... A ja i tak chętnie poczytałbym o tym, czy inne środowiska też miały styczność z tytułowym druhem...

leman
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 10 cze 2005, 08:52
Lokalizacja: GDAŃSK
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leman » 31 paź 2010, 15:03

Ale o jakiej kontrowersji mówimy?

Po przeczytaniu pierwszego posta ma się wrażenie, że z jednej strony jest pan o wybujałej fantazji, który podróżuje sobie po Polsce i nawiązuje kontakty z harcerzami, z drugiej nasz kolega detektyw amator (proszę bez złych skojarzeń).

Kolega Yaniu nie opisał na czym miałaby polegać ta bardzo szkodliwa działalność pana. Bo to że sobie przyjdzie i pogada - to nic się nie zdarzy - a mam nadzieję, że instruktorzy ZHP są na tyle odpowiedzialni, żeby nikomu obcemu swoich podopiecznych nie powierzać.

Yaniu sam pisze, że przeprowadził swoje śledztwo, ma swoje podejrzenia, ale żadnymi konkretami się nie podzielił. W związku z tym trudno uznać takie oskarżenia (niepoparte żadnymi faktami ani choćby opisami) za coś wartego więcej niż jeden post (a na pewno nie cały temat). W związku z tym, że Yaniu nie napisał nic więcej, nie opisał działalności, nie potwierdził na czym szkodliwość owego pana polega - nie ma sensu drążyć tematu. Jak wspomniałem wyżej - jako ostrzeżenie - temat już istnieje. A jeśli mamy mielić "nic" (bo jak wskazałem faktów żadnych) i dzielić to na dziesiątki sposobów, czepiać się swoich własnych słów, doszukiwać prawdy i nieprawdy - to po co ten temat?

Tu nie ma żadnej kontrowersji - właściwie to nic nie ma... Dlatego chcielibyśmy temat zamknąć, po prostu nie wnosi niczego...
Komendant Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk-Portowa

matka
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:37
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matka » 02 lis 2010, 21:04

Chciałabym tylko się podzielić z panem opisującym 'własne śledztwo" co do p. Benedykta Kmieciaka, vel BENEK, jak sam się przedstawiał. Spotkałam się z tym panem w lipcu tego roku w Nadliwiu, k. Wyszkowa, gdzie zjawił się gościnnie w siedzibie fundacji ' Dzieci-Dzieciom. Był bardzo malowniczą postacią, legitymował się również całymi stosami zdjęć i artykułów prasowych, chcąc jakby uwiarygodnić swoją osobę. Obiecywał różnym osobom rozmaite przedsięwzięcia, m. in obiecał mojemu niepełnosprawnemu synowi wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej. Nie zrobił niczego szkodliwego, nawet w wielu sprawach oferował siłę własnych rąk. Pokazywał dzieciom fragment stroju rycerskiego- takie kolczugowe nakrycie głowy. Twierdził, że występując w tym uzbierał pieniądze na powodzian. Pewnego wieczora zaangażował całe nasze towarzystwo( razem z obsługą kuchni) do przygotowania placków ziemniaczanych wg Jego receptury oraz upieczenia czegoś w rodzaju kulebiaka. Postać zaiste na tyle malownicza, że również śledzę w internecie czy gdzieś pojawia się jego nazwisko . Szkoda tylko, że wykorzystuje cały czas odznakę i strój TOPR, na to nabiera różnych ludzi, którzy go goszczą i sŁuchają jego zmyślonych opowiadań. Pozdrawiam

SeFer
Starszy użytkownik
Posty: 225
Rejestracja: 11 lis 2003, 01:01
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 30 lis 2010, 09:33

Ekhmmm, nie można być jednocześnie w GOPR i TOPR...
Ostatnio zmieniony 30 lis 2010, 09:35 przez SeFer, łącznie zmieniany 1 raz.
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”