Drużyny uprawiające turystykę poznajcie się!!

forum harcerskich drużyn turystycznych
turystyka.zhp.pl
Kaśka_353
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kaśka_353 » 27 gru 2005, 01:20

Często do Inspektoratu Drużyn Turystycznych GK ZHP zwracają się drużynowi z prośbą o kontakt do drużyn, które uprawiają czynnie turystykę lub zdobyły specjalnosć turystyczną. Inspektorat nie posiada bazy adresowej takich drużyn, natomiast baza mailingowa nie służy temu celowi.
Dlatego proponujemy, żeby każda drużyna w jakiś sposób związana z turystyką, która chciałby zostać poznana przez innych napisała tutaj coś o sobie - numer, nazwa, miejsce działania, co robicie turystycznie, kogo chcielibyście poznać, na jakiej wymianie Wam zależy (wymiana doświadczeń, materiałów, wspólny rajd...) itp. Podajcie też swój adres mailowy, moze adres strony, a w ten sposób na pewno będzie łatwiej nawiązac turystyczną współpracę.
phm. Katarzyna Pawkowska
Szczep 353 WDHiGZ "Grań" im. Wandy Rutkiewicz

tyszko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tyszko » 29 gru 2005, 00:41

witam,
Krag Instruktorski "Wawer" dzialajacy w II Środowiskowym Szczepie "BS-227" z Żor....
interesowaly by mnie(nas) wiadomosci o rajdach, ewentualnie jakies wspolne przedsiewziecia (oganizacja lub pomoc w organizacj, dolaczenie do ekipy jadacej kajs w swiat ;) itd...)
moj mail: tyszkom@wp.pl
czuwka! ;)
pwd. Marcin Tyszko H.O.
KI "Wawer"
II Środowiskowy Szczep "BS-227"
2 MDH "Wigry"
Żory, Chorągiew Śląska ZHP

Sikorka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Sikorka » 01 sty 2006, 18:13

253 Krakowska Drużyna Wędrownicza "Orogen" im. Mieczysława Karłowicza, działamy w szczepie o tej samej nazwie.

Z racji tego, że postanowilismy walczyć o specjalność turystyczną szukamy wszystkiego co związane z turystyką. Szczególnie szukamy innej druzyny turystycznej, która chciałaby nawiązać kontakt z zółtodziobami. :)

Pozdrawiam serdecznie
Przyboczna 253 KDW
phm. Ewa Sikora

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 22 sty 2006, 10:53

Harcerski Klub Turystyczny
Działający przy 62 KDHS "Brzoza"

Działa od tego roku:], ale turystyka była naszą pasją od wiele dłuższego czasu.

Jest u nas kilku studentów, ale młodsze osoby też są

Interesuje nas przede wszystkim krajoznawstwo, wędrówki po górach itp.
Kontakt:
3999115- gg
692744081- Mateusz Cuske(kom)

Heh szykamy też jakiegoś taniego miejsca do przenocowania w drugi dzień ferii. Moze ktoś nas przygarnie?:(
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 22 sty 2006, 10:53

Aha jeszcze mail:
matei@interia.pl

Sikorka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Sikorka » 22 sty 2006, 11:48

Nie podalam wczesniej namiarow na Nas....

http://www.253kdw.prv.pl/

Pozdrawiam
Ewa SIkora

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 25 lut 2006, 10:21

Kaśka_353 napisał:
Często do Inspektoratu Drużyn Turystycznych GK ZHP zwracają się drużynowi z prośbą o kontakt do drużyn, które uprawiają czynnie turystykę lub zdobyły specjalnosć turystyczną. Inspektorat nie posiada bazy adresowej takich drużyn, natomiast baza mailingowa nie służy temu celowi.
Kwak kwak.

To po co są zaznaczane odpowiednie rubryki w spisie? Czy ktoś z inspektoratu nie mógłby sie przejść do WBiA i poprosić o bazę adresową druzyn turystycznych ze spisu??
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 26 lut 2006, 12:12

Nie wiem czy Druh się orientuje jaka jest sytuacja w dzisiejszym ZHP. Jest wiele drużyn lub klubów turystycznych nie powołanych przez komendantów hufców, ale czynnie działających. Nie zawsze WBiA dociera do wszystkich takich drużyn. A po drugie ja osobiście wole kontaktować się z kimś przez forum itp. niż dostać kartkę z wykazem drużyn i adresami hufców:) (Myślę, że na tym polega tak zwana INTEGRACJA).

