Cenzura niewygodnych postów

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 05 mar 2010, 19:44

Święte słowa Leon, święte słowa !

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 16 mar 2010, 08:32

Kto ma władzę nad przeszłością ma władzę nad teraźniejszością, kto ma władzę nad teraźniejszością ma władzę nad przyszłością...
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 16 mar 2010, 11:11

sikor pisze:
michalsadowski pisze:Jakiś czas temu dostałem miesięcznego bana na tym forum, moderatorowi nie podobało się, że broniłem homoseksualistów.
Dopiero interwencja w Głównej Kwaterze poskutkowała odblokowaniem mojego konta.
Wielokrotnie słyszałem od pewnego moderatora, że nie wolno mi tutaj wyrażać własnego zdania, nie wolno mi poruszać tematów nie związanych z harcerstwem i wiele innych. Prawdę mówiąc nie traktuję już poważnie tego forum i będę naprawdę zadowolony jeśli ktoś w końcu zrobi z tym porządek.
Kłamiesz jak z nut, nie ubieraj się w piórka wielce poszkodowanego. Konto nie zostało zablokowane za poglądy lecz za skandaliczny sposób wypowiedzi. A to, że interwencja w GK spowodowała odblokowanie twojego konta to właśnie jest skandal.
To czy wolno tu wyrażać własne zdanie zależy od tego jakie ono jest i od sposobu jego wyrażania. Wszystko ma swoje granice (na szczęście). Oczywiście czym innym jest cenzura niewygodnych postów a czym innym chamskich bądź głoszących niewłaściwe treści.
Druhu Januszu, po chamsku to włśnie Ty się zachowujesz.
"To czy wolno tu wyrażać własne zdanie zależy od tego jakie ono jest..." to zdanie mówi o Tobie naprawdę dużo!

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 16 mar 2010, 11:14

Może moje wypowiedzi uderzały w niektóre osoby, ale nie były to wypowiedzi bardziej niegrzeczne od tych stosowanych przez tzw. świętą trójcę forum (zainteresowani powinni wiedzieć o kim mowa).

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 16 mar 2010, 11:19

Maciek P pisze:
michalsadowski pisze:Jakiś czas temu dostałem miesięcznego bana na tym forum, moderatorowi nie podobało się, że broniłem homoseksualistów.
Nie broniłeś homoseksualistów, bo nit ich nie atakował, tylko obrażałeś katolików. A o bana wnioskowałem jak, jako protestant. Naruszyłeś zasady kulturalnej dyskusji i za to cię zablokowali. A to, że zamiast się nad sobą zastanowić poleciałeś na skargę "wyżej" mówi wszystko.
Ciekawe, że gdy chodzi o sprawy wodniackie, to wypowiadasz się przeciw tej giece, do której biegasz na skargę, kiedy ci przytrą nosa.
Nic dodać, nic ująć.
1) Ja wg. Ciebie obrażałem katolików. A Ty obrażałeś homoseksualistów!!!
2) Naruszyłem zasady kulturalnej dyskusji? a dlaczego Ci druhowie którzy na forum grozili albo próbowali ograniczać swobodę wypowiedzi nie zostali ukarani?
3)Nie wypowiadam się przeciwko GK. Wypowiadam się przeciwko nieprawdiłowościom przy organizacji konkursu na CWM!

Uważam też, że pewne osoby na tym forum powinny być pozbawione uprawnień moderatora bo nadużywają swojej władzy!

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 16 mar 2010, 11:22

Po prostu są ludzie, którzy przeciwstawiają się samowoli jaką urządzają tutaj co niektórzy moderatorzy!

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 16 mar 2010, 12:08

1. Michale, gdzie obraziłem homoseksualistów? Bo żaden z homoseksualnych uczestników tamtej dyskusji zarzutu obrażenia mi nie postawił. Obrażasz się zamiast nich? Zacytuj, z łaski swojej. Jak nie, to po raz kolejny napiszę, że posługujesz się oszczerstwami, bo nie masz argumentów.

Natomiast ty napisałeś in extenso nieprawdę w odniesieniu do katolików fałszywie oskarżając ich Kościół. Jak chcesz, wieczorem poszukam tego fragmentu.

2. Argument "ja jestem zły, ale ty zacząłeś" jest na poziomie przedszkolnej piaskownicy. Jeśli masz zastrzeżenia do czyjejś wypowiedzi, masz prawo takie samo, jak wszyscy, zgłosić to do moderatorów. Zasłanianie braku kultury wolnością słowa jest nadużyciem tej wolności.

