Zostalem wyrzucony z ZHP!!! KTO MA PRAWO WYRZUCIC?

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Zablokowany
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 09 lut 2008, 16:42

Można można... to zwykła praktyka jest....
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

kurczak1
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kurczak1 » 18 lut 2008, 20:48

Sprawa zostala juz rozstrzygnięta?

sadnes
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sadnes » 19 lut 2008, 14:57

Jak narazie nic mi jest jeszcze nie widomo co dalej sie dzieje... Czekam na decyzje Komendy Hufca. Wedlug pisma, które dostalem od Komendantki Choragwi maja jeszcze czas do 22.02.2008 na podjecie jakiejs decyzji. Co dalej to od nich zalezy...jak narazie zdegradowali mnie do szeregowego po ostatniej Komendzie, na ktorej niestety sie nie dogadalismy... eh... Najlepsze jest to ze dorosli instruktorzy nie widza w sobie winy... ale to ich sprawa, nie ja za nich przeciez odpowiadam... Co dalej bedzie to juz niedlugo bede wiedzial i gdy tylko bede mogl to napisze to tutaj jak najszybciej...

Sylwia Komada
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Sylwia Komada » 20 lut 2008, 00:56

Przykre, znam Dominika wychował sie w moim środowisku Szczep Huragan Stalowa Wola, przez kilka lat był świetnym harcerzem u nas bardzo ambitny, zawsze można na nim polegać. Pewnego dnia przyszedł do swojego ówczesnego drużynowego ( 11 TDH Knieja) z pytaniem czy może utworzyć patrol harcerski w Zarzeczu gdyż tam się przeprowadził. Drużynowy wyraził zgodę bez obaw ,że coś może pójść nie tak. Powstał patrol potem jedna drużyna druga o ile sie nie mylę działały 3 drużyny harcerskie i to wszystko dzięki Dominikowi to on zaszczepił w tych ludziach miłość do harcerstwa.Mogę śmiało powiedzieć ,że Hufiec Nisko tez między innymi odrodził sie dzięki działalności harcerzy z Zarzecza.Oczywiście moje środowisko chciało aby te drużyny należały do Hufca Stalowa Wola , pisane były listy , przeprowadzane rozmowy z komendantką chorągwi, ale Hufiec Nisko sie na to nie zgodził a pewno teraz potoczyło by się wszytko inaczej.Zabiegali o Dominika jak tylko mogli aż nie wierze w to co napisała komendantka hufca.Jak można oceniać harcerza po udziale w zimowisku? Gdy pojechaliśmy na pierwszy biwak z nimi do Zarzecza nie mogliśmy uwierzyć że aż tak mu sie udał ale oczywiście byliśmy dumni , że taki człowiek wyszedł od nas i nadal jesteśmy. Dominik wiec ,że jestem z Tobą i trzymam kciuki, że wszystko sie ułoży , wiesz że u nas jest zawsze miejsce dla Ciebie. A moim skromnym zdaniem ktoś poczuł bardzo duże pieniądze a akcja w Tesko nadal sie odbywa ....
Czuwaj .

Sylwia Komada
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Sylwia Komada » 20 lut 2008, 01:00

Napisałam to dlatego żebyście wiedzieli z kim jest Dominik i co zrobił dla nich wszystkich oraz poprostu zabolało mnie jak osadzony został tu na forum przez swoich zwierzchników.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 20 lut 2008, 06:44

Sylwia Komada pisze:... A moim skromnym zdaniem ktoś poczuł bardzo duże pieniądze a akcja w Tesko nadal sie odbywa ....
Czuwaj .
W takim razie trzeba powiadomić Chorągwiana Komisję Rewizyjna aby sprawdziła zezwolenia, listy, plomby, puszki i sposób wydatkowania zebranej kasy... I to jak najszybciej.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sadnes
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sadnes » 20 lut 2008, 13:35

...
Ostatnio zmieniony 20 lut 2008, 13:36 przez sadnes, łącznie zmieniany 1 raz.

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 20 lut 2008, 14:22

Sikor - Ty chyba śnisz :) Niedwano okazało się, że mój hufiec jako jedyny w chorągwi wiedział o istnieniu ustawy o zbiórce publicznej oraz rozporządzeniu ministerstwa - taką informację uzyskałem w komendzie chorągwi podczas posiedzenia KRCh z komisjami rewizyjnymi hufców w zeszły piątek. Jak jest inaczej, to chwała Bogu.
W chorągwi niezbyt wiedzą o co w tym chodzi - taka jest prawda - za każdym razem jest mówione co innego. Okazuje się, że osobowość prawna przerasta co poniektórych...
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 20 lut 2008, 23:56

No to jeśli hufiec obraca kasa pozyskaną bezprawnie i do tego w takiej ilości....
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 21 lut 2008, 09:07

Z tego co wiem KCh nakazała KH "zamrożenie" tych środków.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 21 lut 2008, 10:53

Ciekawe jak się "zamraża" środki, których nie ma... Przecież nigdy nie były zaksięgowane. Czyli jest to już coś niezgodnego z prawem. "Zamrożenie" w tym przypadku to co oznacza? Nie powiadamiamy prokuratury, tylko trzymamy w szufladzie?
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 21 lut 2008, 11:47

troszkę już tu bałagan :) więc zamykam jeśli ktoś chce się odnieść do tego wątku proszę o utworzenie nowego w odpowiednim temacie.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”