Pomoc w temacie sekt, pseudomedytacji, jogi, okultyzmu new a

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 04 lut 2010, 11:46

Pozwolisz, że nie odpowiem, nie chcę kontynuować tematu, bo nie jest to odpowiednie na niego miejsce. :)

Jeszcze raz przepraszam wszystkich wierzących...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 04 lut 2010, 11:47

Spoko. :)
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 04 lut 2010, 12:19

Rafał Łoziński pisze:
michalsadowski pisze:Napisałem o mojej prywatnej osobistej rozmowie z księdzem Szymborskim a nie o wywiadzie jakiego on udzielił a który tutaj wkleiłeś.
michalsadowski pisze:Nie dziwię się, że ksiądz Szymborski w wywiadzie wypowiada się w podobny sposób.
Zgadza się, wkleiłem tu fragmenty wywiadu, z których wynika, że ksiądz Szymborski podziela oficjalne zdanie Kościoła. Dziwnym byłoby gdyby było inaczej. Cytowałem wypowiedzi, których udzielał na łamach portalu Opoka, ponieważ opinie jakie w nich wyrażał są takie same z jego własnym zdaniem jak i oficjalnym stanowiskiem kościoła. Stąd ten przykład, który raz jeszcze podkreślam bardzo silnie kontrastuje z tym o czym piszesz.
michalsadowski pisze:Ta wiara jest potrzebna pewnym ludziom i jego wypowiedź jest w tym miejscy zgodna z oficjalnym stanowiskiem kościoła w tej kwestii.
Oczywiście, że jest potrzebna wszystkim ludziom związanym z chrześcijaństwem. Skoro wierzymy, że istnieje zmartwychwstały Jezus Chrystus to i istnieją jego przeciwnicy szatan i jego spółka. Chrześcijanie nie traktują tego tematu w charakterze potrzeb a jako pewną oczywistość.
michalsadowski pisze:A nie trafiłem do tego księdza przez przypadek.
Pewna osoba, która miała wcześniej bardzo dziwne ataki a które widziałem poprosiła mnie o pomoc.
Ta osoba dalej twierdziła, że została opętana przez diabła i ksiądz Szymborski nie mówił tej osobie, że jest inaczej.
Być może mówił tak aby uspokoić tę osobę i dodać jej otuchy. Czy nad tą osobą były odprawiane egzorcyzmy?

Dlaczego wbrew zdrowemu rozsądkowi nie zgłosiłeś się do psychiatry a do katolickiego księdza?

Dlaczego bardzo wielu lekarzy psychiatrów w momencie, kiedy nie potrafią zdiagnozować klinicznie przypadków chorób ani nad nimi zapanować oddają sprawę do egzorcystów? Rozumiem, że są lekarze, którzy w istnienie Boga , szatana kompletnie nie wierzą a co za tym idzie w isnienie świata duchowego w którym żyją demony atakujące człowieka, ale są również tacy lekarze i jest ich coraz więcej, którzy zajmują stanowisko podzielające zdanie Kościoła w tym temacie. Tak więc linki, które podałem, w pierwszym poście są dla ludzi, którzy wierzą, w istnienie Boga, wierzą w istnienie szatana, który jest zazdrosny o człowieka i stara się im szkodzić i odwrócić ich od Chrystusa i potrzebują ewentualnej pomocy ze strony Jezusa i specjalistów, którzy go w walce duchowej wspierają.
michalsadowski pisze:Dopiero w prywatnej rozmowie zemną wyraził opinię, że opętanie jest niczym innym jak chorobą. .
Zgadzam się, przede wszystkim chorobą duszy, która może lecz nie musi stanowi również chorobę umysłu jak i ciała.
michalsadowski pisze:Podobną opinię wyraził biskup Josef Stangl, który wyrażał zgodę na egzorcyzmy Anneliese Michel..
No cóż w epoce kiedy odprawiano egzorcyzmy nad biskup Josef Stangl kwestionował istnienie diabła a opętanie nazywał chorobą. W dzisiejszych czasach takie stanowisko jest wyjątkiem, tak było dawniej, dziś jest inaczej. Gdyby wtedy dużo wcześniej skupiono się nad egzorcyzmami zamiast koncentrować się nad epilepsą, której dopatrywali się w tamtych czasach neurologowie być może Anneliese żyłaby.

