Kraków 2010 - i inne organizacje

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 07 gru 2007, 23:51

"Wesoła gromadka" niewiele bedzie miała do powiedzenia jeśli głównymi organizatorami bedą hufce miasta Krakowa.
ZHP i ZHR.

Jedynie w Krakowie jest 1/1.
Gdzie indziej zawsze będzie większe niebezpieczeństwo wpływu lokalnej "wesołej gromadki". Czy to poznańskiej, czy to łódzkiej.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2007, 00:01 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 08 gru 2007, 00:02

mariuszm pisze:Zlotem w Kielcach zajął się sztab przy GK :-) A wiesz kto wspierał ten sztab? :)
Jaki sztab, tacy "wspieracze".
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

insekt
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: insekt » 02 sty 2009, 19:16

Co masz na myśli mówiąc o druhu i jego"wesołej gromadce"?

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 02 sty 2009, 21:14

19kldh pisze:
mariuszm pisze:Zlotem w Kielcach zajął się sztab przy GK :-) A wiesz kto wspierał ten sztab? :)
Wypraszam sobie druhu.... wspierałem sztab swoją cała wiedzą i umiejętnościami..... i nie życzę sobie takich tekstów ubliża druh tym wszystkim którzy nie mieli nic wspólnego z ciemną stroną zlotu.
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 02 sty 2009, 22:11

trzeciogr pisze:
19kldh pisze:
Wypraszam sobie druhu .... wspierałem sztab swoją cała wiedzą i umiejętnościami..... i nie życzę sobie takich tekstów ubliża druh tym wszystkim którzy nie mieli nic wspólnego z ciemną stroną zlotu.
Ależ ja też ".... wspierałem sztab swoją cała wiedzą i umiejętnościami..... " ;) (organizujac, razem z moimi wędrownikami, zajęcia dla uczestników). I dlatego życzę Ci Michale uważnego czytania tekstów. Bo wtedy byś wiedział o jakich "wspieraczy" nam chodzi.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

insekt
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: insekt » 04 sty 2009, 18:58

Dh.Kowlaku czy mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie?

d@rek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: d@rek » 04 sty 2009, 19:28

A tak apropo czy ktoś wie co się stało z naszymi pieniędzmi za ostatni obiad w kielcach którego nie było? Bo zlot obsługiwała firma związana z dh Żugajem :)

a wogóle to ostatnio byłem w Krakowie i od tamtejszej instruktorki usłyszałem, że nie wiadomo co ze zlotem w Krakowie bo dh Żugaj robi problemy. Ale jakie problemy to były już nie powiedziała.

Jeżeli ma być tam jak w kielcach - "macie sznurek i nożyczki, zróbcie sobie pierścień" to ja dziękuje za taki zlot...
Darek
już były drużynowy

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 04 sty 2009, 21:35

Właśnie. Cały czas mówi się o "dh. Żugaju i jego wesołej gromadce" , więc i ja ponawiam pytanie "insekta" - o jaką gromadkę chodzi. Bo i ja brałem udział w przygotowaniach Zlotu Drużynowych na Pasterniku, i na własnym grzbiecie poznałem co to znaczy praca ...
phm. Szymon Piątek (szy_mcio)
Komendant Szczepu "Strażnicy Watry" - Świątniki Górne
Zespół Internetowy Chorągwi Krakowskiej
----------------------------
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

Lae
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lae » 11 sty 2009, 10:57

Jako osoba współtworząca drużynę sztabową podczas Zlotu na Krakowskim Pasterniku jestem bardzo ciekawa co moi poprzednicy mieli na myśli. Z mojej perspektywy był to jeden z najlepszych zlotów na jakich byłam, pomimo faktu, że drużyna sztabowa była zredukowana jedynie do połowy. Chodziliśmy na rzęsach i 8 kawach dziennie by niczego wam nie brakowało.

