Cenzura niewygodnych postów

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 03 mar 2010, 14:48

Index » Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich » Wątek inny niż wszystkie: "dyskusja instruktorska" - wątek został zamknięty bo moderator uznał że dyskusja nie po jego myśli to nie jest dyskusja ---- skandal.

Wstyd mi za to....
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

hilary
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: hilary » 03 mar 2010, 15:18

Nie nazwałbym tego skandalem. To chyba normalna praktyka na oficjalnym forum ZHP.

Jakiś czas temu w jednej z dyskusji moderator forum Obronne (niejaki Bozin) skasował posty innego użytkownika tylko dlatego, że nie zgadzał się z treścią postów. Na moją uwagę, że to trochę nie wypada instruktorowi i żeby chociaż podał który punkt regulaminu forum został złamany odpowiedział że "regulamin regulaminem ale porządek musi być", po czym skasował zarówno mój post jak i swoją odpowiedź. Osobiście nie byłem stroną tej dyskusji.

Też mi było wstyd, że nikt nie moderuje tego kto zostaje moderatorem ;)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 03 mar 2010, 15:20

hilary pisze:Też mi było wstyd, że nikt nie moderuje tego kto zostaje moderatorem ;)
Jeśli chodzi o fora specjalnościowe, to moderatorami z urzędu są szefowie inspektoratów. Niestety, jak widzisz, niektórzy nie dorośli do cywilizacji zachodniej i prezentują mentalność z pańszczyźnianej wsi.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 03 mar 2010, 15:38

Po prostu został zrobiony ład i porządek według stosownej opcji i punktu widzenia. Czas Drodzy Druhowie byście sie do tego przyzwyczaili.
"...wolność słowa, prasy, a także wolność zgromadzeń, przysługiwać miała jedynie tym, którzy "mają odpowiedni stosunek do Polski". Słowo odpowiedni oznaczało taki, który nie podkopuje (...), nie rozbija podstaw (...) naszej [tj. ludowej] demokracji"
[J.B]
Historia, to baaardzo ciekawa dziedzina, szczególnie gdy się jej część odczuło na własnej skórze.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 03 mar 2010, 15:38

A do tego w jednym z postów już po zamknięciu wątku nastąpiła korekta treści:

Było:

Prawdziwa Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich jest tam, gdzie proponuje się pozytywne rozwiązania, bez rozdzierania szat, dzielenia na obozy i wskazywanie wrogów. Taka wizja przyświecała nam tworząc zręby strategii, dlatego z otwartą przyłbicą prezentowaliśmy je na forum, z rzadka otrzymując rzeczowe odpowiedzi. Wszystkich piszących na tym forum oraz na stronie HR, a których mocno skręca przy czytaniu tych słów informuję, że nie zachwialiście mojej pewności, co do działań na rzecz Wspólnoty.

Jest:

Na szczęście czytelnicy mogą sami zauważyć, że dotyczy to tylko kilku osób. Prawdziwa wspólnota polega wszak na pozytywnym mobilizowaniu i przekonywaniu do działania.Pozostaje nadzieja, że tak jak dotąd ogromna większość drużynowych i instruktorów Wspólnoty rozumiała, że istotą naszego ruchu jest wzajemne pozytywne nakręcanie się, tak i teraz, zwłaszcza nowi drużynowi zobaczą taką właśnie Wspólnotę i zechcą ją współtworzyć. Cóż dobrego może wyniknąć ze zniechęcania do innych ludzi oraz do działania na rzecz Wspólnoty?

Aż mi się przypomniała książka "1984"

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 03 mar 2010, 19:36

Macku, a co lepsze, to jest jako podsumowanie dyskusji, a postem tym Paweł ukazuje po raz kolejny, to, że we Wspólnocie wszystko musi być po czyjejś myśli.

Zastanawiam się, kto dał moderatora dla pewnych osobników, bo mam ochotę tego kogoś znaleźć, no i powiedzieć co myślę o nadawaniu NIEKOMPETENTNYM osobom praw MODERATORA.

I żeby nie było, nie mam tutaj na myśli dh. Rafała, bo dopóki on był moderatorem był porządek.
No cóż, miesiąc temu było ok, a teraz zaczęły się własne rządy.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2010, 19:50 przez Piszu, łącznie zmieniany 1 raz.

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 03 mar 2010, 20:17

Trzeci pisze:Index Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich Wątek inny niż wszystkie: "dyskusja instruktorska" - wątek został zamknięty bo moderator uznał że dyskusja nie po jego myśli to nie jest dyskusja ---- skandal.

Wstyd mi za to....
Trzeci :) przeniesienie wątku, który zmienił znacznie tor od tytułu jest dobre, ponieważ pozwala uporządkować sprawy. Zamykania nie popieram.
Dla mnie najważniejsza sprawa jest to że pisze na forum Wspólnoty prawie 5 lat, jak dotąd był porządek, nic nie gineło:) nikt nie miał pretensji. Dopiero niedawno cudownie rozmnorzylo się grono moderatorów i od wtedy są kłopoty. Giną wpisy, cudownie zmienia się znacząco treść.
Ja miałem sytłacje kiedy poprosiłem Azymuta o poprawienia w moim wpisie błędnego meila, czy raz usunięcia wpisu, który pisałem z komórki i skierowałem nie do tej osoby co trzeba.
Może pora na stary porządek.:)
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 03 mar 2010, 21:03

