Zostalem wyrzucony z ZHP!!! KTO MA PRAWO WYRZUCIC?

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 29 sty 2008, 14:20

oj tak....jak dorosną to na pewno poslą swoje dzieci do ZHP.... a jak chętnie przekażą na ten Huiec 1% podatku....

przyznam szczerze że nie myślałem o tym pod tym kątem - ale to ważne
Per Concordia Ad Victoria

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 29 sty 2008, 14:22

Albo czy komenda zdaje sobie sprawę że właśnie FAKT, lub SUPER EKSPRES mają świetny materiał na artykuł...?

Jeśli to wyjdzie do prasy, a w grę wchodzi 25 tysięcy zł, to prokuratura się tym zajmie... I co się może okazać? Może się okazać, że to komenda hufca ponosi odpowiedzialność za niewłaściwie rozliczane finanse.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2008, 14:23 przez mariuszm, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 29 sty 2008, 14:24

no....i mamy nowy motyw do promowania 1% - plakacik z pracownikami wymiaru sprawiedliwości i hasło "Prokuratura czuwa (j) nad Twoimi datkamia na ZHP"

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 29 sty 2008, 14:26

Mnie ciekawi że pisząc o obowiązkach członkowskich nikt nie pokusił się o przytoczenie par. 20. Tam jest taki głupi punkt który pozwala na skreślenie z listy członków za na prawdę głupie rzeczy, z czym miałem do czynienia w mojej chorągwi. Mówie o punkcie 1. Dla jasności:
§ 20
1.Członkowie zwyczajni ZHP mają obowiązek:
1)dbać o dobre imię i dobro Związku, kierować się zasadami określonymi w Prawie
i Obietnicy Zucha oraz Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim,
2)stosować się do postanowień Statutu ZHP oraz przestrzegać przepisów i regulaminów ZHP,
3)brać czynny udział w życiu ZHP,
4)opłacać regularnie składki członkowskie.
Natomist argument o instrukcji finansowej da się łatwo obalić czytając punkt 2.

Od początku myślałem że sprawa nie jest tak prosta i że nie do końca wiadomo o co chodzi. IMO powienien się nią zainteresować właściwy sąd harcerski odnośnie tego "czy powinno nastąpić skreślenie" i ChKR w sprawie całego toku postępowania - czy zostały zachowane procedury i zwyczaje panujące w organizacji.

Ja nie wydaję sądów i nie wydaje mi się żeby w chwili obecnej ktokolwiek znał sprawę na tyle dobrze żeby można było się na ten temat wypowiadać. Chyba że Czesław zna już sprawę bliżej i może ją naświetlić.

BTW: jeśli ktoś chce polemizować na temat punktu pierwszego proponuje założyć osobny wątek.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

sadnes
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sadnes » 29 sty 2008, 15:05

wszystko to czytam i nie bede nawet komentowal tego co pisze adekniedzial...

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 29 sty 2008, 15:14

alek pisze:no....i mamy nowy motyw do promowania 1% - plakacik z pracownikami wymiaru sprawiedliwości i hasło "Prokuratura czuwa (j) nad Twoimi datkamia na ZHP"
Możesz się nie "rozpędzać" ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

sadnes
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sadnes » 29 sty 2008, 15:17

kto... ja?

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 29 sty 2008, 15:38

przepraszam może za mocno
to się jedynie odnosiło do wcześniejszego posta mariuszam ;>

chociaż sami przyznacie że ten wątek promocji wizerunku nie służy...i to absolutnie bez względu na to jak faktycznie to wygląda i która strona ma racje
Ostatnio zmieniony 29 sty 2008, 15:40 przez Alek, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 sty 2008, 16:06

Hmmm... nie znalazłem tych kwot... Mariusz możesz pokazać skąd to wziąłeś ?
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 29 sty 2008, 16:07

orcus pisze:Dla jasności:
§ 20
1.Członkowie zwyczajni ZHP mają obowiązek:
1)dbać o dobre imię i dobro Związku, kierować się zasadami określonymi w Prawie
i Obietnicy Zucha oraz Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim,
2)stosować się do postanowień Statutu ZHP oraz przestrzegać przepisów i regulaminów ZHP,
3)brać czynny udział w życiu ZHP,
4)opłacać regularnie składki członkowskie.
Natomist argument o instrukcji finansowej da się łatwo obalić czytając punkt 2.
Łatwo, jak łatwo. Tak jak napisałemP: gdyby stosować ten punkt dosłownie należałoby wywalać z ZHP każdego, kto naruszył Instrukcję Sanitarną, Finansową, czy Regulamin Mundurowy.
Przecież każdemu z nas zdarzają się obsuwy.
Jest też zasadnicza różnica między sytuacjami, gdy harcmistrz na obozie nie prowadzi na bieżąco książki finansowej, czy nie bierze faktur, a tą, gdy 17-latek po prostu nie umie prowadzić dokumentacji, a nikt go tego nie nauczył.

Sprawa powinna być dokładnie rozpoznana.

