Uwaga !!! Benedykt Kmieciak, dr hab. dendrologii i psycholog

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Yaniu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yaniu » 16 paź 2010, 20:39

Uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!

Benedykt Kmieciak, doktor habilitowany dendrologii i psychologii, pracownik Polskiej Akademii Nauk, podpułkownik oddziałów specjalnych, ratownik GOPR i TOPR i Bóg wie czego jeszcze ?

Pan podaje sie za instruktora ZHP w nagłej potrzebie licząc na naszą wrażliwość i pod tym pretekstem krąży po kraju?. Co raz to nawiedzjąc środowiska harcerskie, posługując się atrybutami potwierdzającymi jego opwieść, jak choćby złotą odznaką TOPR, czy też oryginalnym ubiorem tejże grupy ratownictwa górskiego.

"... Czekałem i się doczekałem, kiedy postać tak tajemnicza wypłynie w internecie. Z ciekawością śledzę wszelkie informacje na temat tej postaci. Aura jaką potrafi roztoczyć w okół swojej osoby jest godna podziwu (naprwdę ewenement w skali europy). Mam nadzieję że, nie dawaliście mu pieniędzy w nadzieji na "obiecanki cacanki". Ja tego błędu nie popełniłem ale kumpel tak (tylko 100 PLN mała strata).

Do wszystkich harcerzy UWAGA ! bo pan Kmieciak czy jak tam się zwie opowiada nie prawdę ! . Jedzie na ludzkim zaufaniu. My harcerze jesteśmy skorzy do pomocy i na tym pan Kmieciak, jedzie ciekawe jak długo? ..."

Proszę o spokojne podejście do tematu bez zbędnej paniki.

Pan Kmieciak Benedykt sprawnie posługuję faktami ( nie jednokrotnie popartymi pokaźnym zbiorem, taszczonych ze sobą atrybutów), przy tym wytwarzając taką aurę zażyłości z rozmówcą że, trudno się oprzeć wrażeniu iż gdzieś się spotkaliśmy ?. Kto odmówi człowiekowi pomocy mówiącem że, "... harcerze to jedna wielka rodzina...".

Postać, (jak się dowiedziałem po przeprowadzeni prywatnego śledztwa) odnotowana na policji, chyba jako nieszkodliwy osobnik o dość wybujałej fantazji. Jeśli ktoś miał kontakt z w/w, to tak z ciekawości śledzę jego poczynania. Proszę choćby podać datę i miejsce spotkania z tak wybitną indywidualnością.

A, i poinformujcie innych harcerzy

skradacz
Użytkownik
imię i nazwisko: Krzysztof Franek
Hufiec: ---
Chorągiew: ------
organizacja: ZHP (były)

Post autor: skradacz » 16 paź 2010, 22:21

Dość mocne oskarżenia. Może przedstawiłby druh jakieś dowody?

Yaniu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yaniu » 17 paź 2010, 09:53

Tak, tak rozumiem obawy druha "Skradacz", przed pochopnym pomówieniem tak ciekawej indywidualności.

Może i tak mój post wygląda. Ale zwlekałem z publikacją informacji do upewnienia się, czy aby nie mam racji. Przerowadziłem w tym celu mały wywiad, w wyniku ktorego podjąłem decyzję o podaniu do publicznej wiadomości OSTRZEŻENIA o w/w postaci.

skradacz
Użytkownik
imię i nazwisko: Krzysztof Franek
Hufiec: ---
Chorągiew: ------
organizacja: ZHP (były)

Post autor: skradacz » 17 paź 2010, 13:06

Podałem swoje imię pod pseudonimem na forum. Chodzi o to, czy owe ostrzeżenie jest podparte jakimiś źródłami, dokumentami, zdjęciami etc. Ja też mógłbym przecież napisać że Jan Górski z Białostockiej dzięki znajomościom w chorągwianej komisji rewizyjnej dostał się na listę delegatów do zjazdu chorągwi - unikajcie go, wredny skorumpowany typek.

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 17 paź 2010, 16:31

Yaniu, ale tak konkretnie, to o co Ci chodzi??

Yaniu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yaniu » 17 paź 2010, 18:19

rynio pisze:Yaniu, ale tak konkretnie, to o co Ci chodzi??
O przekazanie informacji. O ostrzeżenie innych.

"... czy owe ostrzeżenie jest podparte jakimiś źródłami, dokumentami, zdjęciami etc...."

Osobistym kontaktem i świadkami.

Nie chcę wyjść na jakiegoś pieniacza co się czepia ludzi, ale ku przestrodze wysyłem w świat wici.

