Strzelectwo w drużynie... rekreacja strzelecka i sport- prz

forum harcerskich drużyn obronnych
dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 22 lut 2005, 10:27

Trochę ponad miesiąc temu dh.Cichutka z Ostrowa, rozpoczęła dyskusję nt.Strzelectwa proponując włączenie go do programu zajęć na ZLOCIE DRUŻYNOWYCH. Dzięki jej za to!:)
Szkoda,że nie uczyniła tego na stronie SPECJALNOŚCI, bo widzę że tutaj są większe szanse
na dyskusję , ale sam będąc niewprawnym "pisarzem komputerowym" nic nie wiedziałem
o istnieniu FORUM.???-cieszę się wogóle, że ten temat zaczęła.
Nieskromnie powiem,że trochę się na tym znam i znamy (tj.WARSZAWA,OSTRÓW WLKP.GNIEZNO,KIELCE i zapewne wiele innych środowisk).
Dlatego chciałbym Was prosić o wejście na PROGRAM I KSZTAŁCENIE, zapoznanie się z tym co już tam jest. A może należałoby przenieść tą dyskusję tutaj, dla jej lepszego poprowadzenia ?:Oo
... Chcielibyśmy powołać inspektorat ( co o tym myślicie- bo nam by się przydał),
... Od kilku lat organizujemy STRZELECKIE MISTRZOSTWA ZHP ( co roku jest problem z przepływem informacji do zainteresowanych drużyn, jak to usprawnić ?),
... Zorganizowaliśmy szkolenie strzeleckie dla drużynowych, w ramach porozumienia GK-MON;
i uważamy je za pożyteczne dla uczestników i dla nas jako organizatorów ( jak to robić aby przy alarmowym trybie informowania o takich zajęciach nie pomijać tych naprawdę zainteresowanych problematyką strzelectwa i tych którzy chcieliby w to wejść?)???
Pozdrowionka !
hm.Dariusz KWAPISZ
p.s. Kilka zdań nt. HKS 47 KIELCE. Powstał on w 1993-94r. jako taki sobie klubik specjalnościowy
przy 47 KDH... broń pożyczana z LOKu, pierwsze treningi i starty na strzelnicy Switu St-ce.
Próby zorganizowania się i nabycia własnej broni wymogły na nas uzyskanie licencji PZSS, uprawnień sędziowsko instruktorskich a w końcu rejestru w KRS, uprawnień z Policji... W dzisiejszych czasach inaczej się nie d!a w tym sporcie działać!
Pamiętam pierwsze pytania środowiska strzeleckiego, na zawodach PZSS w Zielonej Górze -
co to za skrót HKS ? ??? ... I zdziwienie, że to HARCERSKI KLUB STRZELECKI !!!;)Harcerze z własną bronią-niemożliwe ! Były też słowa zachęty kierowane , przez strzelców -w przeszłości - harcerzy.
... Teraz, jak mamy swój pierwszy medal OOM( brązowy) i co roku jesteśmy klasyfikowani
w punktacji sportu dzieci i młodzieży MENiS nikt już takich pytań nie zadaje, tym bardziej że Michał
Moćko jest w kadrze narodowej juniorów, i sklasyfikowany na 3 mcu w ksp 60l.:leżąc w Polsce.
Długo by o tym gadać. Teraz nasza praca idzie w następujących kierunkach(równorzędnych):
1. Sport strzelecki, treningi i starty w zawodach PZSS,LOK- można rzec WYCZYN,
2. Organizacja zajęć strzeleckich,szkoleń , zawodów na rzecz ZHP dla drużyn, na ZLOTACH (ZEGRZE, GNIEZNO ...) taki był cel tworzenia hksu i napewno go utrzymamy dalej!
3. Działalność na rzecz społeczności lokalnej, miasta i osiedla. Organizowaliśmy m.in Młodzieżowe Mistrzostwa Kielc dla gimnazjów ... I z takich zawodów też można wyłapać strzelecki talent !8)
4. Coroczna rywalizacja i organizacja MP ZHP w strzelectwie.Dla nas najważniejsza sportowa impreza. Szkoda, że nie jest równie ważna dla któw chorągwi, którzy zapewne mają u siebie harcerzy-strzelców.
Sukcesem jest uznanie tych zawodów i wpisanie ich do kalendarza imrez PZSS ( na stronie :
pzss.org.pl ).
szef Harcerskiego Klubu Strzeleckiego 47-Kielce
licencja PZSS nr 14/LK/99/R