3. Sofizmat godny agencji TASS. Po pierwsze, twoje wypowiedzi były skierowane konkretnie w odniesieniu do GK, po drugie punktowanie nieprawidłowości przy konkursie na CWM jest krytykowaniem organizatora tego konkursu, a tym organizatorem jest GK. I oczywiście, masz dobre prawo taką krytykę przeprowadzić. Tylko, że jak krytykujesz w ostrych słowach, to nie biegaj do krytykowanego na skargę, bo jest to zachowanie gimnazjalisty, który na przerwie bluzga na nauczyciela, ale jak dostanie od starszego, to do tego nauczyciela biegnie na skargę.

Dorośnij i dojrzej. Zacznij rozmawiać i dyskutować, zamiast się pieklić i pieniaczyć.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 16 mar 2010, 12:20

Mam prawo krytykować konkurs i działanie GK w tej kwestii, nie uważam że GK sama w sobie jest zła. To jest kwestia indywidualna każdego członka GK z osobna. Jak wszędzie także w GK mogą się trafić ludzie którym nie koniecznie działają dla dobra związku.
Można w jednej kwestii postąpić źle ale to nie znaczy że od razu jesteśmy źli albo mamy złe zamiary.
Wiec nie próbuj mi teraz tłumaczyć, że nie powinienem zwracać się do GK o pomoc tylko dlatego, że oprotestowałem konkurs na CWM.

Nie mam zamiar też, tracić czasu na przeglądanie bardzo długiego wątku dot. homoseksualistów.
Ci co chcą sami tam zajrzą i poczytają.
Nie mam tak dużo wolnego czasu jak ty. Wolę swój wolny czas spożytkować w inny sposób. Np. przygotowując się do warsztatów które przygotowuję dla moich wodniaków.
Możesz naprawdę pisać różne rzeczy, ja nie zmienię swojego zdania w tej kwestii.
Nie oczekuj że jakiś homoseksualista powie ci wprost że go obraziłeś, o ile znam takie osoby to wiem, że zwyczajnie bały by się ujawnić.
Pozdrawiam

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 16 mar 2010, 12:31

michalsadowski pisze:
Maciek P pisze:1. Michale, gdzie obraziłem homoseksualistów? Bo żaden z homoseksualnych uczestników tamtej dyskusji zarzutu obrażenia mi nie postawił. Obrażasz się zamiast nich? Zacytuj, z łaski swojej. Jak nie, to po raz kolejny napiszę, że posługujesz się oszczerstwami, bo nie masz argumentów.

Natomiast ty napisałeś in extenso nieprawdę w odniesieniu do katolików fałszywie oskarżając ich Kościół. Jak chcesz, wieczorem poszukam tego fragmentu.

2. Argument "ja jestem zły, ale ty zacząłeś" jest na poziomie przedszkolnej piaskownicy. Jeśli masz zastrzeżenia do czyjejś wypowiedzi, masz prawo takie samo, jak wszyscy, zgłosić to do moderatorów. Zasłanianie braku kultury wolnością słowa jest nadużyciem tej wolności.

3. Sofizmat godny agencji TASS. Po pierwsze, twoje wypowiedzi były skierowane konkretnie w odniesieniu do GK, po drugie punktowanie nieprawidłowości przy konkursie na CWM jest krytykowaniem organizatora tego konkursu, a tym organizatorem jest GK. I oczywiście, masz dobre prawo taką krytykę przeprowadzić. Tylko, że jak krytykujesz w ostrych słowach, to nie biegaj do krytykowanego na skargę, bo jest to zachowanie gimnazjalisty, który na przerwie bluzga na nauczyciela, ale jak dostanie od starszego, to do tego nauczyciela biegnie na skargę.

