Kraków 2010 - i inne organizacje

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 23 sie 2009, 23:08

Miejmy nadzieję... :) Bo trza planować wolne
phm. Szymon Piątek (szy_mcio)
Komendant Szczepu "Strażnicy Watry" - Świątniki Górne
Zespół Internetowy Chorągwi Krakowskiej
----------------------------
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

kasiuleneczka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kasiuleneczka » 30 sie 2009, 14:02

Czy to prawda, że ten zlot będzie duuuużo mniejszy od Zlotu w Kielcach? Słyszałam, że teren jest sporo mniejszy od tego w Kielcach i dlatego zjawią się na nim tylko reprezentacje hufców.
:)

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 30 sie 2009, 19:30

kasiuleneczka pisze:Czy to prawda, że ten zlot będzie duuuużo mniejszy od Zlotu w Kielcach? Słyszałam, że teren jest sporo mniejszy od tego w Kielcach i dlatego zjawią się na nim tylko reprezentacje hufców.
Jeśli każdy hufiec przyśle jedynie 40-osobową reprezentację to będzie to zlot duuuużo większy od zlotu w Kielcach ;)
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

asia16
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: asia16 » 31 sie 2009, 17:16

JA wiem że zlot zhp pgk ma być w tym samym miejscu ale w innym terminie. :)

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 31 sie 2009, 20:29

asia16 pisze:JA wiem że zlot zhp pgk ma być w tym samym miejscu ale w innym terminie. :)
a podzielisz się z Nami tą wiedzą - znaczy się kiedy dokładnie :) ??

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 01 wrz 2009, 08:46

Joasiu, na Błoniach w innym terminie !?
A to czemu nikt o tym nie wie, np. Krakowski Magistrat ?
Jeśli juz mówimy o pogłoskach , to "ćwierkały wróbelki" , że ZHR, który datuje stulecie od słynnego Rozkazu A. Małkowskiego /1911/, planuje zlot kadry we Lwowie w przyszłym roku. Może z udziałem ZHP pgk ? Ponieważ Stulecie otwiera Zlot w rocznicę powstania zastępu Kruków w Krakowie /1910/ , to Zlot ZHR we Lwowie to Stulecie zakończy. I dobrze, mozna brać udział we wszystkim.

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 01 wrz 2009, 09:08

Mam jedno, zasadnicze pytanie. Kiedy doczekamy się ostatecznych i pewnych informacji na temat zlotu? Bo to, co mamy obecnie to żenada i farsa do potęgi n-tej: żeby niecały rok przed zlotem wiedzieć tyle co nic!
Widzę, że nawet termin się zmienia. W "Czuwaj!" i parę postów wcześniej podano 16-25.08, parę postów dalej wyskoczyło 16-24.08 - więc jak? Mam nadzieję, że to pomyłka. O miejscu też wiadomo w zasadzie tylko, że Kraków. Padają słowa o Błoniach. Ale co tam dokładnie będzie? Miejsca programowe, czy całość zlotu - jeśli tylko program, to gdzie noclegi? Czy podana kwota wpisowego (450 zł) jest już ostateczną i się nie zmieni oraz co się w niej zawiera (w sensie, co jeszcze trzeba sobie doliczyć oprócz dojazdu i zapewne ubezpieczenia)? Jak będą wyglądały zgłoszenia, jakieś terminy? No i co tam w programie będzie mniej więcej? Kto wejdzie w skład komendy, bo to też może sporo powiedzieć.
Jesteśmy po wakacjach, większość środowisk powinna mieć za sobą planowanie tego roku harcerskiego. Mając taki chaos w kwestii Zlotu Kraków nie można było tego po bożemu zrobić. Ja na przykład ze szczepem mam opcję: albo Kraków albo obóz, bo finansowo nie damy rady na obydwa. I co teraz? Do kiedy mamy czekać na konkrety? Wszystko wskazuje, że do zjazdu grudniowego chyba, a to oznacza, że konkrety dostaniemy wiosną, jeśli zmieni się GK (muszą przecież się wdrożyć) - czyli "po ptokach" i w zasadzie wychodzi na to, że powinienem brać się za organizację obozu.
Także apeluję o wzięcie się w garść i podanie konkretów miast bawić się w naszych polityków i spierać się na tle historycznym. Sorry, ale w obecnej sytuacji mam te przepychanki w głębokim poważaniu (może i wychodzi na to, żem ignorant, ale mam już dość tego bajzlu). Tak samo potencjalnych uczestników zlotu średnio obchodzi, kto formalnie za imprezę odpowiada (GK czy może chorągiew).
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 01 wrz 2009, 11:10

