Pseudoharcerskie strony www drużyn obronnych :(

forum harcerskich drużyn obronnych
Zablokowany
lech
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: lech » 28 lis 2006, 12:28

Rzufik pisze:chyba nie ta drużyna... nie widziałem żadnych amerykańskich i innych wojskowych naszywek (nie licąc flag) , amerykańskich mundurów i oporządzeń itp
A ja nie widziałem ani Krzyża Harerskiego ani też Lilijki na uniformach ani syna ani jego kolegów z właśnie tej, a nie innej, drużyny. Widziałem natomiast to, o czym wcześniej napisałem. Wybrałem się też kiedyś z żoną do Rogalinka zobaczyć jak nasz syn się "szkoli". Kiedy dochodziliśmy do tego miejsca zza płotu usłyszeliśmy ich dialogi, że już wtedy szczęki nam opadły. Od tego czasu próbowalem skontaktować się z ich "drużynowym", by wydostać mojego nieletniego wówczas syna z łap tych ludzi, którzy zapewnie w wojsku nie mieli mozliwości zaspokojenia swych władczych ambicji i wyżywali sie na dzieciakach. Bywałem w Komendzie Hufca, próbowałem się z nim skontaktować telefonicznie - daremnie. Unikał mnie jak ognia... Ale w końcu pewne okolicznosci i tak doprowadziły do tego, że syn odszedł od nich. O tym jakie były skutki dla syna związania sie z ta grupą mógłbym napisać książkę.

Teraz, kiedy po latach zajrzałem na ich stronę internetową klikając w link zamieszczony na tym Forum, od razu rozpoznałem, że to ta sama organizacja i nie mam watpliwości, że nic się w niej nie zmieniło. Już na samym wstępie nie widać Krzyża Harcerskiego, ani lilijki, tylko ich emlemat i sylwetka jakiegoś strzelca w chełmie i mundurze, celujacego z karabinu itp. symbole graficzne. Kiedy wszedłem na podstronę "ćwiczenia z taktyki antyterrorystycznej" => http://www.pdh.one.pl/antyk.html ze zdjeciami z tych ćwiczeń, zobaczyłem, że nadal wykorzystuje się dzieci do celów nie mających nic wspólnego z harcerstwem i ideami skautingu. Ubiera się je w mundury z plamami, daje do rąk broń automatyczną (nie ma znaczenia czy są to atrapy czy broń oryginalna), zakłada na twarze tzw. "kominiarki", które to akcesoria muszą sami "zdobyć". Również od mojej synowej, która jest instruktorem harcerskim w tym samym Hufcu, usłyszalem opinię, że z oszołomstwem w tej drużynie jest aktualnie jeszcze gorzej, jak było za czasów kiedy był w niej mój syn.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2006, 12:59 przez lech, łącznie zmieniany 1 raz.
Lech

Wielkopolska Komisja Turystyki Pieszej - http://wktp.pttk.pl/
Klub Sudecki z Poznania - http://kspoz.webpark.pl/
Odział Poznański PTT - http://pttpoz.republika.pl/

ju87
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ju87 » 28 lis 2006, 13:33

Wiecie co jest dla mnie smutne? Strona 80 PDH, mimo, iż jest stroną drużyny harcerskiej (przynajmniej de nomine), w swojej liczącej chyba dobre kilka setek zdjęć galerii, nie zamieszcza ani jednego zdjęcia harcerza w harcerskim mundurze. Może przeoczyłem, ale jeśli nawet ,to na zdecydowanej większości fotek członkowie drużyny "ustroili" swoje osoby w natowski demobil. I myślę, Druhu Cześku, że to chyba nie w ramach PROTESTU przeciwko "musztardom" czy nowemu wzorowi umundurowania ZHP (to nawiązanie do innych dyskusji) :-)
Czuwajcie!
hm. Jarosław Urbański
Hufiec ZHP Łowicz

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 28 lis 2006, 13:58

Też tak sądzę :)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 30 lis 2006, 19:58

Problemem na tego forum jest to, ze jest to forum harcerskie...Jest to też jego zaletą.