Dorośnij i dojrzej. Zacznij rozmawiać i dyskutować, zamiast się pieklić i pieniaczyć.
Mam prawo krytykować konkurs i działanie GK w tej kwestii, nie uważam że GK sama w sobie jest zła. To jest kwestia indywidualna każdego członka GK z osobna. Jak wszędzie także w GK mogą się trafić ludzie którym nie koniecznie działają dla dobra związku.
Można w jednej kwestii postąpić źle ale to nie znaczy że od razu jesteśmy źli albo mamy złe zamiary.
Wiec nie próbuj mi teraz tłumaczyć, że nie powinienem zwracać się do GK o pomoc tylko dlatego, że oprotestowałem konkurs na CWM.
Ja ci tego prawa przecież nie odbieram. Stwierdzam tylko, że takie zachowanie, jakie zaprezentowałeś jest dziecinne i obłudne. I tyle.
Mam prawo wyrazić swoje zdanie.
michalsadowski pisze:Nie mam zamiar też, tracić czasu na przeglądanie bardzo długiego wątku dot. homoseksualistów.
Ci co chcą sami tam zajrzą i poczytają.
Zasada ludzi dorosłych obowiązująca w kulturze europejskiej, w odróżnieniu od Białorusi, Korei Północnej, czy Kuby: ten, który stawia tezę, ten ją udowadnia.
Postawiłeś tezę, że obraziłem homoseksualistów. Ja zażądałem dowodu. Ty odmówiłeś przedstawienia go. Wniosek:
posłużyłeś się w stosunku do mnie oszczerstwem mającym na celu zdeprecjonowanie mojej osoby w oczach innych użytkowników forum i jako taki jesteś dla mnie kłamcą i oszczercą tak długo aż dowodu nie przedstawisz lub nie napiszesz w tym wątku sprostowania.

Trzeba być odpowiedzialnym za swoje słowa.
michalsadowski pisze:Nie mam tak dużo wolnego czasu jak ty. Wolę swój wolny czas spożytkować w inny sposób. Np. przygotowując się do warsztatów które przygotowuję dla moich wodniaków.
Możesz naprawdę pisać różne rzeczy, ja nie zmienię swojego zdania w tej kwestii.
Kolejne oszczerstwa i wycieczki osobiste. Nie masz pojęcia, ile mam czasu, co robię i ile. Więc nie oceniaj kogoś, kogo nie znasz, ani czegoś, o czym nie masz pojęcia, bo się kompromitujesz.
michalsadowski pisze:Nie oczekuj że jakiś homoseksualista powie ci wprost że go obraziłeś, o ile znam takie osoby to wiem, że zwyczajnie bały by się ujawnić.
Oczekuję. Znam kilku homoseksualistów, z których żaden nie bał się "ujawnić" i żadnemu nic się nie stało, kiedy się "ujawnili". Produkujesz mit o oblężonej twierdzy, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
To raz.

Dwa, pisałem o uczestnikach tamtej dyskusji, a oni występowali "otwarcie". Więc jeśli oni się nie obrazili, to nie obrażaj się w ich zastępstwie, bo jest to żenująco-śmieszne.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 16 mar 2010, 12:48

Zwróć uwagę, że użytkownicy tamtej dyskusji występowali anonimowo! żaden z nich nie podał swojego imienia i nazwiska.

Stwierdziłem, że masz dużo wolnego czasu (co ty nazwałeś oszczerstwem) ponieważ, masz czas na przeglądanie archiwum. To są dziesiątki stron i postów. Gratuluję.
Nie muszę wyszukiwać dowodów ponieważ dowody cały czas tutaj są, wystarczy zajrzeć do odpowiedniego wątku. Nie sądzę, żeby któryś z moderatorów zmienił ich treść albo usunął.
Poza tym, Ty cały czas podtrzymujesz tutaj na forum nieprzyjemną i konfliktową atmosferę.
Nazywasz mnie kłamcą, oszczercą... ok
Twoje prawo. Ale wygląda to nie ładnie.
Nie robi to na mnie żadnego wrażenia, bo prawdę mówiąc niczego innego po Tobie bym się nie spodziewał.
Z mojej strony koniec dyskusji. Do niczego pozytywnego ona nie doprowadzi.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 16 mar 2010, 13:05

