Proszę o pomoc w odnalezieniu opowiadania...

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
MarcinMaryl
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: MarcinMaryl » 31 mar 2010, 22:33

Jak w temacie: trafiłem (już baaardzo dawno temu) na opowiadanie, które nie daje mi spokoju (mam nadzieję, że któryś z oczytanych druhów -bądź druhen- mi pomoże :) )

Opowiadanie (nie wiem czy było osobnym tworem czy częścią większej opowieści) traktowało o małym listonoszu(harcerzu) roznoszącym listy w trakcie Powstania. Chodził on z torbą pełną listów od jednego adresata do drugiego. Zakończenie było bardzo emocjonalne -docierał z ostatnim listem do budynku w którym miał spotkać swoją mamę. Budynek był zburzony i tak się chyba kończyło.

Wystarczy mi tytuł książki, bądź jakiś sposób na dotarcie do ww opowiadania. Z góry dziękuję

Marcin
marcinmaryl (malpa) horda.org.pl
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 22:34 przez MarcinMaryl, łącznie zmieniany 1 raz.

mag
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mag » 31 mar 2010, 23:55

To było w staaaarej książce - podręczniku do j. polskiego z podstawówki (jeszcze takiej "przedgimnazjalnej" podstawówki ;) ). Zakończenie było troszkę inne - z tego zburzonego budynku trafił do szpitala polowego, i tam znalazł tą mamę ;) Szczegółów niestety nie pamiętam, ale jakoś mi się to przypomniało, jak przeczytałam posta ;) Może to opowiadanie było wzięte z czegoś innego, ale ja je znam na pewno z podręcznika - niestety nie pamiętam tytułu...
phm. Magda Lenartowicz HR
drużynowa 28 DSH "Antares"
Hufiec ZHP Opole-Miasto

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”