Tutaj każdy jest wyznawcą jedynej słusznej metody pracy harcerskiej...
Są ludzie dla których najważniejsze jest wychowanie wg B-P, ale wybierają oni tylko część z jego wypowiedzi, ta bardziej słuszną. Są też osoby które wychowują kinder komadosów - takich dla których najważniejsze są "ilośc ciapek na moro i najnowsza kamizelka taktyczna US Army.
Wśród nich zdarzają się normalni wyznawcy harcerstwa jak ty Mareczek, którzy tak jak ja uważają że najważniejsze jest wychowanie młodego człowieka:"ważny jest cel, a nie środki"

To nas dzieli,
a łączy miłość do harcerstwa...

Ciesze się, że są tacy ludzie, a tych którzy chcą naprawiać harcerstwo zapraszam na najbliższą zbiórke komendantów Hufców w jego Chorągwii...To już harcerstwem nie jest.
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 30 lis 2006, 21:00

Już tutaj wspominałem,autor tegoż tematu miał cusik innego na myśli. Co? Strrony www. właśnie drużyn tej specjalności.
Wlazłem kolejny już raz na tą właśnie,tej przewodniej tutaj drużyny. Co tam zobaczyłem? No,właśnie... Strona www.,to jest taki garniturek,po którym - "jak cię widzą,tak cię piszą". I przeciętny oglądacz tego,sam sobie wyrobi swoje zdanie. Mogą później nie pomóc żadne tłumaczenia,osąd tego zostanie,choćby był niezbyt sprawiedliwym. Ale,czyją wina jest? Moją,bo zobaczyłem to,co mi zaserwowano? A może autora tejże strony? Jednak chyba autor takiej,do takiego przeglądacza jak ja,nie powinien mieć pretensji o taką,a nie inną opinię. Wszak,jak już się prezenutuje ktoś lub coś,to stara się /tak to już jest/ przedstawić siebie w jak najlepszym światełku. Mówi o tym,co dla niego najbardziej istotnym jest i co według niego jest najważniejsze,najlepsze - normalna to rzecz. A na tej stronie znaleźć to,co harcerskie?...
Więc,jak już wspomniałem - wlazłem na tą stronę,i co? Nie pomoże tutaj nawet laurka księdza,choćby katolickim był. Dlaczego? Wszak wierzę w to,co pisze,iż ich zna. Wierzę,że takimi są,jak ksiądz Marek ich opisał. Jednak takich znaleźć można wśród księży,strażaków,żołnierzy,leśników,kolejarzy,itp. Chyba nikt tego nie próbuje tego negować. Ludzi z wysoką kulturą i wartościami spotkać można w każdej grupie społecznej. Jednak temat ten mówi o stronach harcerskich www. Gdzie tego harcerstwa, taki przeglądacz jak ja ma się doszukać przeglądając tą,na którą wlazłem?

Pozdrawiam ciepło - czuwaj!

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 30 lis 2006, 21:03

Mareczek pisze:Generalnie chyba celem harcerstwa jest wychowanie młodzieży. Na wzór wojskowy. Baden Powell wszakże był pułkownikiem.
Nawet generałem był. A prezydent Mościcki był chemikiem. Problem polega na tym, że mimo tego, że BP był generałem, wcale nie propagował wychowania na wzór wojskowy. Nie ma chyba czegos takiego jak wychowanie na wzór wojskowy. Ale może się nie znam...
Mareczek pisze:Chciałbym tu też wspomnieć "Kamienie na szaniec" oraz Szare Szeregi. Dlaczego więc atakuje się ludzi, którzy pragną zachowywac takie tradycje???
Nie zauważyłem, żeby ktoś tu atakował jakichś ludzi. Ja na przykład, uważam, że nie metodyczne jest udawanie wojska, czy w ogóle udawanie przez wędrowników czego / kogokolwiek. Odnoszę się tylko do jednej galerii ze strony 80 PDH - gdzie udają antyterrorystów i przeszukują budynek. Reszta może jest w porządku, problem polega na tym, że takie strony zniekształcają wizerunek ZHP (nie jesteśmy przecież żadną przystawką wojska) oraz niszczą naszą metodę i zasady.Osoba postronna, która nie zna 80 PDH, raczej nie wie, że są to osoby o wysokim morale i ofiarności (ja wcale nie mówię że tak nie jest!) a widzi, że są to dzieciaki bawiące się w wojsko.