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 22 lut 2005, 10:33

Osobiście chciałem jeszcze podziękowć dh. z Ostrowa Wlkp za pomoc na MP ZHP i podczas szkolenia grudniowego.
Zapraszam Was do włączenia się w nasze działania .:D

CZUWAJ
hm.D.Kwapisz!

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 05 mar 2005, 14:44

Certyfikaty ze szkolenia strzeleckiego GK-MON , z uwagi na nieodebranie ich przez dh.Tomka Nowaka - celem zarejestrowania i dalszej wysyłki - mogę wysłać zainteresowanym pocztą.:Ozzz
Proszę o kontakt !;)
hm.D.Kwapisz

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 07 mar 2005, 18:04

Do wszystkich zainteresowanych szkoleniem strzeleckim.
Na dziś nie mam żadnej odpowiedzi z GKi nt. terminu w jakim można by przeprowadzić drugi
etap zajęć szkolenia strzeleckiego dla drużynowych i przybocznych...
Jeśli dh.Tomek NOWAK - kierownik Wydziału Specjalności odezwie się , napewno
i to natychmiast WAS powiadomię ! :)
Arkowi gratuluję wyniku !
Chcę Ci powiedzieć, że młodzik Rafał Wieżel strzelił dziś serię 94, a potrafi już złamać 95pkt.
Oby tak dalej... u Was i u nas ! :eyes
Pozdrawiam !
DK :p

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 10 mar 2005, 14:16

Dh.Kierownik Wydziału Specjalności GK ZHP odpowiedział nam na stronie założonej
na PROGRAMIE, i bardzo mu za to dziękuję.
Szczególnie dziękuję za opinię i ostatnie zdanie wypowiedzi dh.Tomka !
Osobiście powiem,że szanuję Tomka i jego zaangażowanie. Nie raz się dziwiłem, jak
on sobie radzi z takim nawałem obowiązków w GK ZHP i sprawami zgłaszanymi przez ludzi.
Teraz , po jego odpowiedzi- bardzo wyczerpującej i pouczające już wiem.
dh.Tomku , ja także pozostaję z wyrazami szacunku, z harcerskim CZUWAJ !

I naprawdę - każda uwaga,prośba kierowana z mojej strony zawsze podyktowana jest życzliwością - nawet ta krytyczna, problemowa itp.
hm.Dariusz Kwapisz
ps. nie będzie ps. :~(

sierżant51

Post autor: sierżant51 » 14 mar 2005, 19:11

Czuwaj Druhny i Druhowie!

Chciałbym na tym miejscu wyrazić publicznie poparcie i podziękować dh Kwapiszowi za jego działalność. Moja drużyna - 51 KDH im. E. Massalskiego współpracuje z HKS-47 już od jakiegoś czasu i jest to współpraca bardzo owocna. Do tej pory uczestniczylismy w dwóch biwakach strzeleckich w ośrodku w Starachowicach oraz zajęciach stzreleckich z karabinu pneumatycznego na strzelnicy HKS w Kielcach. W zeszłym roku reprezentacja drużyny wzięła udział w zawodach o puchar Naczelnika. A dodam, ze nie jesteśmy wcale drużyną obronną, a jedynie zwykłą wielopoziomową i strzelectwo traktujemy jako urozmaicenie naszej pracy.
Chciałbym też nawiązując do tematu wątku zgodzić się w całej pełni ze zdaniem dh Pukalskiego, który na forum Program pisze o dużej wartości wychowawczej i patriotycznej strzelectwa w drużynach. Ważny jest też drugi aspekt, aspekt "marketingowy" - nie bez znaczenia wobec ogólnie małej ilości harcerzy w drużynach. Mimo dość częśto spotykanych poglądów, że militaryzm jest niepopularny i należy od niego odchodzić w środowisku, w którym działamy sytuacja jest wręcz odwrotna - zajęcia tego typu wywołują entuzjazm wśród bioirących w nich udział i przyciągają nowych harcerzy do drużyny. W dzisiejszych czasach samymi pląsami
i śpiewaniem przy gitarze już sie ludzi nie utrzyma, z komputerem i hiphopem harcerstwo też raczej nie ma dużych sznas wygrać, dlatego myślę, że nalezy szukać sposobów na stworzenie w społecznosci młodzieżowej niszy, w której znaleźliby swoje miejsce ci młodzi ludzie, którym blokowa kultura tej społeczności nie odpowiada.
Jestem przekonany, ze strzelectwo to bardzo dobry na to sposób.

