Współpraca Drużyn Obronnych.

forum harcerskich drużyn obronnych
Zablokowany
endriu-zhp
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: endriu-zhp » 06 mar 2007, 20:31

Czuwaj.

Mam pytanie z jakimi placówkami może współpracować drużyna obronna. I chciałbym proscić o opisanie jak drużyna obronna powstaje od początku założenia drużyny.

Pozdrawiam
pwd. Andrzej Choroszkiewicz

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 07 mar 2007, 06:40

Proponuje najpierw podzwonić/pisać maile do ludzi którzy już w tej specjalności pracują.

Instytucje dla was to:
Straż Graniczna(tropienie, patrolowanie)
Policja
Straż Pożarna
Wojsko
Liga Obrony Kraju(strzelanie i krótkofalarstwo)
Obrona Cywilna
Uniwersytety(prowadzą szkolenia obronne)
warto też zagadać z kimś kto prowadzi zajęcia ze sztuk walki oraz z jakimś specjalistą od lin.

W zasadzie nie ma zasady. Każdy kto może wam w czymś pomóc się nada. Warto też byłoby się w czym wyspecjalizować. Np. wzorem mojej drużyny są kanadyjscy traperzy.
szkolimy się głównie w życiu w lesie, tropieniu i strzelaniu. Nie polujemy na żadne zwierzęta.

Do tego od czasu do czasu przeszkalamy się w innych specjalnościach obronnych. A drużyne też mam krótko bo 6 miesięcy.

pozdrawiam, Jak będziesz miał pytania to pisz na maila.
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 07 mar 2007, 12:40

Załozenie druzyny -> rok pracy "zwykłej", potem zdobywanie sopecjalności.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 07 mar 2007, 14:57

witam.
Poczytaj mojego posta w topicu "pomysły na działalnośc" tam będzie większa częśc mojej odpowiedzi.
Jeżeli chcesz załozyć drużynę proobronna, od samego początku daj nacisk na te rzeczy króre przydadzą ci się póżniej-zacznij szkolic członków w różnych specjalizacjach,zacznij współpracę z którąś z instytucji wypisanych przez Myśka (pozdrawiam) i od początku planuj zdobycie specjalności.
Przez pierwszy rok, owszem, działacie jako "ogólnoharcerska "druzyna,ale już budujecie fundamenty pod specjalność.Jezeli tego nie zrobisz i skupisz sie wyłącznie na samej pracy harcerskiej, będziesz cały rok do tyłu.
Jeżeli potrzebujesz konkretnejpomocy to skontaktuj się ze mną,sądzę,że cos razem wymyslimy.

Pozdrawiam.
duncan McLain.
"...Ale kiedy Ojczyzna do synów swych o pomoc zawoła,to znajdzie ich do walki dobrze przygotowanych"
/Andrzej Małkowski/

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 07 mar 2007, 15:00

Za to jesli zsię zajmiesz za duzo specjalościa, nie kształcąc postaw harcerskich - stworzysz kolejnego potworka z bandą pseudokomendosów, którzy z harcerstwem nie mają nic wspólnego (poza rejestrem w miejscowej KH).

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 08 mar 2007, 06:43

Wierze w ludzi i wiem, że chłopaki nie chcą być bandą dzieci przebranych za oddział specjalny.

Zreszta endriu-zhp ma w linku adres strony drużyny, która ma już specjalnośc proobronną, czyli mniejwięcej wie z czym to się je.:)

Endriu-zhp zgłoś się do Duncana(pozdrawiam), on chętnie pomoże, Nam pomógł:)

Dominiku więcej wiary, to nie specjalność robi z harcerzy dzieci wojny, tylko brak jakiejkowiek pomocy i dialogu.

www.82odh.fora.pl

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 08 mar 2007, 10:36

Wiem, ze nie specjalność - raczej nastawienie osób, które tam idą. Bo to osoby powodują "wypaczenia", a nie specjalność. I albo instruktor bedzie miał jaja i pokieruje wszystkim, albo będzie źle.

A "klasyczne harcerstwo" - w MOIM rozumieniu - zblizonym do BiPi, to harce w lesie, terenoznawstwo, zwiady, pierwsza pomoc itd. W żadnym wypadku nie będzie to "rok w plecy". "Harcerstwu" w wykonaniu świetlicowym mówię zawsze i stanowcze NIE.

Hufiec ZHP Toruń

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 08 mar 2007, 16:14

I tu masz racje...:)

Harcerze do lasu, zajęcia w budynku zostawmy klubom osiedlowym:)

www.82odh.fora.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”