Mamy uczyć żyć w pokoju. Jak wychowywać do życia w pokoju poprzez nauczanie zabijania i wojny?

I uwaga na koniec. Znowu jest tak, że kolejna osoba odnosi się po raz kolejny do argumentów, na które już odpisano i padły szerokie wyjaśnienia. Mówię tu o szarych szeregach. Parę osób już pisało, dlaczego w czasie wojny należało walczyć a dlaczego teraz nie. Mam wrażenie, że mareczek nie przeczytał całej dyskusji i po raz kolejny podnosi głos w sprawie, która już była omówiona i w stosunku do której były przedstawione argumenty.

Jestem jak najbardziej za uszanowaniem tradycji szarych szeregów i walki o niepodległość Polski. Jestem jak najberdziej przeciw zabawie w zabijanie i w wojsko. I nie rozumiem dlaczego dla ciebie udawanie zabijania do tradycja szarych szeregów.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 30 lis 2006, 21:06

Mysiek pisze:Są ludzie dla których najważniejsze jest wychowanie wg B-P, ale wybierają oni tylko część z jego wypowiedzi, ta bardziej słuszną.
Mysiek, a które części wypowiedzi BP są bardziej słuszne a które sa mniej słuszne?

Odpowiedz prosze choć raz konkretnie...

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 01 gru 2006, 11:14

"Zostawcie świat lepszym niż go zastaliście" - to moje zdanie przewodnie i odnosi się do wychowania...

A przytaczane przez was cytaty odnoszą się jedynie do "szerzenia pokoju po wojnie"(z tym tez się zgadzam) to nad interpretacja, bo zabawą w wojne tez można szerzyć pokój...

Ale pisze już nie na temat bo to tmat o stronach www, o czym w wirze dyskusji zapomniałem i za to przepraszam:)
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 01 gru 2006, 13:01

