Kraków 2010 - i inne organizacje

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
miły5
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miły5 » 12 sty 2009, 10:46

Maćku! W pełni zgadzam się z tezą o liczebności drużyny sztabowej. Sam odczułem to na własnej skórze. Jednak z końcem maja dostaliśmy informację z GK, że ze względów oszczędnościowych drużyna musi być zredukowana do stanu niewiele przekraczającego połowę zakładanego. Były dwa wyjścia: albo całkiem zrezygnować ( to by dopiero było gadanie i używanie po krakusach ) albo dać z siebie wszystko i realizować zadania. Po konsultacjach w drużynie zdecydowaliśmy, że decydujemy się na drugie rozwiązanie. Zrobiliśmy to świadomie w poczuciu odpowiedzialności.
Czytając wcześniejsze, niektóre dość złośliwe wypowiedzi, zastanawiam się czemu w takim razie na tym samym forum uczestnicy II OZD oceniają ją dobrze?
http://www.forum.zhp.pl/viewforum.php?id=35

Lae
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lae » 12 sty 2009, 20:32

Muszę przyznać, że nie wiem jak wyglądał Zlot z pktu widzenia uczestnika, jednak z tego co pamiętam to na Zlocie narzekano tylko na brak kawy bądź wrzątku. Oczywiście wiele rzeczy mogło mnie ominąć, gdyż byłam wtedy jeszcze zwykłym szarakiem, który pracował.
Dzięki Ci, Miły za wypowiedź. Super, że ktoś kompetentny i siedzący w pełni w temacie się wypowiada :)

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 12 sty 2009, 21:16

Ja mam tylko jedno pytanie. Co ja mam powiedzieć swoim harcerzom? Że to będzie taki większy grunwald, czy że to naprawdę będzie zlot polskich skautów? Jak na większy grunwald to jaki jest sens pchania się do Krakowa, skoro co roku na polach Grunwaldzkich bawimy się na 102 ?
43 Drużyna Starszoharcerska "Matecznik" Im. Klimka Bachledy
VI Szczep im. Zdobywców Wału Pomorskiego
Hufiec Piła

---------------------
Samotny pasażer, samotna pasażerka...

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 12 sty 2009, 22:14

Yanek pisze:Ja mam tylko jedno pytanie. Co ja mam powiedzieć swoim harcerzom? Że to będzie taki większy grunwald, czy że to naprawdę będzie zlot polskich skautów? Jak na większy grunwald to jaki jest sens pchania się do Krakowa, skoro co roku na polach Grunwaldzkich bawimy się na 102 ?
O!
Ja też chciałbym to wiedzieć. Bo jeśli to ma być "taki większy grunwald" to też nie będę tam "pchał" moich harcerzy.
Choć Błonia są na terenie mojego hufca.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 12 sty 2009, 23:01

"Grunwald " ? Thank You Laura, thank You ! Już rezerwuję bilet na Alaskę .....

miły5
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miły5 » 12 sty 2009, 23:45

Grunwaldu nie będzie, bo „brody” Krzyżaków wiszą już w Katedrze jako wota -patrz „Paziowie Króla Zygmunta"
Ostatnio zmieniony 12 sty 2009, 23:46 przez miły5, łącznie zmieniany 1 raz.

miły5
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miły5 » 12 sty 2009, 23:47

Ja Piotrze bliżej, ale też w klimacie. Mimo wszystko wybiorę się jak zwykle na obóz szczepu, by zaszyć się w leśnym zaciszu matecznika i przeżyć kolejna przygodę. Z dala od wszelkiego zgiełku naszej organizacji. Nie ma porównania. Jeśli zlot będzie to pewnie stawimy się do pomocy w jego organizacji, jak nie...... to sobie znajdziemy inne zajęcie i będziemy zdrowsi. Może Conkordia, Bieszczady, Rożnów i łajby? Opcji wiele.
Niemniej, w temacie zlotu wszystko w obecnej chwili zależy od decyzji GK, zwłaszcza Komendanta Zlotu tj. dh. Naczelnika. Więc czekamy.
A w ogóle to pozdrawiam wszystkich bo mamy Nowy Rok 2009, na Jurze jest przepiękna zima i jest super.

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 13 sty 2009, 00:41

miły5 pisze:Ja Piotrze bliżej, ale też w klimacie. Mimo wszystko wybiorę się jak zwykle na obóz szczepu, by zaszyć się w leśnym zaciszu matecznika i przeżyć kolejna przygodę. Z dala od wszelkiego zgiełku naszej organizacji. Nie ma porównania. Jeśli zlot będzie to pewnie stawimy się do pomocy w jego organizacji, jak nie...... to sobie znajdziemy inne zajęcie i będziemy zdrowsi. Może Conkordia, Bieszczady, Rożnów i łajby? Opcji wiele.
Niemniej, w temacie zlotu wszystko w obecnej chwili zależy od decyzji GK, zwłaszcza Komendanta Zlotu tj. dh. Naczelnika. Więc czekamy.
A w ogóle to pozdrawiam wszystkich bo mamy Nowy Rok 2009, na Jurze jest przepiękna zima i jest super.
masz bardzo fajne podejscie do sprawy. graruluje. jak mnie nie beda chcieli to laski bez pojade sobie gdzie indziej. to musicie byc kims waznym :>
Ostatnio zmieniony 13 sty 2009, 00:42 przez LukaszCK, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Łukasz Kordyzon HR

