Specjalizacja ASG

forum harcerskich drużyn obronnych
Zablokowany
Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 09 lip 2007, 16:57

Zeus pisze:Witam.

Jestem drużynowym i chcielibym z druzynką od przyszłego roku działać z specjalnością proobronną, a dokładnie z ASG. Jednak jak wiem, choc mogę się mylićto potrzebujemy chyba do tego odpowiedniego instruktora, który posiadałby taką specjalizacje. I tu sie właśnie pojawia problem, bo nie wiem gdzie moge takiego znaleść. Byłbym bardzo wdzięczny za Waszą pomoc. Może jakieś warsztaty/kursy sa prowadzony, na ktorych takie doświadczenie i uprawnienia można zdobyć?
proponuje Ci druhu druzynowy zapoznać się ze specyfika dyskusji na forum na temat druzyn proobronnych, z projektami zasad i wszelkim watpliwościami. Jesli chcesz sie z druzyna zajmowac tą specjalnościa, to miej świadomość, że jest kontrowersyjna,
Jedni chcą harcerstwa a`la Bi-Pi , a inni gotowi są z druzyny harcerskiej zrobic pododdział SPAT .
Więc musiśz się zastanowic gdzie znaleźć złoty środek.

Ale życzę Ci powodzenia z całego serca.
Jarosław Dybowski pwd
Instruktor Szczepu - Były Szczep >>JęDRUSIE<< W Łodzi
KSHiS >>JęDRUSIE<< Administrator Harcerskiego Portalu >>JęDRUSIE<< www.jedrusie.org

A legendę "Jędrusiów" poniosą w świat,
Z ognisk dym i przyjaciel nasz wiatr.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 25 lip 2007, 10:19

Wilhelm_Czarny pisze:Zajmuje sie ASG i z tego co wiem nie ma żadnych instruktorów :) Jak dla mnie to jakaś biurokracja. Ja zamierzam stworzyć zastęp z głównym naciskiem na ASG
Pozatym uczy posługiwania się bronią, chodzenia z nią, krycia się, wykonywania rozkazów, przezwyciężania strachu (mieliśmy kolesia co nawet za rogu się bał wyjżeć). Potem kolesie co chodzą na małpie gaje, wyglądają jak szafy 3-drzwiowe i znają do perfekcji musztre, że czują na rzęsach drgnia powietrza jeszcze nie wydanego rozkazu, pokazują co potrafią na polu walki i okazuje się, że takie chucherko jak ja 1,80 waga 60kg i umiarkowy stopień inwalidztwa jest w stanie rozwalić min. 4 kolesi ! Z resztą nie mogę wytrzymać jak koleś ze snajperką pakuje się do budynku jako pierwszy XD
Czekasz na wojnę znaczy się? Czy się dowartościowujesz "rozwalaniem kolesi"? Poszukaj na tym forum wątków o ASG i przeczytaj je. Wtedy zauważysz że nic nowego nie powiedziałeś bo to wszystko doczekało się już kilkukrotnej odpowiedzi.
Prawo ASG zabrania picia i zażywania środków odurzających, jeżeli nie przestrzegasz prawa to jesteś przestępcą w świecie ASG. Dla mnie jest to jakaś metodyka. Jest rywalizacja, chcesz być coraz lepszym, rozwijasz się w kierunku swojej "specjalizacji".
OMG ASG metodyką? Poza tym rywalizacja i rozwój to nie wszystko... przynajmniej nie w harcerstwie.
Nie musisz mieć warsztatów i uprawnien. Nie wpisz sobie do pracy drużyny "zajęcia w terenie" badź "manewry" (ja tak zrobiłem) i zacznij się strzelać z kumplami.
"It's all fun and games until somene loses an eye."
(źródło niezwiązane z tematem: http://en.qoob.tv/video/clip_view.asp?id=289;)

Kolego piszesz że ASG uczy obchodzenia się z bronią? To jak ono może uczyć bez osoby która się na tym zna? Poprzez wypadki? Czy poprzez niepoważne traktowanie broni?
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

zyrafa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zyrafa » 05 sie 2007, 20:48

hahahaha i tyle na ten temat
Maciej Filipecki HO

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 06 sie 2007, 06:43

Byłem ostatnio wychowawcą na kolonii, dzieci w wieku od lat 9 do 16 bardzo mocno przeklinały, zwróciłem im na to uwagę, ale przy okazji zapytałem o kilka ważnych wydarzeń z życia naszego kraju, np. Kiedy wybuchła druga wojna światowa? Kto ją wygrał? Co zdarzyło się 15 VII 1410 roku?
Zostałem zaskoczony, nasza młodzież mimo znajomości tak wielkiej liczby przekleństw nie zna, tak ważnych wydarzeń i dat.(btw. Podobno Polska wygrała drugą wojnę Światową).

A teraz do rzeczy, Jakubie i Piotrku, ASG nie pomoże wam wychować porządnych obywateli, nie pomoże wam również w przygotowaniu ich do dorosłego życia. ASG nie jest sportem, więc i o zawodach nie ma co marzyć. ASG jest zabawą.

Wasze dzieci będą potrafiły zabijać na wiele sposobów(tak jak te dzieci z kolonii przeklinać), ale nie będą potrafili sobie poradzić w innych sytuacjach.(nieznajomość historii, nieumiejętność w rozpaleniu ognisk, nieumiejętność rozpoznawania drzew - oprócz tych za którymi można się skutecznie schować).
Jeżeli chcecie biegać z bronią, to pobawcie się raczej w rekonstrukcje historyczne, wymaga to trochę więcej pracy i przygotowań, ale zabawa jest jeszcze lepsza.

Mam nadzieje że wszystko jasno wytłumaczyłem:)
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 06 sie 2007, 16:45

Wracajac do glownego pytania Zeusa. ASG nie jest specjalnoscia - jest tylko jednym z narzedzi (zabawa) ktora mozna wykorzystac w pracy z mlodymi harcerzami.

Piotrku chcialem zauwazyc ze znowu przesadzasz ze swoimi opiniami.
Owszem moze i ASG to i swietna zabawa ale nie moze przyslonic glownego celu jakim jest wychowywanie mlodziezy.

Przychylam sie do opini Myska (czesc :) dawno nie gadalismy) ze przede wszystkim trzeba nauczyc sie wspolpracy i jak zyc w zgodzie - celem harcerstwa jest nauka zycia przez zabawe a nie nauka zabijania !!

Z racji tego ze wiem jak zabawa w ASG oddzialywuje na mlodych radzilbym sie zastanowic nad ta 'specjalnoscia' - moze lepiej pojsc na strzelnice, lub zorganizowac te same zajecia ASG w terenie z tymi samymi zadaniami lecz bez strzelania do siebie - bez broni :)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 27 sie 2007, 17:04

Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”