Drogi phm. Dominiku Janie Domininie Harcerzu Rzeczypospolite

forum harcerskich drużyn obronnych
Zablokowany
Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 17 sie 2006, 16:36

DJD, powiedz ty mi lepiej (bo okazuje się z treści różnych postów), czy znałeś czy nie znałeś w końcu Małkowskiego? ;) Wydawało mi się, że nieco za młody jesteś na takie znajomości. Ale skoro jednak... to do kolan padam i pokłony biję ;)
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 18 sie 2006, 11:09

Dobra, skoro było o Małkowskim, BiPi, Dziwiszu i JP2, to wyjasniam:

- Małkowskiego, BiPi i Jana Pawła II znam z publikacji; a ściśle: znam ich publikacje na tematy harcerskie (Małkowski: Scouting jako system wychowania młodzieży; Jak skauci pracują, BiPi: Skauting dla chłopców, Wskazówki dla skautmistrzów, Wędrówka do sukcesu, a w przypadku JP2 (nie będe wymieniał, bo za duzo)- też pozaharcerskie;
- osobiście poznałem tylko Jana Pawła II;
- wypieram się znajomości kard. Dziwisza osobistej i z publikacji;
- znam i korzystam tez z innych publikacji skautowych (m. in. Phillipsa) i harcerskich.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

endrea
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: endrea » 21 sie 2006, 07:16

Nie ma jak harcerze bawiący się w wojnę na zbiórkach... tylko nie zapomnijcie polować na noplisy!
phm. Izabela Staszczyszyn HR
Drużynowa 20 Drużyny Harcerzy Leśnych "Czarny Wilk" ^-^
III Szczep Harcerski "Leśni"
www.lesni.pl || www.kpw.org.pl || www.haer.org

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 21 sie 2006, 08:19

grechu pisze:Z tego co tu napisałeś widać, że nie spotkałeś żadnegu szturmana.
Czyli klamie... Powstrzymam sie od dalszego komentowania.
grechu pisze:
orcus pisze:a AT? Wojsko? Co to jest? Zabawa w zabijanie ludzi? Sport polegajacy na tym ze za strzal w serce dajesz 10pkt a za mozg 15?
Co to jest?
Poczytaj historię II WŚ to się dowiesz co to jest wojsko i nie zapomnij sięgnąć do drugowjennej epoki w działalności ZHP.
A Tobie radzie siegnac wzrokiem na aktualna date. Czasy sie bardzo zmienily i teraz przygotowanie ludzi do walki zbrojnej wcale nie przysluzy sie naszemu krajowi. Ten zbyt czesto pjawiajacy sie wokol nas patriotyzm zupelnie zmienil znaczenie. Bo czy nie lepiej solidnie pracowac tak aby w kraju zylo sie coraz lepiej?

I kolego nie wskakuj na tematy tego co harcerze robia w obliczu wojny bo takowej teraz nie mamy. W przypadku agresji obcgo panstwa sam chwycilbym za bron. Ale czy to jest cel harcerstwa? Nie sadze.

Powiedz mi jak wiec cel przyswieca ludziom bawiacym sie w AT w harerstwie?
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 21 sie 2006, 08:21

Grhmmm...
Ja za to mam do czynienia ze "szturmanami". Takimi prawdziwymi, o których raczy Grechu pisać. Spotkać takiego i co dalej? Na lotnisku, gdzie trenuję większość skoczków mających po około 40 lat to żołnierze-rezerwiści 6 Pomorskiej Brygady Powietrzno-Desantowej. Kompanie rozpoznania, kompania szturmowa etc. I wiesz co... Nie chcę, żeby dzieci z mojego środowiska lotniczego i proobronnego (bo obie te specjalności razem ściśle mamy powiązane ze względu na skoki) wyszły na takich ludzi.
Prywatnie nie mam do nich nic. Fantastyczni faceci, przyjaciele, spadochroniarze! Ale mają zwichniętą psychikę po 2 latach w wojsku. Wojsko miało ich tego nauczyć i zrobić z nich odpowiednie roboty do ZABIJANIA!!! Wojsko miało nauczyć neutrelizować siłę żywą i środki techniczne nieprzyjaciela. ZHP ma jednak inne cele!!! I w tym miejscu polecam podstawę - nawet nie Druhów Małkowskiego i B-P, ale Statut ZHP.
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 21 sie 2006, 09:58

Przepraszam - Tobie chodzi o to zeby wiedzial jak sie zachowac w obliczu ataku terrorystycznego?