Mareczek pisze:Nazywam się Marek Kowaliński, od 14 lat jestem księdzem katolickim. Pracuję z młodzieżą. Od przeszło 2 lat współpracuję z 80 pdh.
Jestem zaskoczony tak negatywną opinią o tej drużynie, wyczytaną tutaj. Fakt, może solą w oku dla niektórych może być brak typowych mundurków itp. Ale chyba nie o to w harcerstwie chodzi? Generalnie chyba celem harcerstwa jest wychowanie młodzieży. Na wzór wojskowy. Baden Powell wszakże był pułkownikiem. Chciałbym tu też wspomnieć "Kamienie na szaniec" oraz Szare Szeregi. Dlaczego więc atakuje się ludzi, którzy pragną zachowywac takie tradycje??? Miałem okazje poznać licznych wychowanków 80tki. Dorosłych już ludzi. Zaimponowali mi wysoką kulturą i wartościami, które sobą prezentują. Dwukrotnie gościłem 80tkę na mojej działce w Puszczy Noteckiej. Nie zauważyłem żadnych zachowań przypisywanych tu harcerzom z tej drużyna. A naprawdę nie byłem z nimi od święta!!! Za to widziałem szacunek, dyscyplinę, zaangazowanie, wysokie morale i niezwykła ofiarność, choćby przy gaszeniu groźnego pożaru w lesie, w której to akcji harcerze w wybitny sposób pomogli. Myślę, że żadko która drużyna może się poszczycić takimi efektami wychowawczymi!!!
Po pierwsze Baden Powell był Generałem /oczywiście "po drodze" pułkownikiem/. CELEM HARCERSTWA NIE JEST WYCHOWANIE MŁODZIEŻY NA WZÓR WOJSKOWY !!!!!
BiPi NIENAWIDZIŁ WOJNY i po to tworzył skauting, by już więcej do niej nie doszło. / Nie będzie różnic wsród Narodów, granice zbudujemy z SERC.../
Po drugie "Kamienie przez BOGA rzucane na szaniec" - taki jest pełny tytuł tej książki, czy sądzi Druh, że Aleksander Kamiński, na wykłady którego chodziłem jako młody podharcmistrz, nawoływał w tej książce do wychowania militarnego w ZHP ?! Wręcz przeciwnie ! Polecam Jego słynną "Wielką Grę" /która przydała się też o dziwo w stanie wojennym/, gdzie militaryzm i wojna jest złem koniecznym, z którym muszą harcerze sobie poradzić po harcersku właśnie.
A Szare Szeregi ?! Najlepszy w historii ZHP PROGRAM CHRONIENIA dzieci i młodzieży przed wpływem i okropnościami wojny i chęcią walki. "Dziś, Jutro, POJUTRZE" Pojutrze Szarych Szeregów jest DZIŚ drogi Druhu !
Ja nie dopatruję się ataków na tą drużynę, ale jakem harcmistrz i HR, nie będę tolerował tekstów godzących w Krzyż harcerski w żadnym kontekscie harcerskim Druhu.
Wierzę Druhowi, że to fajni ludzie, ale jakoś nie może mi się pomieścic w głowie ten pozytywny obraz w kontraście choćby z JEDNYM zdaniem z tej strony o Krzyżu Harcerskim właśnie. Napisałem to wcześniej, ale jakoś nikogo z tej drużyny nie ruszyły tak OCZYWISTE i bezdyskusyjne argumenty.
Nie było MEA CULPA Druhu Księże. Póki nie będzie, ja zdania nie zmienię. I sądzę że nie tylko ja.
Serdeczne Czuwaj i Z Bogiem !
PS
Mysiek, czy dzieci bodaj w Somalii porywane i tresowane na żołnierzy morderców "zabawą w wojnę" nic Ci nie mówią ?!
Ostatnio zmieniony 01 gru 2006, 13:19 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 01 gru 2006, 14:18

Mysiek pisze:Wśród nich zdarzają się normalni wyznawcy harcerstwa jak ty Mareczek, którzy tak jak ja uważają że najważniejsze jest wychowanie młodego człowieka:"ważny jest cel, a nie środki"
Ponownie - ważny jest i CEL i ŚRODKI.

Zwłaszcza Mareczek, jako ksiądz katolicki, powinien to wiedzieć. Wszak cały scouting zbudowany jest na fundamencie chrześcijańskim, a jego kamieniem węgielnym jest Jezus Chrystus, i Jego nauka. Czytam BiPi - i widze, ile tam jest Ewangelii... Czy Jezus nauczał "ważny jest cel, nie środki"?

"Zło dobrem zwyciężaj"
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 01 gru 2006, 14:52

Wiecie, po raz kolejny uważam, że dyskusja tutaj nie ma sensu - dlatego właśnie, że trudno komuś wytłumaczyć, że to co robi jest złe. Bardzo trudno. Trudno też niektórym pojąć, że idei harcerstwa nie można interpretować jak się chce i tworzyć swojego harcerstwa według zlepionych kawałków czyichś zdań wyrwanych z kontekstu.

SKAUTING zakłąda szerzenie idei pokoju i braterstwa, i wyklucza takie działania. Mówię to z pełną odpowiedzialnością, jako Komisarz Zagraniczny Związku Harcerstwa Polskiego i osoba kontaktowa z władzami WOSM i WAGGGS, czyli światowych organizacji skautowych.

Oczekują one od nas, że zajmiemy się problemem, bo są jego świadome, a ich cierpliwość się kończy.

