Kraków 2010 - i inne organizacje

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 01 wrz 2009, 17:20

Najpóźniej 1 października 2009 będziesz miał konkrety dot. Zlotu Zastępów Zastępowych (w tym kwestie eliminacji do ZZZ).
Bez względu na to w jakim "proszku" będzie Zlot 100-lecia jako całość.
Wytrzymasz ?
;)
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2009, 17:22 przez dokumenty, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 01 wrz 2009, 19:16

Hehe :) Nie zmieni to faktu, że ze Zlotem Stulecia nadal nic nie będę wiedział :P
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

olaf jr
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: olaf jr » 13 wrz 2009, 22:32

Jakiś czas temu był Zlot w Kielcach. Informacje o tym Zlocie naprawdę konkretne były podane na co najmniej 2 lata przed Zlotem. Był zawiązany sztab, tworzyły się grupy programowe i były spotkania z przedstawicielami różnych Chorągwi na których omawiano różne rzeczy. Działo się wiele. Przez wielu z Nas Zlot ten nazywany był różnie. Słowo improwizorka było najsłabszym ze słów jakie padały (walący się program, puste markety, brak kart do płacenia w marketach i jeszcze wiele by się znalazło). A mimo wszystko uważam, że i tak było dobrze. Bo przynajmniej jak się zawalił jakiś program - to przynajmniej on był, a że coś nie wyszło. Zdarza się. Nie zdarzy się tylko temu co nic nie robi. Niejednemu z Nas zawalił sie program na organizowanej imrezie z różnych powodów a mimo to było dobrze. Trzeba tylko umieć imrowozować i jest ok. Mimo wszystko miło ten Zlot wspominam.

A teraz o Zlocie jaki Nas za niedługo czeka. Strach jechać na ten Zlot do Krakowa. Nikt nic nie wie (to co wiemy to jest jedno wielkie NIC), nie ma sztabu, strony internetowej, plakatów i banerów reklamowych, programu i wielu innych niezbędnych informacji do tego by usiąść w drużynie i porozmawiać. Nie ma o czym rozmawiać z rodzicami którzy zadają pytania. Po prostu ŻENADA.

Moim zdaniem jeżeli ktoś się na czymś nie zna i nie potrafi czegoś zrobić to powinien się podać do dymisji. Nikt nie jest niezastąpiony. Jeżeli nie ma czasu, ochoty, przytłaczają go obowiązki, nie radzi sobie, nie potrafi powołać sztabu do przeprowadzenia tej imprezy to powinien zrezygnować. A jeśli nie jest na tyle błyskotliwy by zrobić to samemu to od tego są inni by mu takie rozwiązanie zaproponować.

Wstyd mi za to, że największa organizacja harcerska w Polsce nie ma w swoich szeregach kompetentnych osób do przeprowadzenia tej imprezy. Naprawdę w Naszych szeregach nie mamy już kompetentnych osób ?

A może osoby kompetentne mają już dość społecznej pracy przy organizacji imprez, a potem słuchania żalów i negatywnych komentarzy od wszysto wiedzących i potrafiących zrobić lepiej. Krytykować każdy potrafi tylko do pracy nie ma chętnych. Jakoś tak się porobiło z Naszą instruktorską kadrą, że obkuci są strasznie na różnego rodzaju kursach teoretycznie mających pogłębić Naszą wiedzę i niewiedzę, tylko problem mają z przełożeniem tego na praktykę. Dlatego dobrze by było powierzyć organizację tego Zlotu PRAKTYKOM bo na TEORETYKÓW to My już czasu nie mamy. Do Zlotu zaczeliśmy odliczać już MIESIĄCE a nie LATA.

Damy radę ? - Kto ma dać radę jak nie MY !
Drużynowy - pwd. Aleksander Pietryka
23 Strzelecka Drużyna Wielopoziomowa "BUSZ"
Chorągiew Opolska
Hufiec Grodków
e-mail: komendantsdwbusz@tlen.pl

pleban
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pleban » 14 wrz 2009, 03:25

Mnie przeraża co innego. Że gdy rozmawiam z przyjaciółmi i znajomymi z ZHR lub ZHP, każdy kładzie lachę na ten zlot. Z różnych powodów, głównie politycznych i organizacyjnych. W ten sposób nigdy nie będzie dobrze.
pwd Pleban HO
1 SHSMW "Gryf", Montreal
www.rancid.ca/gryf

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 14 wrz 2009, 08:55

Nie jestem zdziwiony taką postawą. Ludzie planują już wyjazdy na przyszłe wakacje, osoby pracujące mają czas planowania urlopu na przyszły rok, a w tym momencie wszyscy są "zawieszeni", bo przecież nikt nie chce jechać na coś czego nawet na horyzoncie nie widać. Wiem że dziwne jest że pisze to człowiek który mieszka niedaleko miejsca zlotu ale taka jest rzeczywistość
phm. Szymon Piątek (szy_mcio)
Komendant Szczepu "Strażnicy Watry" - Świątniki Górne
Zespół Internetowy Chorągwi Krakowskiej
----------------------------
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

kasiuleneczka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kasiuleneczka » 15 wrz 2009, 13:54

