SAS i SODA - HSG/HSP/HSRD 2005 - stronka już jest!

forum drużyn Harcerskiej Służby Porządkowej, Harcerskiej Służby Granicznej i Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego hsp.zhp.pl
orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 20 lut 2005, 23:57

Co tu dużo pisać: http://www.hsgsas.zhp.pl

Zapraszamy na stronke oraz na obóz. Na stronie na razie znaleźć można tylko podstawowe informacje ale w miare zbliżania się obozu będziemy ją aktualizować.

Pozdr.
Daniel Dobrijałowski
członek Referatu Drużyn HSG/HSP
Chorągwi Białostockiej
ds. informacji
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 22 lut 2005, 13:33

boskie identyfikatory hahah co za pomysl :)
Braci się nie traci

Marko
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marko » 22 lut 2005, 16:49

Hmmmm ... może nie do końca na temat ale studiując treści na stronie www.hsgsas.zhp.pl odkryłem ze zdumieniem, że cyt. :"W dniu 19 lutego 2005 podczas Turnieju Piłki Nożnej Drużyn HSG o puchar Komendant Straży Granicznej w Mielniku, zorganizowanego przez 37 Drużyne Harcerską "Korzenie" im.A.Małkowskiego ...." Już wyjaśniam co było powodem mojego zdumienia. Pierwsze słyszę o jakichkolwiek Mistrzostwach Drużyn HSG w piłkę nożną :Oo Tak się składa, że prowadzę drużynę o tej specjalności i nigdy do mnie nie dotarła żadna informacja na ten temat. No chyba, że to były jakieś Lokalne Mistrzostwa ale wtedy nazwa podana na stronce jest nieadekwatna i chyba nieuprawniona. Jeżeli ktoś z wtajemniczonych coś więcej o tym wie, to proszę o jakąś informację na ten temat. Heh ... chyba sam sobie też jakieś mistrzostwa zorganizuję ...:D
hm. Marek Niewiarowski
drużynowy 19 DHSG "Zlotki" im. Bohaterów KOP w Świnoujściu
szef HK HDK "Kropla Życia"

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 22 lut 2005, 18:37

Marko napisał:
Hmmmm ... może nie do końca na temat ale studiując treści na stronie www.hsgsas.zhp.pl odkryłem ze zdumieniem, że cyt. :"W dniu 19 lutego 2005 podczas Turnieju Piłki Nożnej Drużyn HSG o puchar Komendant Straży Granicznej w Mielniku, zorganizowanego przez 37 Drużyne Harcerską "Korzenie" im.A.Małkowskiego ...." Już wyjaśniam co było powodem mojego zdumienia. Pierwsze słyszę o jakichkolwiek Mistrzostwach Drużyn HSG w piłkę nożną :Oo Tak się składa, że prowadzę drużynę o tej specjalności i nigdy do mnie nie dotarła żadna informacja na ten temat. No chyba, że to były jakieś Lokalne Mistrzostwa ale wtedy nazwa podana na stronce jest nieadekwatna i chyba nieuprawniona. Jeżeli ktoś z wtajemniczonych coś więcej o tym wie, to proszę o jakąś informację na ten temat. Heh ... chyba sam sobie też jakieś mistrzostwa zorganizuję ...:D
Widzisz nie byly to zawody o tytul Mistrza Polski Druzyn HSG. To byly zawody o puchar komendanta straznicy, na ktore zaproszenych bylo kilkadziesiat druzyn droga sluzbowa SG. Przyznaję racje że informacja jest nieprecyzyjna i mozna z niej wywnioskowac ze chodzi o Komendanta Glownego. Przepraszam za wprowadzenie w blad - poszlo do zmiany.

http://www.posg.pl/news.aspx?ID=544

Pozdrawaim
Daniel Dobrijalowski
Pozdrawiam
orcus

maciekjp

Post autor: maciekjp » 23 lut 2005, 00:32

orcus napisał:
Marko napisał:
Widzisz nie byly to zawody o tytul Mistrza Polski Druzyn HSG. To byly zawody o puchar komendanta straznicy, na ktore zaproszenych bylo kilkadziesiat druzyn droga sluzbowa SG. Przyznaję racje że informacja jest nieprecyzyjna i mozna z niej wywnioskowac ze chodzi o Komendanta Glownego. Przepraszam za wprowadzenie w blad - poszlo do zmiany.