Tak, Sikorze i inni - powstaje zespół. Nie chciałbym podejmować się jego kierowania, nie zebrałem jeszcze sił po poprzedniej rzeczy za którą się wziąłem, ale na pewno aktywnie chcę w tym uczestniczyć. W przyszłym tygodniu zostaną podjęte odpowiednie ustalenia.

OCzywiście nie chodzi o to, aby nagle zdelegalizować wszystkie drużyny proobronne, tylko JASNO I WYRA¬NIE zdefiniować co harcerstwem już nie jest i poglądy na wiele innych spraw. Koniec wolnej amerykanki.

WSTYD MI STRASZLIWY ZA PSEUDOHARCERZY UDAJąCYCH WOJSKO Z ATRAPAMI KARABINóW PODCZAS, GDY NA CAłYM śWIECIE NASI BRACIA SKAUCI GINą W WOJNACH I TRACą RODZINY. WSTYD.

Nie chce mi się gadać z kolejnymi osobami, które usprawiedliwiają swoje leczenie kompleksów udawaniem kogokolwiek. Czas na działanie.

Liczę na pomoc tych, którzy chcą w tym uczestniczyć, na pewno o sprawie usłyszycie.

hough

P.S. Jak zwykle chylę czoła przed Twoimi wypowiedziami Piotrze.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2006, 14:53 przez g00rek, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

asiaras
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: asiaras » 01 gru 2006, 15:34

Są drużyny w których owszem liczy się harcerstwo ale w gruncie rzeczy to co ich trzyma w ZHpie to selekcje, szczelanki pistoletami, mundury wojskowe. To przykre że np dla nich ważniejsza jest jakaś plakietka na mundurze czy kolor beretu, niż np krzyż harcerski
Ostatnio zmieniony 04 lut 2007, 13:55 przez asiaras, łącznie zmieniany 1 raz.
phm Joanna Raś HO
szczep UNIA im Władysława Jagiełły
9 GZ Wielki Athapaskan
www.athapaskan.friko.pl, www.szczepunia.za.pl

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 01 gru 2006, 21:30

g00rek pisze:SKAUTING zakłąda szerzenie idei pokoju i braterstwa, i wyklucza takie działania. Mówię to z pełną odpowiedzialnością, jako Komisarz Zagraniczny Związku Harcerstwa Polskiego i osoba kontaktowa z władzami WOSM i WAGGGS, czyli światowych organizacji skautowych.

Oczekują one od nas, że zajmiemy się problemem, bo są jego świadome, a ich cierpliwość się kończy.

Tak, Sikorze i inni - powstaje zespół. Nie chciałbym podejmować się jego kierowania, nie zebrałem jeszcze sił po poprzedniej rzeczy za którą się wziąłem, ale na pewno aktywnie chcę w tym uczestniczyć. W przyszłym tygodniu zostaną podjęte odpowiednie ustalenia.

OCzywiście nie chodzi o to, aby nagle zdelegalizować wszystkie drużyny proobronne, tylko JASNO I WYRA¬NIE zdefiniować co harcerstwem już nie jest i poglądy na wiele innych spraw. Koniec wolnej amerykanki.
Czyżby miało to coś wspólnego z fragmentem w ostatnim rozkazie Naczelnika ZHP ?
http://dokumenty.zhp.pl/org/download_06/rozkaz_0614.doc
3. Główna Kwatera ZHP
3.1. Zwolnienia
3.1.1. Zwalniam z funkcji szefa Inspektoratu drużyn obronnych pwd. Łukasza PIECA.
Dziękuję druhowi za kierowanie inspektoratem i życzę sukcesów w dalszej służbie instruktorskiej, w życiu zawodowym i prywatnym.
3.2. Mianowania
(...)
3.2.3. Mianuję na funkcję szefa Inspektoratu drużyn obronnych hm. Macieja NOWAKA.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 02 gru 2006, 21:41

A ja... z pewnym takim uporem - o stronach www. tutaj jest. O stronach!
Choć strona to tak,jak garniturek. No i tak,jak w ubraniowej modzie - styl ubranka określa wnętrze jego nosiciela?

Pozdrawiam ciepło - czuwaj!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”