Czuwaj!
drużynowy 51 KDH
Maciej Rzepka HO

klao

Post autor: klao » 19 mar 2005, 11:36

Witam serdecznie

Chciałbym krótko wypowiedzieć się nt strzelectwa, Mam przyjemność znać HKS-47 od kilkunastu lat, dh. DK był pierwszą osobą która pokazała mojej drużynie jak można pracować ze specjalnością strzelecką. Chciałbym podzielić się refleksją, pracuję w bankowości, w dużym polskim banku, ostatnio rozpoczęliśmy program absolwent skierowany do osób kończących stdia, na rozmowę o pracę przyszedł chłopak, który nt swoich zainteresowań powiedział że uprawia strzelectwo sportowe, został zatrudniony i teraz jest najlepszym w całej 20 osobowej grupie ananlityków kredytowych, dzięki strzelectwu ma cierpliwość i chęć do osiągania sukcesów, pozwala mu to na bardzo dokładną i precyzyjną pracę. Sądzę że uaktywniając specjalność w naszych drużynach można też młodym ludziom którzy prędzej czy później wchodzą w dorosly świat pokazać że nawet jeśli strzelectwo kojarzy się z specjalnością proobronną to daje też więcej możliwości, instruktorzy harcerscy jako wychowawcy powinni pokazać takie perspektywy swoim podopiecznym

Pozdrawiam

Klaudiusz Sytek
Klub Pikującego Orła

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 05 maja 2005, 08:08

Jest już aktualny REGULAMIN MP ZHP w Strzelectwie na stronie IMPREZY.
Zapraszam do odwiedzenia w/w strony i do startu w zawodach !
D.Kwapisz hm. :)

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 23 maja 2005, 15:50

Chciałbym się pochwalić ostatnią , dobrą wiadomością - wynikami jakie uzyskali zawodnicy HKS 47-Kielce na zawodach eliminacyjnych do OOM we Wrocławiu.
Jakub Odziemek był drugi w ksp 60l - wynik 579pkt,
Paweł Radecki był dziewiąty w tej samej konkurencji - wynik 572pkt
W klasyfikacj drużynowej HKS 47-Kielce zajął drugie miejsce w tej konkurencji ! :)
Ponadto do OOM , w drugiej konkurencji- karabin pneumatyczny 40 strz. Paweł Radecki był czwarty i także uzyskał kwalifikację do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Wszystkie wyniki można zobaczyć na stronie pzss.org.pl w kalendarzu imprez,
Teraz musimy się jakoś zorganizować i przygotować do lipcowego startu w OOM ... itd
Liczymy tu na pomoc GK ZHP, (przejazdy,dojazdy, amunicja, startowe,noclegi itp. ...)
W zawodach dzielnie walczyli też reprezentanci HKS GROT z Ostrowa !
Pozdrawiam !:D
D.Kwapisz hm

