Kraków 2010 - i inne organizacje

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 28 paź 2009, 07:22

Parafrazując jednego z moich ulubionych aktorów:

Ja tu widzę niezły burdel SIOSTRY!

..i tak, chodziło mi o ten temat.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 28 paź 2009, 08:15

miro pisze:...Po prostu kupa narzekania bez konstruktywnych wypowiedzi...
Widzę że jednak nie ogarniasz tematu. Jakich konstruktywnych wypowiedzi oczekujesz ??? Czy to mało co jest mówione ? Czy wypowiedź Rafała że ZHP działa w stylu organizacji z 1975 roku jest niekonstruktywna ? Czy wszystko trzeba pisać wprost jak dla dziecka z 1 klasy szkoły podstawowej ? Czy może w ten sposób da się wyrazić swoją konsternację stylem działania organizatorów zlotu w 2010 roku. Czy tak trudno zrozumieć o co nam biega ? Moim zdaniem to dośc czytelne jest że założenia zlotu mozna było umieścic na stronie zlotu miast "puszczać" to durnowatą drogą jak sprzed 30 lat udając ze nie ma normalnych środków komunikacji. I jeśli ktos zaburza dyskusję to zgadnij kto ?
miro pisze:Czy ja kogoś stawiam na baczność ? Nie i nie mam zamiaru.
No to może nie miałes takiego zamiaru ale tak to zostało odebrane.
miro pisze:Jeśli ktoś wie jak poprawić ten stan rzeczy to powinien o tym pisać a nie jaki ten "stan" jest beznadziejny - to nic nie zmieni o nic ciekawego nie wniesie a każdy kto widzi taka wymianę zdań nabiera przekonania ze sprawa jest już z góry przegrana.
Proszę Cię... Nawet mnie nie osłabiaj. Mówimy od dobrze ponad roku i co ? I NIC OLEWKA.
miro pisze:Owszem przykro patrzeć ze tak ta organizacja wyglada - sam mam wiele pytań ale szukam odpowiedzi i nie marnuje czasu na tekst w stylu - "jesteśmy zacofani" itp.
"jesteśmy zacofani" jest próbą diagnozy stanu w jakim się znajdujemy. To nie marnowanie czasu. Zanim się zaplanuje drogę trzeba zdać sobie jasno sprawę z tego gdzie się jest.

pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 28 paź 2009, 08:16

Fedajkin pisze:Parafrazując jednego z moich ulubionych aktorów:

Ja tu widzę niezły burdel SIOSTRY!

..i tak, chodziło mi o ten temat.
No ta wypowiedź na pewno go porządkuje i "siedzi" dokładnie w temacie...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 28 paź 2009, 09:27

Czy to mało co jest mówione ?
Aż za dużo
Czy wypowiedź Rafała że ZHP działa w stylu organizacji z 1975 roku jest niekonstruktywna ?
A co ona wnosi ? Rozumiem jego żal i zaniepokojenie ale po ponad roku wskazywania błędów to jest po prostu kolejny post... no chyba że ma nam pomóc w realizacji zadań przedzlotowych :P
Czy wszystko trzeba pisać wprost jak dla dziecka z 1 klasy szkoły podstawowej ?
Nie zaszkodziłoby - takie osoby też czytają to forum :P
Czy może w ten sposób da się wyrazić swoją konsternację stylem działania organizatorów zlotu w 2010 roku. Czy tak trudno zrozumieć o co nam biega ?
nie nie trudno a dajecie tego wyraz w sposób (za)bardzo jasny... ile można wypominać jedną i tą samą rzecz ?
Moim zdaniem to dośc czytelne jest że założenia zlotu mozna było umieścic na stronie zlotu miast "puszczać" to durnowatą drogą...
Podam kilka faktów:
> zgadzam się że najłatwiej byłoby zrobić stronę i tu organizatorzy polegli
> skoro od ponad roku z waszych narzekań nic nie wyszło to może:
a) nikt z komendy zlotu tu nie zagląda
b) nikt z was nie podzielił się swoimi spostrzeżeniami na drodze służbowej - mail do organizatorów
c) pomiędzy wami (drużynami) a GK/organizatorem jest tylko hufiec i chorągiew i skoro wiadomości zostały wysłane do nich a do was nie dotarły to znaczy że ktoś ma problem z wciśnięciem "prześlij dalej" w jego skrzynce mailowej na co wartoby było zwrócić uwagę :P
> kolejne gniazda zakładają strony z informacjami, które zawierają szczegóły apropo konkretnego gniazda. np teraz pojawiło się również coś dla gniazda ch. Warm-Maz http://www.krakow2010.harcmed.pl czyli system działa tylko, że powoli a to boli
I jeśli ktos zaburza dyskusję to zgadnij kto ?
Wybacz jeśli zaburzam "dyskusję" ale dla mnie to było niepotrzebne przejaskrawianie problemu i powtarzanie n-ty raz tego samego. Pewnie nie raz jeszcze to usłyszycie...