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 27 lut 2006, 11:57

Ja wolę się kontaktowąc z kims bezpośrednio, a forum uzywac li tylko do ogłoszeń.

A ZHP uważałem za organizację harcerską, w której rozkaz KH cos jednak znaczy - skoro druzyna nie jest powołana rozkazem KH, to jej po prostu nie ma i tylko PODSZYWA się pod harcerską druzynę ZHP.

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 27 lut 2006, 14:26

matei napisał:
Jest wiele drużyn lub klubów turystycznych nie powołanych przez komendantów hufców, ale czynnie działających. Nie zawsze WBiA dociera do wszystkich takich drużyn.
dominik jan domin napisał:
A ZHP uważałem za organizację harcerską, w której rozkaz KH cos jednak znaczy - skoro druzyna nie jest powołana rozkazem KH, to jej po prostu nie ma i tylko PODSZYWA się pod harcerską druzynę ZHP.
W przypadku drużyn masz rację ale w przypadku klubów już niekoniecznie.
SAMODZIELNE kluby są powoływane przez KH (czasem KCh)
ale mogą także LEGALNIE funkcjonować (i funkcjonują) kluby "wewnątrzdrużynowe"
a te nie muszą być odrębnie rejestrowane. Choć często działają bardzo prężnie.
Tylko że nie mogą występować jako odrębna j.o.
W ich imieniu wystepują drużynowi.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 27 lut 2006, 15:07

Owszem, do klubów sie zgadzam.

Natomiast pragne zwrócic uwagę, ze mój komentarz odnosił sie do postu dh. Katarzyny z IDT, która się martwiła, ze nie maja listy adresowej. A w komputerach GK taka lista jest na pewno, tylko że w wydziale spisowym. Pewnie, że niekompletna (bo co maja zrobic druzyny wielospecjalnościowe), ale twierdzić, ze "brak"??

Hufiec ZHP Toruń

Kaśka_353
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kaśka_353 » 27 lut 2006, 23:40

A po czym Druh wnosi, że martwiłam się brakiem takiej listy? Napisałam, że IDT nie dysponuje, ale nie, że sie tym martwi, gdyż powody mogą być inne.
Dodatkowo proszę przeczytać tytuł wątku: "Drużyny uprawiające turystykę...", a nie Drużyny o specjalnosci turystycznej. A tu istnieje zasadnicza różnica. WBiA posiada owszem listę adresową drużyn, które rzeczywiście posiadają specjalnosć turystyczną, ale takze tych, które po prostu zaznaczyły takie okienko "bo przeciez jeździmy na rajdy".
Dlatego ten wątek ma służyć nawiązywaniu znajomosci tym, którzy są otwarci na innych i szukają podobnych sobie.
Nie wyobrażam sobie publicznego dostępu do bazy maili ze spisu - jak wtedy wybrać tych do których chcemy się odezwać. A tutaj mamy oprócz adresów opisy środowisk. Już nie wspominając o ochronie danych...
Rzeczywiście moze sformułowanie IDT nie posiada" było niefortunne, ale nie miało służyć wprowadzeniu w błąd, tylko wyjaśnieniu sytuacji, którą powyżej opisałam.
Podobnie jest z bazą mailingową - zbieramy adresy osób, które chcą otrzymywać informacje turystyczne, a nie wysyłamy na siłe do tych, którzy zaznaczyli mniej lub bardziej świadomie pole w spisie. To taka miła rzecz DOBROWOLNOŚć.
Dodam jeszcze, że powstanie tego wątku wyniknęło z potrzeb drużynowych, którzy utrzymuja z nami kontakt.
Pozdrawiam serdecznie, turystycznie i dobrowolnie :)
phm. Katarzyna Pawkowska
Szczep 353 WDHiGZ "Grań" im. Wandy Rutkiewicz

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Turystyka”