Przewodniczący KSW przy 8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"
Członek ZKK Hufca Kielce Południe

ZetZet
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ZetZet » 15 sty 2009, 11:11

Po pierwsze bardzo przepraszam, że się odzywam i mam nadzieję, że nikogo swoją wypowiedzią nie urażę. Jednak Zlot Kraków 2010 jest dla mnie ważny, dlatego się odezwę. Po pierwsze jeśli chodzi o krytyków, to są to tacy ludzie którzy na ogół nie są w stanie zrobić nic lepszego a ich wypowiedzi mają tylko na celu zwrócenie uwagi na siebie. Bo jak mają coś do powiedzenia to znaczy, że są mądrzy. Dlatego zazwyczaj w krytykowaniu staram się być powściągliwy. Inne organizacje w zlocie. Wg mnie oni na to nie pójdą, z uwagi na stosunek liczbowy, ilu ludzi jest w ZHP ZHR i innych. Druga sprawa ambicje ludzi i organizacji, niewielu potrafi się wzbić ponad podziałami. W ZHP trudno się dogadać co do zlotu a co dopiero włączyć w to inne organizacje, 10 lat by było mało. Zostało trochę więcej jak półtora roku, to już niewiele czasu. Wiele chorągwi zaczyna już o tym poważnie myśleć. Ja mam tylko nadzieję, że komenda zlotu będzie chciała czasami wysłuchać ludzi z dołu (chorągwi) i nie będą powtarzać błędów poprzedników. Niech w końcu dadzą jakieś konkrety.

Lae
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lae » 15 sty 2009, 20:58

Myślę, że to bardzo dobrze, że nowe osoby zainteresowały się tematem. Horyzonty się poszerzają i mamy przykład kolejnego punktu widzenia. Uważam, że ten zlot, bo jakże znamienny, powinien być przynajmniej wzorowany na zlotach zagranicznych takich jak Eurojam w Anglii. Osobiście byłam na takim zlocie i sądzę, że Kraków powinien pokazać jak największą klasę.

BTW. wciąż nie dostaliśmy odpowiedzi na temat "gromadki", ale to tak na marginesie.

PS. Miłyyyy, jak bedziesz szukal instruktora na oboz to daj wczesniej znac ;)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2009, 20:59 przez Lae, łącznie zmieniany 1 raz.

Majka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Majka » 30 sty 2009, 22:19

Pieknie, pieknie... 100-lecie harcerstwa, CAŁEGO harcerstwa a każda organizacja sobie. Niestety tak to już bywa. Skoro ZHP chce w 2010 a ZHR w 2011 to niech każde z nich tak ma! Propozycja prosta: ZHP robi zlot otwieracjacy obchody 100-lecia w 2010 a ZHR zlot zamykajacy te obchody w 2011. I wszyscy są szczęśliwi :)

Znając życie pomysł jest zbyt piękny, żeby był prawdziwy. Ale pomarzyć zawsze można.
dh. Maja Solarz, samarytanka
Przyboczna 208 WDW WIEŻA,
studentka I roku Ratownictwa Medycznego

zdziebko24
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zdziebko24 » 31 sty 2009, 23:38

Według mnie to wstyd i hańba, że nie potrafimy się dogadać. Niedawno jak wracałam z drużyną z wycieczki do Gdańska, w pociągu spotkaliśmy ZHR. Zajęliśmy wspólnie cały wagon i była świetna zabawa :) Chociaż u nas są w jednym mieście 2 hufce ZHP i się nie mogą dogadać... Szkoda, ze tak się dzieje - harcerz harcerzowi wilkiem ;]

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 01 lut 2009, 12:52

Masz racje wstyd ale czy hańba ......??? To nie my harcerze i harcerki nie potrafimy dogadać się z innymi organizacjami. To nie my jej podzieliliśmy..... niech hańbą będzie dla tych co zrobili . A co do tego że dwa hufce w jednym mieście nie potrafią się dogadać.... to jest dopiero wstyd. Problem tkwi w tym ze i w ZHP i ZHR jest za dużo ludzi którzy mają zakodowane w pustym łbie ze "MY" jesteśmy lepsi niż inne organizacje , ba a nawet lepsi niż inne hufce w tej samej organizacji.

Majko .... Zlot Harcerstwa Polskiego to nie jest tylko ten czas w Krakowie ale też to co przed i po .... Nie mówię że to nie jest wykonalne żeby zrobić to razem ale czy jest to dobre z punktu widzenia logistyki i finansów , uwierz kłótni i sporów by nie zabrakło.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2009, 12:53 przez Trzeci, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 01 lut 2009, 13:19

trzeciogr pisze:Masz racje wstyd ale czy hańba ......??? To nie my harcerze i harcerki nie potrafimy dogadać się z innymi organizacjami. To nie my jej podzieliliśmy..... niech hańbą będzie dla tych co zrobili .
No nie, Trzeci. To my. Fakt, że z udziałem "niewidzialnej ręki", ale zrobiliśmy to tymi rencamy, a winni są po obu stronach. Jedni odchodzili, bo nie chcieli się porozumieć, a ini dlatego, że byli po chamsku wypychani przez dziwnych ludzi po studiach w szkole KGB w Moskwie (na priv służę nazwiskiem takiego).
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 01 lut 2009, 14:17

Hmmm to "niewidzialna ręka" wykorzystała Nas jako narzędzie do zaspokojenia własnych chorych ambicji....
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”