http://www.kmdm.net/art.php?id=20080314 ... a9345a0b1b

Wystarczy posłuchać ryków, wrasków demonów aby przekonać się, że niemka była opętana. Zresztą dowodzi tego autorka książki Felicitas D. Goodman amerykańska antropolog o przypadku Anneliese Michel, gdzie opisuje w naukowy sposób historię opętania. Autorka "opowiada pasjonującą historię dziewczyny o imieniu Anneliese, która padła ofiarą przestarzałych intelektualnych przesądów. Istotną tezą tej książki jest to, że Anneliesie padła ofiarą pseudonauki, a nie rzekomo przestarzałej chrześcijańskiej teologii, jak to obwieściły media na całym świecie." cytat z The Book.pl
michalsadowski pisze:Ciężką chorobą psychiczną można potocznie nazwać opętaniem, a nawet wierzyć że to diabeł ją wywołał. .
Zgadzam się w 100 %
michalsadowski pisze:Jeśli komuś to pomaga, to niech wierzy.
Nawet jeśli komuś nie pomoaga, to niech wierzy!

Generalnie, nie wierzę, aby ksiądz Szymborski zajmował stanowisko, jakie opisujesz. Co więcej, nawet gdyby tak było w co wątpię, stanowiłoby to wyjątek. Zresztą napisałem już w tej sprawie do ks. Szymborskiego, niebawem przekonamy się co o tym sądzi. Jak uważasz, skoro kontaktowałeś się z ks. Szymborskim osobiście będzie cię pamiętał?

Może przedstawisz jakiś naukowy, niepodważalny dowód na to, że egzorcyzmy są nieskuteczne a ich przyczyna nie istnieje?
Po kolei odpowiem na Twoje pytania.

Nie poszedłem do psychiatry, ponieważ kolega uparcie twierdził, że widział diabła i chciał koniecznie iść do księdza.
Widziałem jego zachowanie podczas tego ataku który miał.
Zaraz po odzyskaniu świadomości, od samego początku twierdził, że widział diabła.

W swojej pierwszej wypowiedzi nie napisałem, ze wykluczam istnienie jakiś nadprzyrodzonych sił, napisałem jedynie że wg. mnie opętanie jest chorobą psychiczną.

Czy ksiądz Szymborski będzie mnie pamiętał? Nie wiem. Byłem u niego chyba w 2004 albo 2005 roku. Pojechaliśmy do niego bezpośrednio, nie umówieni. Przyjął nas na plebani w bardzo skromnym pokoiku. Przy okazji opowiedział w kilku słowach o ks. Popiełuszce który zaczynał swoją posługę w tej parafii, kiedy ks. Szymborski był tam proboszczem.

Piszesz, że wielu lekarzy nie mogąc zdiagnozować pacjenta odsyła go do księdza.
To samo mówił mi właśnie ks. Szymborski.
Opętanie to taki stan kiedy lekarze nie mogą pomóc już pacjentowi.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 04 lut 2010, 12:23

Maciek P pisze:Panowie, STOP. Zapędzacie się za daleko.

1. Rafale, temat egzorcyzmów nie dotyczy TEJ strony i TEGO forum. Jako drużynowy nie mam żadnych możliwości, ani prawa dokonywania oceny, co jest opętaniem, a co nie. Mimo, że zgadzam się z tobą co do opętań, to nie jest to właściwe miejsce do roztrząsania tego tematu.
Jeśli chodzi o świadczenie o Chrystusie, to na polu harcerskim świadczymy poprzez czyny i postawę, a nie poprzez agitację.

2. Sergiuszu, właśnie napisałeś coś, za co sam wcześniej uziemiłeś Michała. Więc trochę spasuj. Twoje twierdzenie, że chrześcijaństwo wykorzystuje naiwnych ludzi obraża mnie osobiście (i nie moje uczucia religijne, cokolwiek by to znaczyło, ale właśnie moją osobę). Czuję się dotknięty, podobnie jak przekręceniem przez ciebie przysłowia "jak trwoga, to do Boga".

3. Michał, rozumiem, że masz urazy, ale nie musisz ich wylewać na forum. Ja nie wywalam na forum publicznym swoich opinii o ateistach, więc bądź łaskaw powstrzymać się od wyrażania swoich opinii w tej sprawie.