A mnie przeraża kilka rzeczy. Mianowicie:
1.W moim hufcu nikt prawie nic nie wie o zlocie<mówię o kadrze>
2.Ograniczenia z miejscami. 40osob z hufca? faktycznie,jak z każdego hufca pojedzie ''delegacja''40stu osob to będzie naprawdę dużo ludzi, ale co z hufcami,które mają więcej chętnych? Wybierają sobie 40ści osob,a reszcie dziękują ?
(Wiem,że pewnie nie mam racji,ale wg. mnie powinno być tak, że skoro jest określona liczba osób biorących udział w zlocie,przyjmijmy ze będzie to 40osob z kazdego hufca to znajac zycie z jednego hufca pojedzie max osob,a innego prawie nikt,lub dosłownie nikt. nie można wtedy ''odstąpic'' wolnych miejsc hufcowi,który ma więcej harcerzy chetnych do wyjazdu??)
3.Wielkimi krokami zbliża się pewnie termin płacenia pierwszych rat... Tylko,ze nie mamy żadnych informacji o zlocie...

A teraz, uwaga.. Mam pytanie do zorientowanych ;-) Jedna z Elbląskich drużyn w tym roku była na zlocie niemieckiego scoutingu, w ramach tego umówili się z niemieckimi scoutami,że oni w przyszłym roku pojadą z nimi na zlot do Krakowa. (taka jakby wymianka.:) ) I teraz tak... Ci scouci będą liczeni jako osoby z naszego hufca? Czy może są przeznaczone ilości miejsc na scoutów z zagranicy? Pytam,bo chcę się po prostu dowiedzieć, czy oni będa mowiac brzydko"zajmować"miejsca wyznaczone dla hufca.

Coz... do zlotu zostalo 11 MIESIęCY, a my ciągle zyjemy w niewiedzy..
:)

asia16
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: asia16 » 15 wrz 2009, 18:54

NA warsztatach programowców powiedziano mi, że jeżeli jakaś drużyna zaprasza ludzi z poza ZHP to są oni traktowani jako członkowie hufca, z którego jest drużyna zapraszająca. Pytanie jest teraz takie jeżeli zapisujemy się na zlot przez ewidencję to jak mamy zapisać ludzi z poza ZHP skoro nie są w ewidencji?

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 15 wrz 2009, 20:00

Taa, żeby choć wszyscy w ZHP w tej Ewidencji byli ;)
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 16 wrz 2009, 06:21

A to już nie jest wina Ewidencji :)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 16 wrz 2009, 07:35

Ależ oczywiście, spokojnie :) Nie każdy wpis na tym forum ze słowem Ewidencja to atak na ESHD :P
hm. Mateusz Cebula HR

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 16 wrz 2009, 07:45

hihihi :D tak tylko monituję, żeby nikt nie odważył mi się tu jakiegoś backstaba robić :P
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

ZetZet
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ZetZet » 26 paź 2009, 14:31

Komenda Zlotu całkiem nie dawno ogłosiła PAKIET informacji o zlocie, powinno to już być w chorągwiach a pewnie też w wielu hufcach. Jest to wszystko jednak trochę późno, z doświadczenia wiem, że im większa impreza i bardziej skomplikowana tym wcześniej trzeba się za nią zabrać. Z moich obserwacji wynika, że najlepiej do zlotu przygotowana jest Chorągiew Krakowska.

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 26 paź 2009, 14:54

ZetZet pisze:Komenda Zlotu całkiem nie dawno ogłosiła PAKIET informacji o zlocie, powinno to już być w chorągwiach a pewnie też w wielu hufcach.
Ogłosiła ? A mogę wiedzieć, gdzie ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 27 paź 2009, 09:04

Znaczy... ogłosiła nie znaczy, że umieściła w Internecie? Tak?

Czyli wykorzystujemy tzw. drogę służbową - GK przekaże chorągwiom, chorągwie hufcom, hufce drużynom...

Pragnę poinformować, że taki sposób komunikacji w zarządzaniu organizacjami skończył się w latach 50 ubiegłego wieku... Nie muszę nikomu mówić, ze dzis jednym kliknięciem można wysłać informacje do samych zainteresowanych, z pominięciem iluś stopni... Kto się bawił z głuchy telefon w przedszkolu ten pamięta, jak poszczególne stopnie komunikacji zniekształcają informacje i jak wydłużają proces komunikacyjny w czasie...

Ale rozumiem... tradycja :) Ma być jak 1936 roku...

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 27 paź 2009, 09:46

Rafal pisze:Znaczy... ogłosiła nie znaczy, że umieściła w Internecie? Tak?

Czyli wykorzystujemy tzw. drogę służbową - GK przekaże chorągwiom, chorągwie hufcom, hufce drużynom...
I to pod warunkiem że jest to stosownie opisane ("zatytułowane") aby był jasny status takiego "materiału".

Jako komendant wiem ze mój hufiec nie dostał żadnego oficjalnego materiału, wynikającego z stosownej uchwały/decyzji GK/komendy zlotu.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”