Porozumienie z PTTK

forum harcerskich drużyn turystycznych
turystyka.zhp.pl
Zablokowany
SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 11 mar 2006, 21:53

Mam pytanie co do tego porozumienia-z niego wynika,że możemy zlecać kursy PTTK[np.przodowników GOT albo znakarskiej]-jesli mam ludzi to jak jest procedura takiego zlecenia-czy musimy podpisywać jakis dodatkowy dokument o wspolpracy z danym oddzialem, albo raczej KTG ZG PTTK[jestem z Krakowa] czy procedura jest inna??
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 13 mar 2006, 19:23

Najlepiej jak przejdziesz się do miejscowego oddziału i tam zapytasz się. Najlepiej szefa, bo on się bedzie w tym orientował. Myślę, że chyba żadnych się dokumentów nie podpisuje, ale jedynie podaje dane personalne uczestników kursu itp. Tak myślę, choć dopiero jutro się przejdę do PTTK, bo też chciałbym zorganizować kurs. A propo tego porozumienia to też mam pytanie.

Np na to zeby zdobyć uprawnienia organizatora turystyki trzeba być ileś tam lat w PTTK-u (chyba 4). Mając teraz to porozumienie, nadal musimy być 4 lata w PTTK-u żeby przejść taki kurs?
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

Kaśka_353
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kaśka_353 » 13 mar 2006, 23:58

Jeśli chodzi o szkolenie Organizatora Turystyki to nie ma wymogu 2 lat. Owszem trzeba być członkiem PTTK, ale nie ma określone ile lat. Regulamin szkolenia jest dostępny tu: http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/index.php?co=kadra_sk7 i nie ma tam nic na ten temat. Ta kwestia dotyczy uprawnień przodownika. Czekamy na wykładnię porozumienia, żeby móc rozwiązać tą kwestię.
phm. Katarzyna Pawkowska
Szczep 353 WDHiGZ "Grań" im. Wandy Rutkiewicz

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 28 mar 2006, 20:16

Szukałem na internecie niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie:
Jakie dokładnie uprawnienia posiada organizator turystyki?
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 28 mar 2006, 23:11

Szukajcie, a znajdziecie jak to ktoś powiedział kiedyś...

Wprawdzie jest to regulamin Org. Turystyki OM PTTK, ale uprawnienia są mniej więcej takie same: http://www.akt.rybienik.vel.pl/portal.php?page=12
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Turystyka”