Techniki AT

forum harcerskich drużyn obronnych
juice

Post autor: juice » 12 mar 2005, 22:45

Rafal napisał:

Po drugie - Dominik jest doświadczonym instruktorem i wypowiada się o harcerstwie. Na harcerstwie się zna - więc skąd zarzut, że Dominik nie ma pojęcia o temacie? A Ty jakie masz pojęcie?

Rafał
Domin jan dominik może i jest doświadczonym harcerzem ale w wydaje mi sie ze jest to typ harcerza uwielbijajacego plasy, i to jest jego głównym punktem programu w trakcie prowadzenia zbiórki, jeśli wypowiada sie że nie popiera użycia technik At w ZHP to widocznie nigdy tego niedoświadczył,
DOMINIKU MIAŁEŚ BYNAJMIEJ RAZ STYCZNOŚć Z CZYMŚ TAKIM JAK TECHNIKA AT, LUB OSOBA KTORA WIE CO NEICO NA TEN TEMAT???

A co do Ciebie drogi Rafale to z tego co wiem to sami wcześniej mówiliscie ze techniki At to nie harcerstwo więc zarzut ze dominik niema pojęcia w temacie wzioł sie stąd, że jak sam powiedziałes zna sie na harcerstwie a nie na technikach At ktore niesa czescia harcerstwa. w takim przypadku dochodze do wniosku, że dominik zna sie na AT jak świnie na gwiazdach, a moje pojęcie jest chyba troche szersze niz jego bo bardzo mnie takie techniki interesują.

z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ ! ! !

--
... WhitEstOck FreAks...

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 12 mar 2005, 23:09

juice napisał:
A co do Ciebie drogi Rafale to z tego co wiem to sami wcześniej mówiliscie ze techniki At to nie harcerstwo więc zarzut ze dominik niema pojęcia w temacie wzioł sie stąd, że jak sam powiedziałes zna sie na harcerstwie a nie na technikach At ktore niesa czescia harcerstwa.
w takim przypadku dochodze do wniosku, że dominik zna sie na AT jak świnie na gwiazdach, a moje pojęcie jest chyba troche szersze niz jego bo bardzo mnie takie techniki interesują.
Tylko że wygląda na to że niestety Ty na Harcerstwie też znasz się "....jak świnie na gwiazdach...." :lol
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 12 mar 2005, 23:40

mero napisał:
Zasadniczo techniki AT nie mają na celu zabicia agresora za wszelką cena a jego ujęcie, zabezpieczenie obiektu i zapewnienie bezpieczeństwa ew. porwanym.
Czy jestes tego w stu procentach pewien? Jakies pol roku temu slyszalem dokladnie odwrotne zdanie od czlowieka zajmujacego sie szkoleniem grup AT. Uczy strzelac w glowe zeby nie bylo szans na przezycie...

Mowiac o dodatku muwielm o takim "imprezowym bajerze". Nie szkolimy sie w tym kierunku ale jakis raz na rok zdarza nam sie pod okiem ludzi z prawdziwych jednostek AT pobawic sie sprzetem(oczywiscie wszystko zabezpieczone i kazda bron ma swojego "wlsciciela" ktory caly czas patrzy nam na rece), instruktorom nawet posluchac o metodach dzialania, ale to w ramach ciekawostki bardziej niz szkolenia(mysle ze duzo luzi chcialoby wiedziec ile prawdy jest w amerykanskich filmach;). Zwykla taka zabawa trwa gora 5-10 minut i koniec - zwijamy sie i idziemy na nastepne zajecia.

Bledem popelnianym przez wiekszosc "szkoleniowcow" jest wmawianie ludziom jakimi to sa super komandosami, nie majac zadnego doswiadczenia.

Jezeli ktos chce sie dzialac w AT(szkolic sie, cwiczyc regularnie) to powinien poszukac tego w innej organizacji...

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 14 mar 2005, 11:54

Po pierwsze - kulą w płot trafiasz, juice. Ja i pląsy to dwie różne rzeczy. Po drugie, uzwyając mojego imienia i nazwiska - którego sie nie wstydzę - możesz znaleźć w necie inne dane o mnie - m. in. i takie, że nie nazwałbys mnie "bardziej szerokim niz długim".

Po trzecie - interesuje się techniką wojskową i działaniami specjalnymi - stąd mówię, ze nie ma na to miejsca w ZHP. Może - jako zabawa dla zuchów - lub w ramach wycieczki do jednostki wojskowej. Nie jako regularne zajęcia.