http://www.posg.pl/news.aspx?ID=544

Pozdrawaim
Daniel Dobrijalowski
Mało tego, Danielu, z informacji wynikało, że była to impreza Inspektoratu, a o tym to ja nic nie wiem.
Przejrzyj też stronę pod kątem literówek, bo masz ich sporo. :(

Poza tym... no cóż, jestem oficerem (sorki, podporucznikiem :p) SG i mam wątpliwości, co do... tego, czy takie zaproszenia powinny iść drogą służbową SG. Coś tu nie gra. Mimo wszystko, nie jesteśmy młodzieżówką, czy przedszkolem SG. Taka sytuacja potwierdza zarzuty naszych przeciwników o "wysługiwaniu się". Wiem, że to nie do ciebie uwaga. Po prostu, tak luźno dywaguję.

mumka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mumka » 23 lut 2005, 02:04

Zaraz... czegoś tu nie rozumiem...

czy nie powinniście się cieszyć z tego, że się dzieje, że się toczy.. Nie!, że galopuje wręcz coś, nad czym razem pracujemy od jakiegoś czasu?!

Ja tu czegoś nie rozumiem. Zamiast wspierać działalność, to ją podkopujecie, staracie się w jakimś stopniu oczernić. Szok! Coraz bardziej przekonuję się o słuszności mojej decyzji... (nieliczni wiedzą o czym mówię).

A droga służbowa SG, to skuteczna alternatywa do kulejących dróg kontaktowych Związku. Mówię to otwarcie, bo mówić o tym trzeba. Nie uważam, że w ten sposób robimy coś złego.

To się sprawdza, daje rezultaty, wymierne rezultaty. Wystarczy popatrzeć na działalność białostockiego referatu. Obecnie sprowadza się jedynie do koordynowania, zabezpieczania działalności coraz liczniejszych drużyn, wskazywania, podpowiadania i radości, radości z osiągnięć. Pisząc "jedynie" robię to celowo, bo w chwili obecnej maszyna sama się nakręca, potrzebuje jedynie dobrych konserwatorów do zabiegów kosmetycznych.
I tacy się właśnie tu znajdują.
To doskonała grupa ludzi, która potrafi się uzupełniać i działać w jednym, wspólnym celu. To dla nich zawsze chciałam pracować, a pracować z nimi to dla mnie zaszczyt!

Więc wybaczcie, że się wypowiadam, ale nie pozwolę, by ktoś zwracał uwagę na rzeczy, które nie mają decydującego wpływu na całość. NIGDY NA TO NIE POZWOLę.

Długo się powstrzymywałam, bo uważam, że sieć nei jest miejscem do takich wypowiedzi. Jednak nie dajecie mi wyboru, więc teraz czytajcie, myslcie i odpowiadajcie!
hm. Katarzyna Turosieńska

maciekjp

Post autor: maciekjp » 23 lut 2005, 10:10

Kasiu, nie zrozumieliśmy się. :)
Ani ja, ani Marek nie mamy ŻADNEJ pretensji odnośnie tego, że taka impreza się odbyła. Bardzo dobrze, że jest, bardzo dobrze, że się odbyła. Cieszę się.
Obaj zgłosiliśmy zastrzeżenia do TREŚCI INFORMACJI na stronie hsgsas. Nie do imprezy, a do tego, w jaki sposób została przedstawiona. Z pierwszej wersji tekstu wynikało, że:
* turniej odbył się o puchar Komendanta SG,
* był to turniej całego HSG.
Obie informacje były nieścisłe i tyle. I tego dotyczyły wpisy.

Co do dróg służbowych w ZHP... to cóż... zgadzam się z twoją opinią co do ich drożności. Całkowicie się zgadzam i też mi się ten stan rzeczy nie podoba. Mam tylko wątpliwości, czy kanały poza harcerskie są słuszną alternatywą. Mam wątpliwości, a nie zdecydowanie potępiam. Myślę, że niepotrzebnie się unosisz i cieszę się, że pośrednio przyznałaś mi rację w innej sprawie.
:)

koniu88

Post autor: koniu88 » 23 lut 2005, 10:36

Witam

Na warsztatach rzucalismy cenowo SAS na 300zl z mozliwoscia ograniczenia kosztow do 200zl... Dlaczego teraz koszty SASu zamiast spadac rosna ?? A przeciez bylismy pewni ze wiecej niz 300zl nie bedzie kosztowal ten wyjazd.