michalsadowski pisze:Zwróć uwagę, że użytkownicy tamtej dyskusji występowali anonimowo! żaden z nich nie podał swojego imienia i nazwiska.
Dlatego użyłem cudzysłowu. To, że występowali anonimowo nijak nie blokowało im stwierdzenia, że czują się obrażeni.
michalsadowski pisze:Stwierdziłem, że masz dużo wolnego czasu (co ty nazwałeś oszczerstwem) ponieważ, masz czas na przeglądanie archiwum. To są dziesiątki stron i postów. Gratuluję.
Stwierdzić można coś nie podlegającego dyskusji. Ty się po prostu domyślasz lub - jeszcze lepiej - domniemywasz, zgadujesz. A może po prostu wiem, gdzie i jak szukać i nie potrzebuję na to dużo czasu.
michalsadowski pisze:Nie muszę wyszukiwać dowodów ponieważ dowody cały czas tutaj są, wystarczy zajrzeć do odpowiedniego wątku. Nie sądzę, żeby któryś z moderatorów zmienił ich treść albo usunął.
Mylisz się, w kulturze europejskiej, do której chcesz się zaliczać, jak domniemywam, twoim obowiązkiem jako stawiającego zarzut jest dostarczyć dowodów na potwierdzenie zarzutów. Oczekiwanie od użytkowników forum, że będą przeglądać za ciebie archiwum, oznacza, że liczysz na to, że mają oni
michalsadowski pisze:czas na przeglądanie archiwum. To są dziesiątki stron i postów. Gratuluję.
Innymi słowy, oczekujesz, że odwalą za ciebie robotę, na którą ty, jak sam napisałeś, nie masz czasu. Mam napisać, jak nazywa się taka postawa? Czy sam wiesz?
michalsadowski pisze:Poza tym, Ty cały czas podtrzymujesz tutaj na forum nieprzyjemną i konfliktową atmosferę.
Kolejna wycieczka osobista bez jakiegokolwiek potwierdzenia.
michalsadowski pisze:Nazywasz mnie kłamcą, oszczercą... ok
Stwierdziłem fakt, do którego dałem uzasadnienie: postawiłeś mi zarzut, którego nie uzasadniłeś. Nieuzasadniony zarzut, to oszczerstwo. Osoba stawiająca oszczerstwo jest oszczercą. Oszczerstwo, to odmiana kłamstwa dotycząca konkretnej osoby i mogąca tę osobę zdyskredytować. Człowiek piszący kłamstwo jest kłamcą.
cbdu.

Możesz bardzo łatwo zmusić mnie do odwołania tych słów: znajdź dowód na twoje słowa. I tyle. Zacznij odpowiadać za to, co piszesz.
michalsadowski pisze:Twoje prawo. Ale wygląda to nie ładnie.
Prawda rzadko wygląda ładnie.
michalsadowski pisze:Nie robi to na mnie żadnego wrażenia, bo prawdę mówiąc niczego innego po Tobie bym się nie spodziewał.
I kolejna wycieczka osobista. No po prostu, żenada. Znasz mnie, oczywiście tak dobrze, że wiesz, czego się po mnie spodziewać?

Czy zdajesz sobie sprawę, że za to, co już na tym forum napisałeś na mój temat jestem w stanie podać cię do sądu za naruszenie dóbr osobistych? Oczywiście, nie zamierzam tego robić. Ale ja tylko piszę, żeby do ciebie dotarło to, że za słowa trzeba odpowiadać. Ktoś inny po prostu zaskarży cię, a wtedy będziesz musiał bulić odszkodowanie.

Dorośnij.
michalsadowski pisze:Z mojej strony koniec dyskusji. Do niczego pozytywnego ona nie doprowadzi.
Nawrzucał oszczerstw, wypisał bzdur, a poproszony o uzasadnienie zarzutów uciekł sromotnie podkulając ogon.

I tyle na temat dzielnego obrońcy wolności braku kultury.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 16 mar 2010, 13:19

michalsadowski pisze:Druhu Januszu, po chamsku to włśnie Ty się zachowujesz.
"To czy wolno tu wyrażać własne zdanie zależy od tego jakie ono jest..." to zdanie mówi o Tobie naprawdę dużo!
O Tobie też.

Wolność słowa ma swoje granice w państwie prawa. Jest sporo przypadków w których za wyrażenie własnego zdania można trafić za kraty. I TAK WŁAŚNIE MA BYć. Wszelkiej maści faszyści, komuchy czy też inne typy nawołujące do złego powinni być odizolowani od społeczeństwa.
Ty, ze swoimi stwierdzeniami jeszcze sie do tej kategorii nie łapiesz... Ale na czerwoną kartkę już zasłużyłeś. I właśnie dlatego złapałeś bana. I przyjmij w końcu to do wiadomości. Zanim coś Napiszesz... Pomyśl.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 16 mar 2010, 20:56

Nie jestem ani komuchem, ani faszysta...
Nie nawołuję do niczego złego.
Kwestia co jest złem, każdy może mieć inną definicję. Dla mnie nie jest złem instruktor ZHP będący homoseksualistą, inni mogą uważać że to niedopuszczalne. Ale to nie powód żeby mnie banować.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 16 mar 2010, 21:39

Po raz kolejny powtórzę, bana dostałeś za napisanie nieprawdy szkalującej Kościół Rzymsko-Katolicki.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 16 mar 2010, 22:11

Właśnie !

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”