FOTO

http://picasaweb.google.com/boguslawste ... 3765640594

Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 17 paź 2010, 19:04

W Hufcu ZHP PŁOCK Chorągiew Mazowiecka też był widziany, tez obiecywał wiele. U nas przyjechał z leśnikami, więc to jeszcze kolejny był powód, żeby mu uwierzyć. Ale od nas nic nie chciał wyciągać, a nawet pomagał nam na stanicy. Dla mnie gość był niesamowity, bo mimo uszczerbku na zdrowiu (brak kawałka czaszki, jak mówił w wyniku wypadku w górach) to i tak potrafił sam taszczyć NSa, albo biegać z podestami nas młodych doprowadzając do zadyszki.

Jak już odjechał też trochę go szukałem w internecie, nie am go w składzie żadnych grup toprowskich i nie widnieje w żadnej uczelni, jako pracownik, a także nie dostępna jest żadna jego praca doktorska, przynajmniej ja nie znalazłem :)

Ale ogólnie u nas szkód nie narobił, jedynie może rozbudził nadzieje, ale i tak z dużą rezerwą się odnosiliśmy do nich. Niemniej jednak pogadać było bardzo interesująco no i na pobyt na stanicy praktycznie sam zarobił :)

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 17 paź 2010, 19:46

Yaniu, nie zrozumiałeś mnie. Pytam o co konkretnie Ci chodzi. Czyli co zarzucasz temu człowiekowi? Bo na razie z Twojego wpisu to nic nie wynika, a już najmniej co konkretnie ma on wspólnego z harcerzami i w jaki sposób, Twoim zdaniem, im szkodzi.

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 17 paź 2010, 19:53

A co to jest" harcmistrz RP" i kiedy można go zdobyć?? Może gdzieś to rozdają. Może Ruski na targu sprzedają??
No chyba, że ma 90 lat, albo jest tak wybitny jak Stanisław Broniewski.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, 19:58 przez leon01, łącznie zmieniany 1 raz.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

Yaniu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yaniu » 17 paź 2010, 20:46

rynio pisze:Yaniu, nie zrozumiałeś mnie. Pytam o co konkretnie Ci chodzi. Czyli co zarzucasz temu człowiekowi? Bo na razie z Twojego wpisu to nic nie wynika, a już najmniej co konkretnie ma on wspólnego z harcerzami i w jaki sposób, Twoim zdaniem, im szkodzi.
1 Nigdzie nie napisałem, że harcerzom miałby szkodzić. Ale ?

Druhu "rynio" proszę chwilę poczekać ?

Postać Benedykta Kmieciaka już nabiera rumieńców?

Osobiście zszokował mnie dosłownie, tupet i gracja z jaką opowiada nie stworzone historie, powodując u mnie przeogromne zdziwienie, że tak można żyć i wędrować z tym bagażem gadżetów.

Yaniu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yaniu » 17 paź 2010, 20:56

O był w KH Płock :-)
W Łomży 4-6 09 2010
A niedawno tu http://dhiskra.bloog.pl/id,6406821,titl ... caid=6b145

To bedzie historia jak z "Pulkownikiem Kwiatkowskim"

Yaniu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yaniu » 17 paź 2010, 20:59

Z czasem wystapię o honorowe przyjęcie w poczet ZHP i do TOPR też o to się zwrócę :-)

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 18 paź 2010, 07:29

Yaniu pisze:1 Nigdzie nie napisałem, że harcerzom miałby szkodzić. Ale ?

Druhu "rynio" proszę chwilę poczekać ?

Postać Benedykta Kmieciaka już nabiera rumieńców?
Jakich rumieńców? O czym i o kim Ty w ogóle mówisz? Pisałeś powyżej, że zbierał jakieś pieniądze za "cacanki", że nabrał Twojego kumpla na 100 zł, że powołuje się na tytuły których nie posiada. Więc proszę o wskazanie, jaki sens ma pisanie o tym w tym miejscu? Masz jakiś proboem z tym człowiekiem ? To sobie załatw na osobności, a nie zaśmiecaj forum.
Yaniu pisze:Osobiście zszokował mnie dosłownie, tupet i gracja z jaką opowiada nie stworzone historie, powodując u mnie przeogromne zdziwienie, że tak można żyć i wędrować z tym bagażem gadżetów.
Ale kogo obchodzi Twoje zdziwienie?
Czy któryś z Adminów mógłby zamknąć ten wątek??

Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 18 paź 2010, 09:32

A ja bym wnioskował o nie zamykanie tego tematu. Ciekawie byłoby się dowiedzieć, czy ten człowiek nabierał też inne środowiska. Mi nie chodzi oczywiście o oczernianie gościa, czy coś w tym stylu. Po za tym forum, chyba jest od tego, żeby sobie móc porozmawiać, a dział inne chyba jak najbardziej nadaje się do tego.

A może też służyć, jako przestroga dla innych.

Yaniu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yaniu » 18 paź 2010, 09:38

Też tak myślę, że można zamknąć temat.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”