To mi powiedz co to ma do technik AT? To mu moze kazdy ochrnoniaz czy policjant powiedziec. I zdziwilbys sie jak to czasem u tych profesjonalistow w obliczu czlowieka trzymajacego w reku granat otoczonego kilkudziesiecioma osobami nieprofesjonalnie czasem wyglada...
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 21 sie 2006, 12:23

grechu pisze:Poczytaj historię II WŚ to się dowiesz co to jest wojsko i nie zapomnij sięgnąć do drugowjennej epoki w działalności ZHP.
Znam raczej dość poprawnie i wyczerpująco historię Szarych Szeregów i Hufców Polskich / a nie ZHP/ w czasie II Wojny Światowej, w tym Program Dziś- Jutro - Pojutrze. Zupełnie nie widzę związku z dzisiejszymi propozycjami dla drużyn harcerskich, związanymi z tak, jak w postach pojmowaną obronnością.
Wydaje mi się, że od czasów Małkowskiego i BiPi / Ich też nie znałem osobiście, za to znałem Druhnę Oleńkę i Druha Kamyka :-) - to gwoli uprzedzenia ew. polemistów / rolą metody skautowej jest przygotować charakterologicznie i fizycznie harcerki i harcerzy do służby bliźnim, nawet w ekstremalnych sytuacjach - DO SŁUŻBY, a nie walki !. W Szarych Szeregach służbę zbrojną pełniły Grupy Szturmowe. O problemach z psychiką ich członków szeroko pisali Instruktorzy Pasieki /Gieki/
I na koniec nieco osobiście. W stanie wojennym dane mi było uczestniczyć w zbiórce, na której dyskutowano o reperkusjach takiej, czy innej drogi w przyszłości. Jeden z dyskutantów zapytał, czy np powstanie nie wywoła interwencji sowieckiej. Prowadzący stwierdził, a co - na tysiąc czołgów nie znajdzie się tysiąc harcerzy z butelkami ?!
Otóż i wtedy i teraz twierdzę - ja nie znajdę, więcej - zrobię wszystko by inni też nie znaleźli.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2006, 12:26 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 21 sie 2006, 13:24

Dziękuje Wilku. Dobrze, że jesteś.
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 21 sie 2006, 17:17

Polecam "Good morning Vietnam" - ten film najlepiej ilustruje problem braku zrozumienia i ....rozumienia w tej naszej polemice. Zbyt wiele mamy w Związku "sierzant-majorów" i...poruczników. Zbyt mało jeszcze Baczyńskich i Gajcych........

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 23 sie 2006, 18:47

Niedługo znajdą się tacy kretyni , co stwierdzą że Rudy , Alek i Zośka działali w specjalności proobronnej...

Żenada panowie , żenada...
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 24 sie 2006, 13:15

grechu pisze:Miałem już się nie odzywać ale nie chcę być uznany za kretyna.
W związku z powyższym stwierdzam, że:
- obłsuga PM Błyskawica
- mała dywersja
- podkładanie materiałów wybuchowych
itp. nie należą do elementów przysposobienia proobronnego.

Niestety Rudego i jego kolegów do działania w specjalności proobronnej zmusiła wojna a my dzisiaj musimy działać tak aby taka sytuacja się powórzyła.
A ja uważam wręcz przeciwnie - musimy działac tak, aby taka sytuacja się NIE powtórzyła.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”