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 14 lip 2005, 09:16

Minął równo miesiąc od mojej ostatniej wypowiedzi na tym forum, wypowiedzi- prośby
o postawienie nam harcerzom-strzelcom ZADAń do realizacji na ZLOCIE DRUŻYNOWYCH.
Chętni do pomocy byli zarówno moi strzelcy jak też druhowie z OSTROWA Wlkp.
I co ? Ano w międzyczasie;
1. Rada Naczelna określiła warunki jakie mają spełniać organizatorzy zajęć w niektórych dyscyplinach sportu - i słusznie, bo na zajęciach specjalistycznych, czy to
z płetwonurkowania,czy ze strzelectwa ma być bezpiecznie !
2. Było mi dane przyłożyć się troszkę do tego tematu- ze strzelectwa, na prośbę
dh. Tomka Nowaka z WS i miałem nadzieję pociągnąć dalej ten temat na ZLOCIE, a tu CISZA !
3. Teraz są wakacje, ludzie się porozjeżdżali w Polskę.
My przygotowujemy się do kolejnego startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie MŁodzieży- zawody rangi Mistrzostw Polski , do których zakwalifikowało się 2ch jun.mł z HKS 47-Kielce.
Trenujemu codziennie u siebie , a na strzelania kulowe dojeżdżamy do odległych o 50km Starachowic. Zawody są pod koniec lipca br.
Póżniej trzeba też coś zrobić dla swojego miasta -dla KIELC, gdyż możemy mieć finanse na WAKACYJNĄ LIGę STRZELECKĄ na sierpień br.
Należałoby też wznowić, pod konbiec sierpnia treningi z pozostałymi, aby na zawodach we wrześniu nie dać plamy ... i godnie reprezentować harcerstwo (także wynikowo).
Tak więc nie siedzimy z założonymi rękoma , tylko cały czas działamy- a mimo wszystko chcieliśmy znależć trochę luzu i włączyć się na ZLOT - pomóc innym drużynowym w organizacji strzelectwa, a może coś byśmy wspólnie uradzili ?
Szkoda, bo " ja- jako były drużynowy" pamiętam, żewłaśnie takich zajęć - typowo praktycznych bardzo potrzebowałem i szukałem ! Ale może czasy się zmieniły i potrzeby drużynowych ?
Tylko, czy napewno drużynowych ? Jeśli tak , to b.przepraszam !
Szkoda mi też ,że zapał i zaangażowanie ludzi -chcącym pomóc innym ( mam tu na myśli druhów z OSTROWA) może w przyszłości , przy takim podejściu CENTRALI, wygasnąć !
SZkoda, bo jak widać - ani rozmowy osobiste, ani e-maile bezpośrednio do ZLOTU(napisz do nas)
ani wypowiedż w księdze gości, czy na tym forum - nic nie dają ! Doprawdy nie zrozumiem tego !!!

Wystarczyło wg.mnie - jeśli w jakiś sposób ten temat nie może wejść na ZLOT- powiedzieć to otwartym tekstem ... i podziękować , sorry ale NIE MA CZASU na STRZELECTWO !
Każdy zrozumie, a przynajmniej będzie usiłował zrozumieć.
Obecnie młodzież - jak wszędzie jest na obozach, starzy albo pracują ,albo na urlopach ... skoro nie było odzewu i potrzeby zaplanowania min.urlopów na czas ZLOTU.
POWODZENIA !!!
Pozdrawiam Serdecznie !
Udanego ZLOTU i realizacji wszystkich zamierzeń - raz jeszcze !