I na koniec:
Dyskusja, czy opętanie jest demoniczne, czy jest chorobą psychiczną jest bez sensu, bo IMHO każda choroba psychiczna, podobnie, jak każde uzależnienie ma podłoże demoniczne. To jest tylko i wyłącznie kwestia optyki. Psychiatra opisuje mechanizm, a egzorcysta źródło.
O jakich urazach mówisz?
Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli.
A wyrażać własne zdanie mam takie samo prawo jak Ty.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2010, 12:24 przez michalsadowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 04 lut 2010, 12:44

Michale, ten portal NIE JEST przeznaczony do dyskusji światopoglądowych. Chcecie gadać o egzorcyzmach, idźcie na kosciol.pl.

Co wasza dyskusja wnosi do szeroko rozumianego pojęcia: harcerstwo? Kompletnie nic.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 04 lut 2010, 12:48

P.S.
Masz prawo wyrażać swoje poglądy, ale nie każde miejsce jest do tego odpowiednie.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 04 lut 2010, 16:05

Macieju, nie ja zacząłem ten wątek, więc nie do mnie te uwagi.
Ja odpisałem na już istniejący temat.
A jeżeli ten temat nie powinien był się tu znaleźć to dlaczego administrator go nie usunął?
Osobiście uważam, że mamy prawo poruszać WSZYSTKIE tematy na tym forum.
Temu powinno służyć to miejsce,m wymianie poglądów, nawet jeśli nie dotykają bezpośrednio harcerstwa.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 04 lut 2010, 20:36

Jeśli zauważyłeś, to moją wypowiedź skierowałem najpierw do Rafała. To raz.
Dwa, moja mama na tekst "nie ja zacząłem" odpowiadała zawsze "ale ty zakończ".
Trzy, nie zgadzam się z tym, że mamy zaśmiecać forum tematami w żaden sposób nie związanymi z harcerstwem. Jeśli masz potrzebę głoszenia swoich przekonań poza harcerskich, to bądź łaskaw robić to na innym portalu.

EOT

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 04 lut 2010, 20:50

Nie druhu Macieju.
Będę wyrażał swoje zdanie tam gdzie mam na to ochotę.

Administratorze, proszę o zwrócenie uwagi druhowi Maciejowi, że nie powinien zachowywać się jak właściciel tego forum, który jako jedyny ma prawo decydować co mi wolno a co nie!

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 04 lut 2010, 22:22

Druhu Michale, zgodnie z tym, co mam wpisane w profilu, zachowuję się jak moderator. I po raz kolejny proszę o nie wszczynanie na forum jałowych i do niczego nie prowadzących dysput nie dotyczących harcerstwa.
Chyba urlop od forum niczego druha nie nauczył.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 04 lut 2010, 22:27

Widzę, że muszę w takim razie wysłać zapytanie do GK z prośbą o stworzenie precyzyjnego regulaminu.
Mi się nie podoba druhu Macieju, i przeciwko temu właśnie protestuję, że zachowujesz się jak Pan i Władca tego forum, właściciel i Dyrektor.

Forum nie należy do Ciebie tylko do związku a zatem do nas wszystkich.

To ty druhu Macieju zachowujesz się nie w porządku próbując wymusić na mnie abym przestał wyrażać swoje opinie na tym forum.

To że jesteś moderatorem nie znaczy, że masz prawo ingerować w moje opinie!
I proszę więcej mnie nie straszyć!

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 04 lut 2010, 23:17

Michale, bardzo proszę, przeczytaj wreszcie, ze zrozumieniem, post:

http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?pid=85461#p85461

oraz cały wątek z którego jest w/w post:

http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=7470

Zwłaszcza (ze zrozumieniem) tekst nadal obowiązującej uchwały Zjazdu ZHP.
Proszę.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 04 lut 2010, 23:32

W jakim kontekście druh przytacza tutaj, w wątku o sektach uchwały dot. podstaw wychowawczych?
Ostatnio zmieniony 04 lut 2010, 23:34 przez michalsadowski, łącznie zmieniany 1 raz.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 04 lut 2010, 23:36

Ja w przeciwieństwie do druha Macieja, nie odmawiam nikomu prawa do własnego zdania i wyrażania opinii!

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 05 lut 2010, 07:18

A ja proszę o to byś używał przycisku edytuj zamiast spamować odpowiedź po odpowiedzi...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”