Dla podszkolenia ciebie i tobie podobnych: w Izraelu - pierwsza zasada walki z terrorystą - strzał w głowę - aby zabić. Potem zadaje sie pytania. Chłopcom, którzy maja opory, wyświetla się filmik instruktażowy. Bardzo ciekawy.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

staha

Post autor: staha » 17 mar 2005, 21:53

Na razie znalazłam tylko tytoń, ale za to... wszechstronnie. może sie przyda ;)
http://www.rzucpalenie.com.pl/

--
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nie wykorzystane okazje!

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 22 mar 2005, 18:31

dominik jan domin napisał:
Nie trafiłeś.
GADERY POLUKI jako podstawa programu ZHP jest mi obca.
Przecież nie zarzucałem Tobie czegoś takiego.
Tylko, że u nas jest albo świetlicówka - pląsy i głupawe piosenki (dla odróznienia od piosenek), albo moro i AT.
Gdzież jest to puszczaństwo, mądrze pojmowany survival? Jakże tego brakuje.
Całkowicie mogę się pod tym podpisać. Bardzo brakuje dziś takich poradników jak "Szkoła harców" Pawła Wieczorka, "Obrzędowy piec", "Pionierka harcerska" itd. oczywiście dopasowanych do dzisiejszych realiów.
Walczę z tym. Jak? W ramach próby hm. mam klika pomysłów coś zrobić. Efekty, niestety, nie będą w tym miesiącu. :(
Szczerze i z nadzieją życzę powodzenia!

Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

harry
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: harry » 04 kwie 2005, 23:47

Wydaje mi się, że niektórzy zapomnieli jaki jest główny cel ZHP, więc pozwolę sobie przypomnieć dla tych co nie pamiętają. Głównym celem ZHP jest WYCHOWANIE. Może ktoś wytłumaczy mi jakie walory wychowawcze niesie szkolenie AT? Czy uczenie strzelania w głowę, techniki walki wręcz których stosowanie prowadzi często do kalectwa można nazwać wychowywaniem? Czy uczenie harcerzy wspinaczki przez osoby które same nie mają doświadczenia (chyba że z filmów amerykańskich) można nazwać odpowiedzialnym zachowaniem?

Zresztą co tu dużo gadać, wystarczy spojrzeć na wcześniej przytoczoną stronę "komandosów". Przeglądając galerię można znalźć np. ich schronienie w lesie, do którego wyryli pół lasu ("Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać"). I co oni mają wspólnego z harcerstwem?
phm. Arkadiusz Kulewicz
Hufiec Braniewo

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 05 kwie 2005, 14:19

giwer napisał:
Hmmm, nie popieram szkolenia AT w drużynach harcerskich, ale chyba trochę zagalopowałeś sie w sugestii, że wszystkie osoby prowadzące zajęcia takie jak wspinaczka itp w ZHP to nieodpowiedzialni, nieprzygotowani laicy
Tam chyba nie bylo napisane ze wszyscy...

Pomijajac skrajne przypadki glupoty(zjazdy na wojskowych "kostkach" etc.): ilu z ludzi ktorzy zajmuja sie zjazdami w ZHP nic sobie nie robi z tego ze ich karabinczyki spadaja na beton z 1-2m po kilkaset razy i uzywa ich do mocowania lin przez 3-4 lata bez przeswietlania, czy moczy line w wodzie, nie mowiac o sniegu.

Nie znam sie na tym za dobrze ale to przyklady ktore podal mi kiedys pewien znajomy instuktor.

Nie mozemy uogolnic ze wszyscy, ale niestety duza czesc.

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

staha

Post autor: staha » 05 kwie 2005, 17:26

Na razie znalazłam tylko tytoń, ale za to... wszechstronnie. może sie przyda ;)
http://www.rzucpalenie.com.pl/

--
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nie wykorzystane okazje!

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 29 kwie 2005, 06:32

techniki AT, wchodzenie do budynków itp. JUż to ktoś przerabiał ( Wydział Antyterrorystyczny KSP) w Magdalence. I nie bardzo im to się udało jako służbom profesjonalnym. UCZCIE DZIECI W DRUŻYNACH TAKICH ZABAW, UCZCIE. MOŻE WAM SIę TO NAWET UDA I BęDZIECIE DUMNI Z TEGO. A WASI HARCERZE --------- MOŻE WYCHOWACIE KOLEJNYCH WYSOKO WYKWALIFIKOWANYCH BANDYTÓW

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 29 kwie 2005, 17:27

no i w końcu ktoś mial odwagę nazwać to po imnieniu. Brawo
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”