Lutek... też popieram przeniesienie ale nie bezczelne zamknięcie. Komuś się w d... poprzewracało z powodu pełnionej funkcji ...
phm. Michał Michalski HR

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 03 mar 2010, 21:09

Jakiś czas temu dostałem miesięcznego bana na tym forum, moderatorowi nie podobało się, że broniłem homoseksualistów.
Dopiero interwencja w Głównej Kwaterze poskutkowała odblokowaniem mojego konta.
Wielokrotnie słyszałem od pewnego moderatora, że nie wolno mi tutaj wyrażać własnego zdania, nie wolno mi poruszać tematów nie związanych z harcerstwem i wiele innych. Prawdę mówiąc nie traktuję już poważnie tego forum i będę naprawdę zadowolony jeśli ktoś w końcu zrobi z tym porządek.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 03 mar 2010, 22:05

michalsadowski pisze:Jakiś czas temu dostałem miesięcznego bana na tym forum, moderatorowi nie podobało się, że broniłem homoseksualistów.
Wielokrotnie słyszałem od pewnego moderatora, że nie wolno mi tutaj wyrażać własnego zdania, nie wolno mi poruszać tematów nie związanych z harcerstwem i wiele innych. Prawdę mówiąc nie traktuję już poważnie tego forum i będę naprawdę zadowolony jeśli ktoś w końcu zrobi z tym porządek.
Kłamiesz jak z nut, nie ubieraj się w piórka wielce poszkodowanego. Konto nie zostało zablokowane za poglądy lecz za skandaliczny sposób wypowiedzi. A to, że interwencja w GK spowodowała odblokowanie twojego konta to właśnie jest skandal.
To czy wolno tu wyrażać własne zdanie zależy od tego jakie ono jest i od sposobu jego wyrażania. Wszystko ma swoje granice (na szczęście). Oczywiście czym innym jest cenzura niewygodnych postów a czym innym chamskich bądź głoszących niewłaściwe treści.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 03 mar 2010, 22:19

sikor pisze:
michalsadowski pisze:Jakiś czas temu dostałem miesięcznego bana na tym forum, moderatorowi nie podobało się, że broniłem homoseksualistów.
Kłamiesz jak z nut, nie ubieraj się w piórka wielce poszkodowanego. Konto nie zostało zablokowane za poglądy lecz za skandaliczny sposób wypowiedzi. A to, że interwencja w GK spowodowała odblokowanie twojego konta to właśnie jest skandal.
To czy wolno tu wyrażać własne zdanie zależy od tego jakie ono jest i od sposobu jego wyrażania. Wszystko ma swoje granice (na szczęście). Oczywiście czym innym jest cenzura niewygodnych postów a czym innym chamskich bądź głoszących niewłaściwe treści.
Zgadzam się z Sikorem....
Konto zostało zablokowane w sposób niewłaściwy prawnie czyli nieregulaminowo... dlatego tez musiało zostać odblokowane.
Sam sens Twoich wypowiedzi nie był niezgodny z obowiązującym prawem lecz pozostawiał pewien niesmak.
Michale będąc daleko od oceny Twoich zapatrywań co do kwestii które poruszałeś, czasami weź pod uwagę że jest to otwarte forum.
Możesz mi wierzyć lub nie to jestem osobą która siedzi wielu ludziom w ZHP jak drzazga w .... palcu, ale mówię im to w oczy a nie za pomocą forum.
phm. Michał Michalski HR

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 03 mar 2010, 23:23

Nie broniłeś homoseksualistów, bo nit ich nie atakował, tylko obrażałeś katolików. A o bana wnioskowałem jak, jako protestant. Naruszyłeś zasady kulturalnej dyskusji i za to cię zablokowali. A to, że zamiast się nad sobą zastanowić poleciałeś na skargę "wyżej" mówi wszystko.
Ciekawe, że gdy chodzi o sprawy wodniackie, to wypowiadasz się przeciw tej giece, do której biegasz na skargę, kiedy ci przytrą nosa.
Nic dodać, nic ująć.

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 05 mar 2010, 14:49

Trzeci pisze:Index » Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich » Wątek inny niż wszystkie: "dyskusja instruktorska" - wątek został zamknięty bo moderator uznał że dyskusja nie po jego myśli to nie jest dyskusja ---- skandal.

Wstyd mi za to....
i pomyśleć, że to wszystko przez moją drobną uwagę, pytanie, czemu giną posty...
pwd Anna Lewczuk

.:iść, ciągle iść w stronę Słońca!!:.

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 05 mar 2010, 15:09

No ktoś musiał zacząć....
phm. Michał Michalski HR

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 05 mar 2010, 18:26

"Jak kogoś nikt nie lubi i nawet pies go nie słucha to trzeba się wyżyć tam gdzie mam władzę". To jest zasada większości maluczkich. Cenzurę przerabialiśmy za czasów komuny gdy rządzili nami debile bojący się, że ludzie o innym zdaniu niż oni będą ważniejsi. Usuwanie postów tylko dlatego, że ktoś ma inne zdanie jest nie właściwą postawą w organizacji wychowawczej gdzie młody człowiek może nabrać przekonania, że zawsze ktoś bezkarnie może narzucić mu swoje zdanie. Proszę pohamować swoje zapędy dyktatorskie bo to nie ta organizacja i nie to forum.
I niestety nie jest mi do śmiechu (a chciał bym być zawsze pogodny)
Ostatnio zmieniony 05 mar 2010, 19:06 przez leon01, łącznie zmieniany 1 raz.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”