Od początku myślałem że sprawa nie jest tak prosta i że nie do końca wiadomo o co chodzi. IMO powienien się nią zainteresować właściwy sąd harcerski odnośnie tego "czy powinno nastąpić skreślenie" i ChKR w sprawie całego toku postępowania - czy zostały zachowane procedury i zwyczaje panujące w organizacji.
Od początku mówię, że nie jest prosta i opatruję swoje wypowiedzi warunkiem jeśli.
Ale generalnie KH nawet jeśli miała rację, to rozegrała sprawę w sposób fatalny. Podejmując decyzję arbitralnie i od razu stosując najwyższy wymiar kary przewidziany Statutem zrobiła więcej złego (choćby w wymiarze wizerunku), niż dobrego.

Naszym celem jest wychowanie, a nie oddzielanie dzieci grzecznych od niegrzecznych. Ktoś, kto o tym zapomina, nie powinien być wychowawcą.

Dlatego zapytałem, jakie działania naprawcze i wychowawcze KH podjęła. Wyrzucenie ze Związku jest ostateczną ostatecznością.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2008, 16:08 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 29 sty 2008, 16:14

sikor:

Mam swoje źródła. Opieram się nie tylko na tym, co napisano na forum... Zainteresowałem się sprawą zamiast tylko dyskutować o niej.
phm. Mariusz Milka

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 sty 2008, 16:24

Możesz ujawnić o co tu biega ? Bo jestem ciekawy jakim cudem taka kasa trafiła do drużynowego. Jak to sie ma do pogotowia kasowego i CAŁEJ INSTRUKCJI FINANSOWEJ HUFCA. I kogo tu należy wywalić z ZHP.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 29 sty 2008, 16:35

Lepiej zapytać jak to się działo, że zarobione pieniądze przez drużynę na akcjach zarobkowych w supermarkecie przez rok nie były trzymane na koncie hufca...

Warto zapytać w jaki sposób hufiec je księgował i co na ten temat wiedziała chorągiew.

Warto też zapytać co się z nimi stało, gdy drużynowy oddał je (12 tysięcy) do hufca na wyraźne życzenie hufca.

Warto zapytać, czy drużynowemu w jakikolwiek sposób pokwitowano, że przekazał taką kasę.

Wreszcie warto zapytać jaką rolę w tym wszystkim odegrał opiekun i czemu przez rok drużyna dowolnie dysponowała środkami wysokości 25 tysięcy, zanim sprawie "ukręcono łeb" wywalając drużynowego i rozwiązując drużynę.

Wywalanie teraz kogoś to nie jest dobre rozwiązanie. Najpierw trzeba wszystko wyjaśnić.
phm. Mariusz Milka

Instruktorka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Instruktorka » 29 sty 2008, 19:00

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak trudno podjąć taką decyzję.

Nie życzę byście musieli coś takiego robić. Zachowałam procedurę prawną, która trwa nadal. Pozwólcie by dobiegła końca w sposób zgodny ze Statutem ZHP.

Przejęta dokumentacja finansowa i merytoryczna została pokwitowana protokołem w obecności członków Komendy.

Dla tych, którzy uważają, że harcerski krzyż to duma i przywilej jest miejsce w pozostałych drużynach, gdzie również są niepełnoletni drużynowi, lecz nie mają "takich problemów", a godziny rozmów nie odbijają się bez echa.

To doświadczenie uczy mnie wiele, przede wszystkim pokory. Ale czytając Wasze komentarze zastanawiam się, czy nie walczę z wiatrakami. Ale nie - wielu z Was zna i rozumie Statut. I dla takich poświęcam swój czas. I właśnie Wam dziękuję.

Dominik i jego drużyna to wspaniali ludzie, ale czy ktoś może powiedzieć, że jest świetnym harcerzem czy przyszłym instruktorem ZHP nie będąc na obozie harcerskim?

Nie będę w tej chwili prowadziła polemiki, po zakończeniu całej sprawy przedstawię dokumentację.

sadnes
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sadnes » 29 sty 2008, 19:28

przepraszam ale na obozie bylem i wiem co to harcerstwo nie bylem tylko w tym hufcu poniewaz zapisalem sie na zeglarski ktory zostal odwolany... nie moja wina... harcerstwo tonapewno nie to co teraz sie dzieje... tak sobie tego nie wyobrazalem... poswiecilem wiele dla Zarzecza... bo licza sie dla mnie ludzie... tak zostalem potraktowany... zreszta... kto mi dawal podziekowania? ostatnie dostalem w listopadzie wiec tego nie rozumie... bede sie upieral... mozliwosci wytlumaczenia sie nie mialem okazji... gdy przyszedlem do Komendantki domu to zobaczylem pismo, od razu bez zadnego powiadomienia mnie...chcialbytm cos tutaj napisac ale nie bo to jest bardzo przykre dla dh. komendantki ktora szanuje... moze kiedys na osobnosci... to zdanie wszystko wytlumaczy... Inni druzynowi nie maja takich problemow poniewaz jest im wiecej czasu poswiecane...zreszta... nie badzmy tacy do przodu... co mial przedzel? Boze... gdybym chcial to napisalbym tutaj wszystko ale po co? zarzuca mi oczernianie... nikt nie jest doskonaly...kazdy popelnia bledy... komenda hufca tez
Ostatnio zmieniony 29 sty 2008, 19:35 przez sadnes, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”