Jest to bardzo podbudowujące dla każdego człowieka, który włożył w to swoje zdrowie, czas i energię, słyszeć bądź czytać podobne rzeczy. Jest mi również bardzo sympatycznie , że nawet osoby z Krakowa wyrażają się tak o środowiskach, z którymi współpracują na co dzień.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 sty 2009, 11:01

Elu, nie wnikając w meritum, bo ZD byłem jeden dzień, a na Kielcach wcale, zauważę tylko, byś odróżniała opinię o "szeregowych żołnierzach" od opinii o "dowódcach". Błędne, niewłaściwe, a często wręcz durne decyzje zwierzchników w niczym nie uwłaczają "żołnierzom", a nawet więcej: wykonanie swojej roboty pomimo ograniczeń narzucanych przez "górę" jest tytułem do chwały, a nie wstydu.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

hdt
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hdt » 11 sty 2009, 11:54

To jest może i racja, to co napisał Maciek, o odpowiedzialności w kierowaniem zespołu. Natomiast sądzę, iż komentowanie decyzji PRZEŁOŻONYCH (włączając w to "trochę" obraźliwe i poniżające określenia takie jak "gromadka") nie leży w gestii PODWŁADNYCH i to jeszcze na ogólnodostępnym forum ZHP. Chciałbym również zauważyć, iż znam osobiście osoby, którym są zarzucane powyższe rzeczy i wiem jak wygląda ich praca. Mogę powiedzieć jedno, jeśli inne osoby w tym związku, pracowałyby tak jak one, to osiągnęlibyśmy bardzo dużo;)
pwd. Damian Tarnowski HO
Komendant Inspektoratu Specjalności Obronnych Chorągwi Krakowskiej
Drużynowy 5"B" ZDH "Grom" im. Batalionu "Parasol"
Szczep Kolumbowie

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 sty 2009, 12:39

Damian, nie oceniam tych imprez, ani tych ludzi. Teoretyzuję, żeby wprowadzić do tej rozmowy trochę racjonalności.
Rzecz nie w tym, żeby robić dużo, tylko w tym, żeby robić dobrze. Prosta ergonomia i ekonomika podpowiadają, że dobra praca to taka, kiedy zrobisz, ale się nie narobisz. W tym kontekście sytuacja, kiedy
Lae pisze:drużyna sztabowa była zredukowana jedynie do połowy. Chodziliśmy na rzęsach i 8 kawach dziennie by niczego wam nie brakowało
to coś było nie tak. Drużyna sztabowa powinna być w składzie odpowiednim do potrzeb i wykonywać swoje zadania nie kosztem swojego zdrowia i snu. Czasy stachanowców i pstrowskich minęły na szczęście. Dalsze kultywowanie pracy dla pracy z pominięciem rachunku zysków i strat jest wręcz antywychowawcze.
Lae pisze:Jest to bardzo podbudowujące dla każdego człowieka, który włożył w to swoje zdrowie, czas i energię, słyszeć bądź czytać podobne rzeczy. Jest mi również bardzo sympatycznie , że nawet osoby z Krakowa wyrażają się tak o środowiskach, z którymi współpracują na co dzień.
To kolejny przyczynek do przemyśleń. Bo jeśli narobiliście się jak dzikie osły, a mimo to opinia o efektach waszej pracy jest negatywna, to znaczy, że spora część waszego wysiłku poszła w gwizdek. Ktoś, błędnymi decyzjami, zmarnował waszą pracę.

I wkład pracy, zaangażowanie wszystkich nie ma tu żadnego znaczenia.
Na dobrym obozie komendant jest niepotrzebny. Na dobrym zlocie też. To kwestia organizacji. Z całym szacunkiem dla ciężkiej pracy organizatorów, jeśli pracowali ponad siły, to źle zorganizowali pracę.

Lae
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lae » 11 sty 2009, 12:40

Dziękuję za komentarz. Muszę przyznać Maćkowi rację, jednak wciąż nurtuje mnie problem "wesołej gromadki Żugaja"

hdt
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hdt » 11 sty 2009, 13:01

Maćku;) te słowa nie były skierowane do Ciebie. A nawet powiem, że napisałeś w swoim poście dużo prawdy. Ja nie mówię, że nie możesz wyrażać swojej opini;) Chciałbym się podłączyć tak jak Lae do pytania Insekta...
pwd. Damian Tarnowski HO
Komendant Inspektoratu Specjalności Obronnych Chorągwi Krakowskiej
Drużynowy 5"B" ZDH "Grom" im. Batalionu "Parasol"
Szczep Kolumbowie

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 sty 2009, 15:26

Ja wiem, że nie były do mnie, bo z tymi imprezami miałem mało wspólnego. Ot wtrąciłem trzy grosze, żeby uporządkować dyskusję i obserwuję dalej. :)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”