Współpraca z drużyna obronną

forum harcerskich drużyn obronnych
SZERSZEń_9DW
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: SZERSZEń_9DW » 01 gru 2006, 20:30

niższy stopniem żołnież np major itp???????????????

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 01 gru 2006, 21:22

Zaraz major... ppor też może być... tyle że do drużyny obronnej najlepiej przypasuje fachowiec od obrony cywilnej (w każdym mieście jest taki wydział ) W obronie cywilnej nie chodzi o neutralizowania sił wroga tylko o obronność właśnie. Na dodatek OC ma duże magazyny a w nich troche różnistego sprzętu... Polecam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 04 gru 2006, 12:39

Sikor,mam takie pytanie:
część krajów (np irlandia,australia,japonia itp)nie posiada armii a jedynie tzw defense force czyli siły obronne których celem -jak sama nazwa wskazuje- jest OBRONA. więc jak to jest z ta neutralizacją siły zywej przeciwnika?
Jesteś pewien że jest to CEL a nie jednen ze ŚRODKÓW? A CELEM jest OBRONA?
Podobnie jest chyba w WP?Wojsko jest by bronic naszych granic i to jest podstawowy cel istnienia tej formacji. Niszczenie siły zywej etc jest wyłącznie jednym ze środków tejże obrony.

Sądzę że drużyny proobronne powinny jak najwięcej korzystać na współpracy zarówno z wojskiem jak i terenowymi oddziałami Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ludności (WZKiL) jak i Straży Pożarnej czy Policji.

Pozdrawiam.
Duncan McLain
"...Ale kiedy Ojczyzna do synów swych o pomoc zawoła,to znajdzie ich do walki dobrze przygotowanych"
/Andrzej Małkowski/

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 04 gru 2006, 13:02

Duncan McLain pisze:część krajów (np irlandia,australia,japonia itp)nie posiada armii a jedynie tzw defense force czyli siły obronne których celem -jak sama nazwa wskazuje- jest OBRONA.
Chyba żartujesz ;)
Daj nam Panie Boże takie "siły obronne" jakie mają Australia i Japonia.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2006, 13:02 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 04 gru 2006, 21:21

Ale my nie znajdujemy sie w Japoni... Tylko w Polsce i tu mamy taki system jak mamy. Zadania OC w Polsce w znacznej mierze pokrywają sie z tym co mogą robic drużyny proobronne. Oczywiście to i tak w dalszym ciągu są tylko środki służące drodze do celu.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 05 gru 2006, 14:15

Witam.
Oczywiście, i tego nie neguję.
Zwracam jednak uwage na fakt że jest bardzo duży zakres wiedzy stricte wojskowej , której w żaden sposób nie można przyporządkowac jako OBRONY CYWILNEJ a która może się przydać w pracy drużyn proobronnych jak i w codziennym zyciu.

I nie mam zamiaru z tej wiedzy rezygnować tylko dlatego że kilku osobom wojsko kojarzy sie wyłącznie "z neutralizacją siły żywej wroga".

Pozdrawiam.
Duncan McLain
Ostatnio zmieniony 05 gru 2006, 14:26 przez Duncan McLain, łącznie zmieniany 1 raz.
"...Ale kiedy Ojczyzna do synów swych o pomoc zawoła,to znajdzie ich do walki dobrze przygotowanych"
/Andrzej Małkowski/

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 05 gru 2006, 14:30

Duncan McLain pisze:Zwracam jednak uwage na fakt że jest bardzo duży zakreswiedzy stricte wojskowej , której w żaden sposób nie można przyporządkowac jako OBRONY CYWILNEJ a która może się przydać w pracy drużyn proobronnych jak i w codziennym zyciu.
A możesz sprecyzować ten "bardzo duży zakres" nie mający nic wspólnego z OC ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 05 gru 2006, 14:39

Witam.
Oczywiście że moge, wydaje mi się jednak , że harcerz posiadający HM i HR potrafi samodzielnie tą wiedzę odnależć, w końcu to jedno z zadań na wywiadowcę.
Nooooo chyba ze sie mylę i potrzebna jest Ci pomoc :P

Spróbuj, a jak stwierdzisz że NIE POTRAFISZ to ci pomogę.
:D
W końcu harcerz za brata uważa każdego innego harcerza.

Pozdrawiam.
Duncan McLain
Ostatnio zmieniony 05 gru 2006, 14:46 przez Duncan McLain, łącznie zmieniany 1 raz.
/Andrzej Małkowski/

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 05 gru 2006, 15:11

Nie ma sprawy ;)
Więc załóżmy że "NIE POTRAFIę" ;)
Ale uwaga.... przypomnę o co DOKŁADNIE chodzi:
Duncan McLain pisze:bardzo duży zakres wiedzy stricte wojskowej , której w żaden sposób nie można przyporządkowac jako OBRONY CYWILNEJ a która może się przydać w pracy drużyn proobronnych jak i w codziennym zyciu.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 05 gru 2006, 20:18

Witam.
:D
No cóż,harcmistrz, harcerz rzeczypospolitej a więc instruktor i osoba odpowiedzialna za kształcenie i wychowanie podopiecznych nie powinien ZAKŁADAć tylko BYć PEWIEN bo od tego może dużo zależeć...

