Jak to jest zapłacić 200 zł za to, że się pracuje... dl

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
Zablokowany
Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 21 wrz 2007, 15:15

Odniosłam takie wrażenie czytając to forum. Część osób wypowiada się, że już od początku nie podobała się im idea zlotu, bo catering itp, więc nie pojechali , a teraz nadal narzekają. Może nie było idealnie, ale dla mnie najważniejsze jest, że uczestnikom się podobało. Uważam, że takie rozmowy jak te tutaj są potrzebne, bo może to pomóc w ulepszeniu kolejnego zlotu. Ale moim zdaniem za dużo tutaj pesymizmu:-(
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 21 wrz 2007, 15:44

Kamusia pisze:Odniosłam takie wrażenie czytając to forum. Część osób wypowiada się, że już od początku nie podobała się im idea zlotu, bo catering itp, więc nie pojechali , a teraz nadal narzekają. Może nie było idealnie, ale dla mnie najważniejsze jest, że uczestnikom się podobało. Uważam, że takie rozmowy jak te tutaj są potrzebne, bo może to pomóc w ulepszeniu kolejnego zlotu. Ale moim zdaniem za dużo tutaj pesymizmu:-(
Prowadziłem swoje zajęcia na "Radości" i mógłbym stwierdzić że uczestnikom najbardziej się podobało wesołe miasteczko ;)
A skoro tak to może następny zlot zorganizować wyłącznie w wesołym miasteczku ?
Bo przecież "...najważniejsze jest, że uczestnikom się podobało..." ;)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 21 wrz 2007, 18:33

Wiesz, co Ci powiem- czepiasz się i łapiesz za słówka. Ale to chyba takie naturalne u użytkowników wszystkich forum. Czasami człowiek woli się nie odzywać, żeby go nie zbesztali. Pozdrawiam serdecznie.
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 21 wrz 2007, 18:41

A może tylko odnosi się do tego, co zostało przez Ciebie napisane?

W końcu nikt nie wie, o co Ci chodzi, możemy tylko odnieść się do tego, co napisałaś.

A niestety istnieje choroba "uczestnikom się podobało" i po twoich wypowiedziach skąd ktoś ma wiedzieć, czy "tylko ci się niefortunnie napisało" czy też to objaw tej choroby?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 21 wrz 2007, 18:47

Kamusia pisze:Wiesz, co Ci powiem- czepiasz się i łapiesz za słówka. Ale to chyba takie naturalne u użytkowników wszystkich forum. Czasami człowiek woli się nie odzywać, żeby go nie zbesztali. Pozdrawiam serdecznie.
Czy mam być złośliwy i stwierdzić że nie "doczytałać" bo "... to chyba takie naturalne u użytkowników wszystkich forum..." ? ;)
A może zwrócisz uwagę na wczesniejszy post:
StaryWilk pisze:Właśnie, w tej dyskusji ścierają się dwie wizje harcerstwa, co wyraża się też we wzajemnym zrozumieniu argumentów. Harcerstwo jako sposób na życie i harcerstwo jako sposób na zagospodarowanie czasu wolnego. Żelazko było zlotem sumującym tą pierwszą wizję. Kielce tą drugą. Po raz kolejny się pytam, czy chcemy Zlotu "imprezowo - kuponowego",
czy Zlotu wynikającego i sumującego naszą wychowawczą pracę. Miejsce programowe na zlocie takim jak Kielecki, to nic innego jak "polowo - harcerski dom kultury" , gdze konsumujemy na podstawie "talonów" harcerski program dostarczany przez "firmę instruktorskich specjalistów". Moim skromnym zdaniem, choć pewnie było super, czadowo, fajnie , ekstra , odjazdowo, czy jakoś tak, to nie o to biega.......
bo wtedy watpliwość czy "...najważniejsze jest, że uczestnikom się podobało..." nie będzie "czepianiem" i "łapaniem".
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 21 wrz 2007, 19:01

Wydaje mi się, że to czy Twoi harcerze są zadowoleni czy nie, jest, a raczej powinno być dla kadry dość istotne. Myślę, że na ich zadowolenie nie miało głównego wpływu to czy było wesołe miasteczko czy nie. Największe wrażenie zrobiła na nich ta ogromna liczba harcerzy i ta życzliwość, którą można było odczuć co krok. Ale proponuję już zostawić to nieszczęsne jedzenie i to co napisałam, a ktoś zacytował i wróćmy do meritum sprawy, czyli to, że trzeba było płacić za to, że jedzie się do pracy. Postanowiłam się wypowiedzieć na tym forum w imieniu szefów 10 (drużynowych) , którzy płacili jak uczestnicy.W mojej wypowiedzi to był główny wątek, ale jakoś postanowiliście odnosić się do rzeczy, które napisałam "pobocznie"odnosząc się do Waszych wypowiedzi. Przykre jest, że na forum zhp człowiek boi się wypowiedzieć, bo za chwilę ktoś na niego wyskoczy, znajdzie źle użyte słowo, nielogiczność wypowiedzi i zbeszta.
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 21 wrz 2007, 20:06

