Wyłączenie Forum

jak korzystać z forum, uwagi
Zablokowany
kojot
Stały bywalec
Posty: 542
Rejestracja: 28 kwie 2002, 08:36
Lokalizacja: Hufiec Szczecin ZHP
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kojot » 15 mar 2004, 12:36

Wczoraj o godzinie 23:30 zostało wyłączone Forum ZHP on-line.

Sytuacja taka zdarzyła się po raz pierwszy w ciągu niemal dwuletniej historii jego funkcjonowania (nie licząc wyłączenia przy ostatniej dużej aktualizacji).

Przyczyną wyłączenia Forum było uszkodzenie jednej z tabel odpowiedzialnych za przechowywanie zawartości Forum w bazie danych. Uszkodzenie to powstało w wyniku przepełnienia przestrzeni konta WWW na serwerze zdefiniowanej dla ponad 400 jednostek (aktualnie jest ok. 230).

Przepełnienie nastąpiło wskutek niezrozumienia przez administratorów stron znajdujących się na serwerze pojęcia 50 MB pojemności konta określonej w Regulaminie kont ZHP on-line.

Jednym z wielu zaniedbań administratorów jest umieszczanie na serwerze niezoptymalizowanych grafik (w szczególności zdjęć).

Podstawową przyczyną jest jednak umieszczanie na serwerze własnej zawartości nie związanej z działalnością jednostki, która tego konta używa co w ogóle przeczy idei wsparcia hostingowego dla jednostek naszej organizacji.

Niestety taka przedłużajaca się sytuacja pomimo naszych ostrzeżeń spowoduje, iż od 20.03 zaczniemy bez ostrzeżenia kasować takie treści z serwera.


[Edytowany przez kojot dnia 06.04.2004 o 16:11 ]
hm. Krzysztof Kujawski

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „O Forum...”