Darek Kwapisz hm

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 27 lip 2005, 10:31

Idę w ślady Klaudiusza Sytka i kończę swoją aktywność na FORUM . Dlaczego ?
Nie spełnia ono moich oczekiwań ... może za wysokich - jeśli za takie można uznać dopominanie się o robotę w specjalności - proszenie się ciągle o odpowiedż i brak jakiegokolwiek odzewu z Centrali. NIE POJMUJę TEGO I JUŻ !
Zastanawiam się też nad sensem dalszego prowadzenia HKS 47-KIELCE ...8)
Mnie też przestaje to już być potrzebne, skoro nie jest potrzebne mojej organizacji ! :Oo
HKS powstał przecież dlatego aby służyć pomocą innym , reprezentować harcerstwo w tej dyscyplinie sportu - jak to dawniej bywało... :)
I doprawdy nie rozumiem , jak można pisać uchwały dot. prowadzenia strzelectwa w drużynach
i nie skorzystać z naszej pomocy przy wyjaśnianiu tej problematyki ,bądż zainteresowaniu nią drużynowych na ZLOCIE. No chyba ,że jest tak że mamy tam być i dowiemy się o tym dzień wcześniej. Ale tak się nie da zrobić- choć może o to właśnie chodzi ? :??|
I dziwię się też , że nikt nie podejmuje tej rozmowy ? Bardzo się dziwię ! ???
Nie chciałbym nikogo obrazić, błędnie ocenić za brak reakcji w przedmiotowej sprawie- rozumiem zbliża się ZJAZD , tylko co to ma do rzeczy ? Mamy do tego czasu dać się zamrozić ?! ;););)
Ręce opadają !!! :(:(:(
Forumowiczom życzę ... ano właśnie czego tu życzyć ? Może :) :) :)
Drużynowym na Zlocie życzę ciekawych i pożytecznych zajęć :):):)
Pozdrawiam !
hm D.Kwapisz

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 05 sie 2005, 13:26

Dh.Komendantka ZLOTU DRUŻYNOWYCH zapowiedziała , że odezwie się do nas dh.Kierownik wydz.specjalności, i odpowie na nasze pytania , wątpliwości dot. nieobecności harcerzy-
-strzelców na ZLOCIE. ???
Dla mnie logicznym był nasz udział , gdyż po pierwsze uatrakcyjnilibyśmy strzelaniem program Zlotu - tym bardziej,że jest gdzie to zrobić (znam teren,bo nie raz tam byłem ze środowiskiem KPO,), po drugie weszła w życie uchwała RN dot.prowadzenia zajęć ... i wg. mnie fajnie byłoby o tym porozmawiać, jeśli byliby chętni na zajęcia- oczywiście. ???
Teraz wiem,że zajęcia strzeleckie JEDNAK się odbywają ( link- ZLOT, PROGRAM I KSZTAŁCENIE)
Szkoda,że nas tam nie będzie- a nie od dziś wiadomo, także dh.Tomkowi ,że ten temat bardzo mi leży na sercu
i trochę się na tym znam ... :~( ??? :)
Chciałbym jakoś wybrnąć z tego i pomóc Markowi Jedynakowi - ale przecież nie przyjadę na ZLOT nieproszony i wiedząc, że już NIC nie da się wcisnąć do PROGRAMU - choć z wypowiedzi Dh.Komendantki wiem także , że brakowało Komendantce zajęć specjalnościowych...
Żałuję i jestem dobrej myśli , że ZLOT i tak się uda !
Tego wszystkim życzę i pozdrawiam ! :) :) :)
hm.Dariousz KWAPISZ

cichutka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cichutka » 05 sie 2005, 15:11

Skoro ten temat to po części moja sprawka to może kilka słów...

Co do MP, impreza tak jak w zeszłym roku świetna, szkoda tylko, że nikt z GK się nie pokazał, szkoda, że nikt z GK nie docenił naszych starań i wyników. Po co to robić dla ZHP skoro nikt z władz tego nie docenia?? Na nasze szczęście, nasze- czyli zwykłych harcerzy, dh. Darek daję z siebie wszystko aby nam- zwykłym harcerzom urozmaicić życie, pozwolić nam zasmakować czegoś innego, co nie wszystkim jest dane.

