Wychowanie fizyczne w ZHP.

Moderator: Skarbnik ZHP

Zablokowany
poranek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: poranek » 13 sty 2007, 15:09

Witam wszystkich.
Nie bardzo wiem gdzie umieścić to pytanie ale wierzę, że w razie złego miejsca jakiś moderator je przeniesie.
Mimo iż w harcerstwie nie działam od dwóch i jest to raczej decyzja definitywna na swój sposób obchodzę rocznicę powstania scouting'u. Jestem sudentem IV roku pedagogiki zdrowia z wychowaniem fizycznym i rozpocząłem w tym roku przygotowania do napisania pracy pt: Wpływ wychowania metoda harcerską na rozwój, sprawność i postawy wobec kultury fizycznej młodzieży w wieku 13-16 lat. Ponieważ harcerstwo ma możliwość bardzo szerokiego wpływu wychowawczego w zakresie wychowania prozdrowotnego powinno istnieć przełożenie pracy instruktorów na postawy wychowanków. Nie jestem jednak przekonany, że przełożenie to jest statystycznie istotne, stąd ten temat.
Prosiłbym o pomoc w następujących kwestiach:

Czy Muzeum Harcerstwa istnieje i czy można korzystać z prac i książek traktujących na tematy związane z harcerstwem? Wiem, że taka możliwość istaniała ale obecnie nie mogę skontaktowac sie z Muzeum (pisałem kilka e-maili ale na żadnego nie otrzymałem odpowiedzi).

Czy archiwalne numery "Czuwaj!" znajdę w czytelni Biblioteki Narodowej w Warszawie ewentualnie w innym miejscu? Niestety nie wszystko Bilioteka Narodowa posiada. Interesują mnie szczególnie numery z ostatnich 8-10 lat.

Czy ktokolwiek badał bądź bada jakość wpływów wychowawczych harcerstwa w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki prozdrowotnej?

Wreszcie czy istnieje potrzeba takiej diagnozy w harcerstwie i czy jest szansza wykorzystania praktycznie wniosków? Nie ma przecież sensu pisać tylko dla samego pisania.

Licząc na pomoc pozdrawiam serdecznie.
Piotr Kopystyński
formalnie były
sercem przynależący

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „O Metodzie Harcerskiej i Jej Stosowaniu”