Marko
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marko » 23 lut 2005, 16:35

Yyyyyyy ... że się tak wyrażę ... to ja jestem w szoku. Druhno Kasiu, czy widzi druhna coś niewłaściwego w moim pytaniu ? Wszedłem na stronę o SAS, czytam o Mistrzostwach i zadaję pytanie. Druh mi na nie odpowiedział i teraz wiem, że to była impreza waszego środowiska o nie Mistrzostwa adresowane do wszystkich drużyn HSG. I to tyle, nie widzę tu bynajmniej nic co by uwłaczało pomysłodawcy tego pomysłu i chyba się druhna w swoich oskarżeniach nieco zagalopowała. O ile tekst druhny był adresowany do mnie. Widzę niestety, że dyskusja w sprawach Inspektoratu zaczyna przybierać bardzo nieeleganckę formę.

Drużynowy 19 DHSG "Zlotki"
im. Bohaterów KOP
w Świnoujściu

hm. Marek Niewiarowski
hm. Marek Niewiarowski
drużynowy 19 DHSG "Zlotki" im. Bohaterów KOP w Świnoujściu
szef HK HDK "Kropla Życia"

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 23 lut 2005, 16:40

Cześć !!!
:) :) :)

Owszem rozmawialismy o kosztach obozu w granicach 300,-. Ale niestety na dzien dzisiejszy wzroslo do 400,-. Moge obiecacac ze na pewno juz nie wrosnie, moze tylko spasc. Wzrost jest spowodowany; i cenami ale tez tym ze chcemy wam zapewnic dojazd na baze z Suwalk, koszulki, plakietki, plyte CD z materialami na temat specjolnosci itp. Jeśli uda nam się zdobyć dofinasowanie na oboz to na pewno ceny spadną. Mam nadzieje, że Szef Inspektoratu nam w tym wspólnym przedsięwzieciu pomoże. To tak po krotce wyjasnienia, wiecej informacji znajddziesz na;

www.hsgsas.zhp.pl

:) :) :)

Pozdrawiam Koszalin i wszystich związanych z HSG/HSP/HSRD
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 23 lut 2005, 16:43

:(:(:(
Czy naprawdę nie możemy rozmawiać trochę spokojniej. Przecierz wzależy nam wszystkim na tym inspektoracie. Spkoju ducha wszyskim żczę szczególnie tuż po dniu Myśli Braterskiej.

Pozdrawiam
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 23 lut 2005, 16:47

koniu88 napisał:
Na warsztatach rzucalismy cenowo SAS na 300zl z mozliwoscia ograniczenia kosztow do 200zl... Dlaczego teraz koszty SASu zamiast spadac rosna ?? A przeciez bylismy pewni ze wiecej niz 300zl nie bedzie kosztowal ten wyjazd.
Niestety koszty poszly w gore ze wzgledu na baze. Poza tym planujemy kilka zajec na ktore beda potrzebne odpowiendnie materialy. Potrzebujemy tez kilka zlotych zapasu, zeby sie nie wpedzic w dlugi. Na pewno nikt na tym nie zarobi. Koszty postaramy sie przedstawic uczestnikom zeby mieli jasna sytucje za co placa.

Chcialbym jednoczesnie zaznaczyc ze nei zajmuje sie finansami tego obozu. Nie znam dokladnie kosztow ale znajac moich przelozonych zostal on wyliczony tak zeby doslownie jechac po kosztach.

Z tego co wiem 400zl to nie jest duzo, jak na taki oboz z takimi zajeciami. Oboz bedzie najprawdopodobniej rozliczany w GK ZHP.

Pozdrawaim
Daniel Dobrijalowski
czlonek Referatu Druzyn HSG/HSP
Choragwi Bialostockiej
ds. informacji
Pozdrawiam
orcus

maciekjp

Post autor: maciekjp » 23 lut 2005, 16:53

Obóz będzie na pewno rozliczany w GK. Co do kosztów... to będziemy o tym rozmawiać w gronie kadry Inspektoratu.

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 23 lut 2005, 17:04

:):):)
To na pewno Dh Maćku, mam nadzieję że szybko dojdziemy do porozumienia co do naszego SASu
Pozdrawiam
:):):)
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

koniu88

Post autor: koniu88 » 23 lut 2005, 20:29

Dziekuje za wytlumaczenie kosztow i z niecierpliwoscia czekam na kosztorys ;];]

Pozdrawiam

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „HSG/HSRD/HSP”