Wrócę do tematu jak będzie coś ciekawego.

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 28 paź 2009, 09:57

Ale Mirek... skoro mamy informatyków / grafików / programistów i zarąbiste zespoły WNT, to dlaczego nie można zrobić kilku baz i wysyłać informacji WPROST do zainteresowanych? Z czego wynika przesyłanie "po strukturze"?

Twoja Rada "prześlij dalej" przesuwa nas na połowę lat 90... To też nie jest rozwiązanie. kto ma informację ten steruje. Dlaczego ktoś ma decydować, komu w swoim środowisku przesłać informację a komu nie? Nie lepiej wysyłać ją "z klucza"? Z bazy?

Ja to piszę nie dlatego, by kogoś flekować. Martwi mnie to, ze moja organizacja, daje ciała w czasie, gdy powinna z dumą święcić 100 lecie swojego istnienia. Ty chciałbyś, żeby nie zauważać problemu? Siedzieć cichutko i czekać aż ktoś gdzieś kliknie "prześlij dalej?".

Może się okazać, ze ja na przykład będę odpowiedzialny za przygotowanie reprezentacji w swoim hufcu. jeśli zabiorę się za przygotowania za tydzień - to nie wiem czy zrobię to dobrze. I martwi mnie to, ze nie mam informacji, która powinienem mieć rok temu...

My w hufcu zastanawiamy się w ogóle nad sensem udziału z Zlocie (a raczej brakiem tego sensu), bo zwyczajnie boimy się, że nie damy rady przygotować się odpowiednio do tego wydarzenia.

Co zatem radzisz nam - w hufcach, żebyśmy się wyrobili ze wszystkim? Czy oprócz czekania na zbawcze "prześlij dalej" masz jeszcze jakieś dobre rady?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 28 paź 2009, 10:21

Rafal pisze:Twoja Rada "prześlij dalej" przesuwa nas na połowę lat 90... To też nie jest rozwiązanie. kto ma informację ten steruje. Dlaczego ktoś ma decydować, komu w swoim środowisku przesłać informację a komu nie? Nie lepiej wysyłać ją "z klucza"? Z bazy?
Zgadzam się z tą wypowiedzią w 100%, ale wiesz w czym tkwi problem? Jest uchwała mówiąca o korzystaniu z poczty służbowej do przesyłania dokumentacji, a mimo to 3/4 hufców nadal korzysta z poczty na serwerach innych niż zhp.pl, mimo, że takowe mają przydzielone. I co z tego, że w bazie mamy ich pocztę podaną odgórnie, jak oni jej nie czytają bo nie odbierają jej...
Rafal pisze:Może się okazać, ze ja na przykład będę odpowiedzialny za przygotowanie reprezentacji w swoim hufcu. jeśli zabiorę się za przygotowania za tydzień - to nie wiem czy zrobię to dobrze. I martwi mnie to, ze nie mam informacji, która powinienem mieć rok temu...
Wiem o spotkaniu komendantów gniazd i programowców, i wiem, że oni (Ci co na nim byli) mają komplet informacji, dlaczego nie podają tego dalej - niestety wróżką nie jestem.
Rafal pisze:Co zatem radzisz nam - w hufcach, żebyśmy się wyrobili ze wszystkim? Czy oprócz czekania na zbawcze "prześlij dalej" masz jeszcze jakieś dobre rady?
Może dowiedzieć się kto jest szefem Waszego gniazda i na niego nacisnąć? Nie wiem... serio... wydaje mi się, że mam komplet informacji od mojego komendanta, a czego nie wiem, tego nie wiem :)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 paź 2009, 11:25

miro pisze:Panowie - bajzel robicie z forum... :(
Nie Panowie, a Druhowie, a słownictwa użytego przez Druha po prostu sobie nie życzę, to nie "Beach Party " !

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 28 paź 2009, 12:14

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2551526

Ja w tym drugim znazeniu :)

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 paź 2009, 12:52

Rozumiem, że kolejno udowodnisz, że można użyć popularnego "rodzajnika" na "k" w harcówce "internetowej" lub innej, bo po łacinie oznacza to słówko ....zakręt. ;) Dobra, odpuszczam Ci, skaut śmieje się....

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 28 paź 2009, 12:55

Po niemiecku również, czyli coś w tym jest.... ;)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 28 paź 2009, 12:58

Krzywa matka, o czym wy tu, druhowie, cudzołożycie?
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 28 paź 2009, 13:18

Czy uzylem wulgarnego słowa? Nie! I posze mi tu nie wciskac ze coś takiego zrobiłem, czy tez robię - nie pozwolę na to !

wyksztalcioch
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wyksztalcioch » 28 paź 2009, 13:26

Co do sprostowania to słowo na k. ma etymologie słowiańską, a nie łacińską ;)

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 28 paź 2009, 14:03

Zchodzimy z tematu ... :(

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 28 paź 2009, 16:05

miro pisze:Zchodzimy z tematu ... :(
Przepraszam, że się czepiam, ale ja schodzę.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”