Na czym i gdzie skaczą harcerscy spadochroniarze?

forum harcerskich drużyn lotniczych
Zablokowany
Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 01 paź 2006, 20:24

Chciałbym zebrać tu takie informacje, gdzie, na czym, z czego i w jakich warunkach skaczecie? Czy jest możliwość wykonywania skoków na Waszym lotnisku i jak to wygląda etc. Pełna wymiana informacji o możliwej współpracy harcerzy-spadochroniarzy.

Zatem zaczynam:
- Aeroklub Kielecki - Lotnisko Masłów
- Sprzęt: wyłącznie skrzydła: szkolny Drakkar, a potem już Raven, Falcon, PD, Classic.
- Samoloty: An-2 i Wilga
- Wysokość szkolna: 1200 m
- Możliwości dla ludzi spoza AKi: można korzystać z naszego sprzętu. Nie trzeba przywozić swojego. Wiadomo, wszystko zależy od liczby chętnych do sprzętu, ale na kilka skoków coś się wygospodaruje.
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

KubuśK.
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: KubuśK. » 30 lis 2006, 17:49

Pelikan pisze:
- Możliwości dla ludzi spoza AKi:

Pytanko - mógłby mnie ktoś oświecić - AK - Armia Krajowa, ale chyba nie o to AK chodzi?
Wyw. Jakub Kieszkowski
10 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów im. S. Sosabowskiego
Hufiec Rumia im. 1 Brygady Pancernej WP

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 30 lis 2006, 18:29

Widać, że teoretyk, a czerownym beretem się nazywa. Mam nadzieję, że zasłużysz niebawem na ten beret i skakać będziesz ;p

AKi = Aeroklub Kielecki. Każdy aeroklub w Polsce ma swoje oznaczenia.
hm. Marek Jedynak
--

KubuśK.
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: KubuśK. » 05 gru 2006, 20:52

Hohooohho! Może za 6 lat skoczę, mam dopiero 12 lat, a na beret to sobie kiedyś zasłużyłem, ale teraz nie mogę nosić, bo ominęła mnie jedna WWK.

Przyznam, że moim marzeniem jest właśnie skoczyć ze spadochronem, a w dodatku z ostrzałem artylerii przeciwlotniczej. Może kiedyś razem skoczymy ;)
Wyw. Jakub Kieszkowski
10 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów im. S. Sosabowskiego
Hufiec Rumia im. 1 Brygady Pancernej WP

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 05 gru 2006, 22:14

KubuśK. pisze:Przyznam, że moim marzeniem jest właśnie skoczyć ze spadochronem, a w dodatku z ostrzałem artylerii przeciwlotniczej. Może kiedyś razem skoczymy ;)
Tylko przypominam Ci , że wtedy niewiele co by z Ciebie zostało ;) . Poczytaj trochę o operacjach powietrzno-desantowych , to pewnie oświeci Cię to , dlaczego zrzuty żołnierzy dokonywane są poza zasięgiem takiej artylerii...
Mnie osobiście nie widzi się raczej spadające z nieba ludzkie mięsko.... blah...
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 06 gru 2006, 00:16

KubuśK. pisze:Hohooohho! Może za 6 lat skoczę, mam dopiero 12 lat, a na beret to sobie kiedyś zasłużyłem, ale teraz nie mogę nosić, bo ominęła mnie jedna WWK.

Przyznam, że moim marzeniem jest właśnie skoczyć ze spadochronem, a w dodatku z ostrzałem artylerii przeciwlotniczej. Może kiedyś razem skoczymy ;)
Grhmmmm.... Mea culpa, że w ogóle takie coś napisałem wcześniej.
1.
Żadnego zdobywania beretów, czy zasługiwania na to. Było w przenośni, ale myślałem, że rozmawiam ze starszą osobą. Beret należy mieć jako OBOWIAZKOWY element umundurowania i przysługuje każdemu jak psu buda od samego początku po sam koniec. Żadnych zabaw w zdobywanie, biegów po beret itd.

2.
Prawo międzynarodowe zabrania strzelać dop spadochroniarzy nim dotkną ziemi. Są bezbronni w powietrzu. Polecam film "O jeden most za daleko", gdzie jest pokazane, jak Niemcy urządzali "polowanie na kaczki", czyli m.in. na naszych spadochroniarzy właśnie, gdy lecieli na otwartych, małosterownych desantowych czaszach.

Jak ktoś mi zacznie w tym temacie ciągnąć dalej sprawy mundurów, taktyki itd.etc. to rozszarpię. Temat wyraźnie określa, o czym mamy rozmawiać. Załóżcie sobie osobny! ;)
hm. Marek Jedynak
--

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Lotnictwo”