cebul pisze:Widzę, że nawet termin się zmienia. W "Czuwaj!" i parę postów wcześniej podano 16-25.08, parę postów dalej wyskoczyło 16-24.08 - więc jak? Mam nadzieję, że to pomyłka. O miejscu też wiadomo w zasadzie tylko, że Kraków. Padają słowa o Błoniach. Ale co tam dokładnie będzie? Miejsca programowe, czy całość zlotu - jeśli tylko program, to gdzie noclegi? Czy podana kwota wpisowego (450 zł) jest już ostateczną i się nie zmieni oraz co się w niej zawiera (w sensie, co jeszcze trzeba sobie doliczyć oprócz dojazdu i zapewne ubezpieczenia)? Jak będą wyglądały zgłoszenia, jakieś terminy? No i co tam w programie będzie mniej więcej? Kto wejdzie w skład komendy, bo to też może sporo powiedzieć.
Jesteśmy po wakacjach, większość środowisk powinna mieć za sobą planowanie tego roku harcerskiego. Mając taki chaos w kwestii Zlotu Kraków nie można było tego po bożemu zrobić. Ja na przykład ze szczepem mam opcję: albo Kraków albo obóz, bo finansowo nie damy rady na obydwa.
Nieoficjalnie, ale na oficjalnej sobotniej odprawie komendantów hufców chor. krakowskiej przekazano nam iż:
- 16-24.08.2010, Błonia oraz Park Jordana,
- wpisowe 450 zł (w tym 100 do 30.11.2009)
- maksymalnie 40-os. reprezentacje hufców "z Polski"
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 01 wrz 2009, 11:12

cebul pisze:Także apeluję o wzięcie się w garść i podanie konkretów miast bawić się w naszych polityków i spierać się na tle historycznym. Sorry, ale w obecnej sytuacji mam te przepychanki w głębokim poważaniu (może i wychodzi na to, żem ignorant, ale mam już dość tego bajzlu). Tak samo potencjalnych uczestników zlotu średnio obchodzi, kto formalnie za imprezę odpowiada (GK czy może chorągiew).
Do kogo apelujesz ? ;)
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 01 wrz 2009, 11:56

dokumenty pisze:Nieoficjalnie, ale na oficjalnej sobotniej odprawie komendantów hufców chor. krakowskiej przekazano nam iż:
- 16-24.08.2010, Błonia oraz Park Jordana,
- wpisowe 450 zł (w tym 100 do 30.11.2009)
- maksymalnie 40-os. reprezentacje hufców "z Polski"
Ciekawe kiedy to oraz reszta niezbędnych danych pójdzie oficjalnymi kanałami i będzie można mieć pewność, że to ostateczne i nieodwołalne. Zrezygnowano z jednego dnia zlotu nie zmniejszając wpisowego - jak to będzie tłumaczone?
Co należy rozumieć pod "hufce z Polski"? Wszystkie hufce ZHP, czy też Chorągiew Krakowska jest z tego wyłączona? Niezależnie od tego ciekaw jestem jak to wyjdzie w praniu.
Ja sam ze szczepu planuję 40-osobową reprezentację, a w moim hufcu (mimo wszystko dość małym) jest jeszcze jeden szczep i trochę drużyn niezrzeszonych - zapewne stamtąd też będą chętni. Ale zabawa zacznie się z naprawdę dużymi hufcami z większych miastach liczących po 1000 ludzi - oni też będą mogli dać tylko 40 ludzi? Śmieszne.
Zatem, do kogo można słać maile z pytaniami w sprawie zlotu? Wciąż nurtuje mnie (i pewnie wielu innych) sporo spraw o dużej wadze (np. co dokładnie zapewniają organizatorzy za wpisowe, program zlotu, sposób zgłoszeń etc.).
dokumenty pisze:Do kogo apelujesz ? ;)
Pominę to wymownym milczeniem :)
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 01 wrz 2009, 12:12

Czesławie a jakbyś mógł napisać - czy te ograniczenie wynika z "możliwości" krakowskich błoń? czy też z jakichś innych powodów?
Per Concordia Ad Victoria

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 01 wrz 2009, 12:57

Nie znam oficjalnych powodów.

Ale policz:
ilość hufców x 40 i dodaj parę tysięcy "rezerwy".

Nie wiem jak to wyjdzie w praktyce, ale podejrzewam ze ostatecznie będa to "limity chorągwiane"
czyli "reprezentacja chorągwi" = ilość hufców x 40
a podział w ramach chorągwi będzie pewnie w gestii danej chorągwi.
Ale to jedynie moje prywatne zdanie.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2009, 13:01 przez dokumenty, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 01 wrz 2009, 13:33

Czyli dalej wisimy w próżni... Rozumiem, że nie ma póki co osoby kontaktowej ws. zlotu i w zasadzie mailami powinniśmy zasypywać mianowanego komendanta zlotu?
hm. Mateusz Cebula HR

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 01 wrz 2009, 14:03

Podobno jest już komenda zlotu (ale bez "logistyka").
Skład ma być ogłoszony "na dniach".

Podobno, także założenia zlotu.

(to też z odprawy)
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2009, 14:05 przez dokumenty, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 01 wrz 2009, 14:59

No nic, to czekamy. Choć my pewnie, kolokwialnie mówiąc, olejemy zlot z góry na dół jeśli do końca września nie będzie ostatecznie potwierdzonych konkretów determinujących udział w imprezie.
hm. Mateusz Cebula HR

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”