Odpowiedz mam juz gotową i w odpowiednim momencie ja tu napiszę, boli mnie jednak fakt że zamiast zastanowić się nad tematem odgryzasz sie na wszystkie strony.Powiedz mi JAK DŁUGO zastanowiłes się zanim odpisałes na poprzedniego posta? Minutę? Dwie? Pięć? Ja zanim napisałem posta o "neutralizacji siły żywej" porozmawiałem wczesniej z pracownikami WZKiL, znajomymi oficerami i byłymi żołnierzami WP.
Postapiłeś podobnie?

Jesteś wędrownikiem, masz swoje zdanie którego raczej nic nie zmieni bo masz juz uksztatowany system wartości w którym nie ma miejsca na paramilitaryzm.
Niech więc dla ciebie jako wędrownika takim wyczynem będzie odnalezienie światła w mroku.Spróbuj sam dowiedzieć się jaki zakres wiedzy stricte wojskowej a nie OC może się przydać w pracy drużyn proobronnych.
Może akurat dowiesz sie czegos nowego.

A gdy już FAKTYCZNIE sie zastanowisz nad tym tematem, to będziemy mogli sobie porozmawiać, narazie jest to bezsensowna wymiana docinków i uszczypliwości.

Uczymy sie przez całe życie,nieprawdaż?

Pozdrawiam.
Duncan McLain
Ostatnio zmieniony 05 gru 2006, 20:22 przez Duncan McLain, łącznie zmieniany 1 raz.
/Andrzej Małkowski/

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 gru 2006, 05:59

Wędrownikiem byłem 30 lat temu ;)
Ciekaw jestem kiedy będzie ten "odpowiedni moment" w którym udzielisz tej "gotowej" odpowiedzi.
Zastanawiam się też na jakie pytanie będzie to odpowiedź, bo zauważam pewną ewolucję:
Duncan McLain pisze:bardzo duży zakres wiedzy stricte wojskowej , której w żaden sposób nie można przyporządkowac jako OBRONY CYWILNEJ a która może się przydać w pracy drużyn proobronnych jak i w codziennym zyciu.
Duncan McLain pisze:zakres wiedzy stricte wojskowej a nie OC (która) może się przydać w pracy drużyn proobronnych.
Więc, czekam.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 06 gru 2006, 13:00

Witam.

Jesteś niesamowicie przewidywalny-byłem pewnien, że zamiast zastanowić się nad tematem(co sugerowałem ci juz wczesniej)PONOWNIE odpowiadasz atakiem.

Zaiste inspirujące.

Jak juz pisałem wczesniej- moja odpowiedz jest juz gotowa.Odpowiedni moment nastapi wtedy, gdy zobaczę że zamiast odgryzać się na około PRZEMYSLISZ temat i ZASTANOWISZ sie trochę. To nie takie trudne,wierz mi.

A co do EWOLUCJI, to wyłącznie SKRÓT MYŚLOWY.Wiem dokładnie o czym piszę.

to jak będzie?znowu mi odgyziesz czy W KOńCU zastanowisz sie troche nad tematem?

Pozdrawiam gorąco.
Duncan McLain.
/Andrzej Małkowski/

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 gru 2006, 13:21

Oczywiscie że jestem przewidywalny.
Bo oczekuję odpowiedzi.
Prostej, jasnej, konkretnej i wyczerpującej.
Że w końcu opiszesz ten ...
Doczekam się ?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2006, 13:21 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 06 gru 2006, 13:41

Witam.
Wstyd, wstyd wstyd....A uważałem cie za osobe która potrafi uczyć się na błędach.Poważnego instruktora który nie robi z siebie dzieciaka z piaskownicy.
Przykro mi stwierdzic ze sie myliłem.

Oczywiście że się doczekasz odpowiedzi.:D w poprzednim poście napisałem ci nawet kiedy :D

Akcja- reakcja.
Chcesz uzyskac odpowiedż,doprowadz do tego.Instrukcję jak to zrobic napisałem w swoich dwóch poprzednich postach.Jak się do niej zastosujesz to ją uzyskasz.
Wcześniej nie masz co na to liczyć.

Pozdrawiam gorąco.

Duncan McLain.
/Andrzej Małkowski/

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 gru 2006, 14:25

Czyli nie doczekam się, bo niejaki...
Duncan McLain pisze:(że wg niego, jest) bardzo duży zakres wiedzy stricte wojskowej , której w żaden sposób nie można przyporządkowac jako OBRONY CYWILNEJ a która może się przydać w pracy drużyn proobronnych jak i w codziennym zyciu.
a potem nie potrafił tego dowieść.

I zastanawiam się ;) ;) dlaczego nie chce się do tego przyznać. Jak sądzicie ?

P.S.
Aha i jeszcze jedno. Owszem, zastanowiłem się wczoraj nad tą "tezą" i moja wiedza wynikająca m.in. z wieku , zainteresowań i doświaczenia życiowego, mówi mi że jest to teza nieprawdziwa.
Być może się mylę ale niestety nie dowiem się tego nigdy bo autor tej "tezy" mnie nie chce "oświecić".
Ostatnio zmieniony 06 gru 2006, 14:38 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”