Dh. Darek napisał o dh. Tomku " Nie raz się dziwiłem jak on sobie radzi z takim nawałem obowiązków"- No właśnie dlaczego więc nie powołac Inspektoratu, aby ułatwić wszystkim współpracę??

i jeszcze tylko na koniec JAK TO MOŻLIWE ŻE HKS-47 NIE POPROWADZI ZAJęć NA ZLOCIE- A KTO???
no chyba, że GK woli zapłacić za prowadzenie zajęć, jeśli tak to komentarz jest tu zbędny:/

To są tylko moje słowa, jednej z tych malutkich osób które jak widać tak naprawdę się nie liczą,( gdyby się liczyły to GK na pozostałe posty i wcześniejsze wypowiedzi dała by jakąś odpowiedź) ale bez tych malutkich nie byłoby całego Związku, więc może czasem warto o nich pamiętać.

Pozdrawiam Gorąco dh. Darka i gratuluję sukcesów na OOM. ;)
Cichutka
drużynowa 4 DH "LORIEN"
szczep drużyn ZHP NIEPRZEMAKALNI
http://www.zhp.zapis.net.pl

t.m.nowak
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: t.m.nowak » 05 sie 2005, 15:35

Zgodnie z obietnicą Druhny Naczelniczki pragnę odpowiedzieć Darkowi.

Darku Drogi!

Wszyscy w całym Związku doskonale znają Twoje zaangażowanie i osiągnięcia, a ponadto sa pełni podziwu. Ja osobiście należę do osób, których podziw dla Ciebie i Twoich ludzi jest szczególny! Na prawdę nalezny jest Ci szacunek za wszystko co robisz.
Tym cenniejsza była Twoja inicjatywa wprowadzenia strzelectwa do programu zlotu. O ile sobie przypominasz rozmawialiśmy o dwóch rozwiązaniach - zorganizowanie zająć strzeleckich dla uczestnikó zlotu oraz poprowadzenie przez Ciebie zajęć. W pierwszej sprawie ja podjąłem się działań - niestety stanęły na przeszkodzie trzy istotne powody:1. Program zlotu został tak skonstruowany,by uczestnicy zlotu aktywnie spędzili czas na zjęciach-odpowiadająca za program dh.Ela wywiązałą się ze swego zadania tak bardzo sumiennie,że niestety nie było już nawet mozliwości wkomponowania zajęć strzeleckich.I z tego powodu Ela nie zdecydowała się na wprowadzenie takich zajęć.2.Powożnym problemem był również brak środków (czy też widoków na takie środki) na zorganizowanie tachich zajęć. 3. Ponieważ w trakcie organizacji zlotu pojawiły się trudności w organizacji logistyki zlotu nie do końca też mieliśmy pewność co do możliwości skorzystania ze strzelnicy.
Tyle jeśli chodzi o organizację zajęć strzeleckich na zlocie, które byłyby na pewno dużą atrakcją dla uczestników zlotu, formą promocji strzelectwa w ZHP, ale na pewno niewiele wniosłyby do warsztatu pracy... Tu mieliśmy za to na myśli Twoje zajęcia w niedzielę 21 sierpnia rano. Ale pomimo mojego wyłuszczenia Tobie, Darku jak formalnie takie zajęcia zgłosić nie dopełniłeś niezbędnych formalności - należało pobrać ze strony zlotu (o czym Ci telefonicznie mówiłęm) ankietę aplikacyjną kadry i przesłać Eli... Każdy prowadzący zajęcia takie działanie wykonał, no a Ty nie... Ja wiem, że masz ogromną ilość obowiązków związanych z pracą i działalnością w klubie i mogło Ci to gdzieś ulecieć, ale proszę nie miej teraz pretensji o to do całego świata...

Ale nadal nic straconego! Zajęcia poświęcone drużynom obronnym prowadzi Marek Jedynak, z którym masz świetny kontakt. A może po jego zajęciach udałoby się zorganizować choć krótkie spotkanie? Na zajęciach obecni będą wszyscy zainteresowani działalnością drużyn obronnych -to są właśnie ludzie, którymi jesteś zainteresowany! I w tym kierunku trzeba działać! To spotkanie na pewno da się zorganizować, a ja na nie z przyjemn ością przyjdę!

Na koniec jeszcze raz zapewniam o moim szacunku i chęci pomocy!

Czuwaj!
hm. Tomasz Nowak HR
Wydział Specjalności GK ZHP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”