Kamusia pisze:Wydaje mi się, że to czy Twoi harcerze są zadowoleni czy nie, jest, a raczej powinno być dla kadry dość istotne. Myślę, że na ich zadowolenie nie miało głównego wpływu to czy było wesołe miasteczko czy nie. Największe wrażenie zrobiła na nich ta ogromna liczba harcerzy i ta życzliwość, którą można było odczuć co krok. Ale proponuję już zostawić to nieszczęsne jedzenie i to co napisałam, a ktoś zacytował i wróćmy do meritum sprawy, czyli to, że trzeba było płacić za to, że jedzie się do pracy. Postanowiłam się wypowiedzieć na tym forum w imieniu szefów 10 (drużynowych) , którzy płacili jak uczestnicy.
Akurat moi harcerze (wędrownicy, w tym drużynowi) byli w podwójnej roli (głównie "kadrowej"). W wesołym miasteczku też bawili się świetnie ale jednak sami sygnalizowali swoje wątpliwosci co do zbyt "zabawowego" charakteru zlotu.
Kamusia pisze:W mojej wypowiedzi to był główny wątek, ale jakoś postanowiliście odnosić się do rzeczy, które napisałam "pobocznie"odnosząc się do Waszych wypowiedzi. Przykre jest, że na forum zhp człowiek boi się wypowiedzieć, bo za chwilę ktoś na niego wyskoczy, znajdzie źle użyte słowo, nielogiczność wypowiedzi i zbeszta.
A co stoi na przeszkodzie by phm "przyłożył" się do wypowiedzi ? ;) Zamiast "sie bać", "sie przyłóż" ;)
I nie masz się czego bać, nikt Ci głowy nie urwie ;) ;)
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2007, 20:08 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 21 wrz 2007, 20:13

Głowy może mi nie urwie, ale zrobiło mi się przykro jak tak na mnie naskoczyliście. Zauważyłam, że na tym forum wypowiadają się głównie Ci sami instruktorzy, zastanawialiście się może dlaczego tak jest? Może jesteście za brutalni;-)
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 21 wrz 2007, 20:19

Kamusia pisze:Głowy może mi nie urwie, ale zrobiło mi się przykro jak tak na mnie naskoczyliście.
Oj... nie chciałem... uwierz.
To nie było "naskoczenie" tylko zwrócenie uwagi na istotę problemu.
Kamusia pisze:Zauważyłam, że na tym forum wypowiadają się głównie Ci sami instruktorzy, zastanawialiście się może dlaczego tak jest? Może jesteście za brutalni;-)
Przybytek ! Ty brutalu ! ;) ;) ;) ;)

A nie sądzisz Kamilo że istotniejsze byłoby pytanie,
czemu NIE-wypowiadają się inni instruktorzy ?
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2007, 20:20 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 21 wrz 2007, 20:23

Bo się Was boją:-p
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 21 wrz 2007, 20:26

Boją ? Przecież nie gryzę !
;) ;) ;) ;)
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 21 wrz 2007, 21:27

Kamusia pisze:Bo się Was boją:-p
Taaa, może się boją, a może się zgadzają a może mają to wszystko w nosie i nie bardzo wiedzą oco nam chodzi ? Przecie niezła imprezka była, roboty niewiele, wesołe miasteczko, koncery generalnie niezła zabawa. Więc o co biega ? No tak, czepiamy się.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 21 wrz 2007, 21:44

sikor pisze:
Kamusia pisze:Bo się Was boją:-p
Taaa, może się boją, a może się zgadzają a może mają to wszystko w nosie i nie bardzo wiedzą oco nam chodzi ? Przecie niezła imprezka była, roboty niewiele, wesołe miasteczko, koncery generalnie niezła zabawa. Więc o co biega ? No tak, czepiamy się.
Oj Januszu. Kamusia tu ze spokojem wypowiedziała swoje zdanie i należy je uszanować.:)

Kamusiu ja się nie boje instruktorów wypowiadających się na tym forum, mimo iż mam często inne zdanie niż oni. Może ty też powinnaś przestać się bać.

Zanim coś wstawisz na forum to przeczytaj dwa razy, jak już nie raz było wspomniane, nie wiadomo "co autor miał na myśli" jeżeli tego nie uzasadni i nie wytłumaczy.
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 22 wrz 2007, 16:53

Mysiek pisze:Oj Januszu. Kamusia tu ze spokojem wypowiedziała swoje zdanie i należy je uszanować.:)
No to całkiem jak ja. Też wypowiedziałem swoje zdanie. Tyle, że tu nie obowiązuje forma kuźnicy, a mam taki brzydki zwyczaj mówienia bez owijania w bawełnę. Nie znaczy to, że nie szanuję czyjegoś zdania ale wobec faktu, że forum służy do dyskusji to staram się dyskutować.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 22 wrz 2007, 18:27

Akurat Janusza znam osobiście, więc jestem przyzwyczajona, że zawsze ostatnie słowo należy do niego;-) Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz proponuję wrócić do zasadniczego tematu.
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”