Obóz drużyn HSG/HSP

forum drużyn Harcerskiej Służby Porządkowej, Harcerskiej Służby Granicznej i Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego hsp.zhp.pl
mumka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mumka » 08 wrz 2004, 11:28

Zastanawiam się ostatnio nad pewną kwestią...
Czy istnieje potrzeba zorganizowania wspólnego obozu dla środowisk zajmujących się specjalnościami HSG lub HSP? Czy uważacie, że jesteście w stanie przejechać przez cały kraj, by gdzieś na jego krańcu spotkać się i spędzić niezapomniane chwile? Czy chcecie na przykład, aby równolegle z obozem trwał kurs drużynowych, nastawiony na szkolenie insruktorów zajmujących się prowadzeniem drużyn o tej specjalności?

Proszę, abyście pisali o swoich propozycjach. Ułatwi to zaplanowanie dalszych działań związanych z HSG i HSP.
hm. Katarzyna Turosieńska

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 08 wrz 2004, 11:40

Mumka - obóz z Wami to rozkosz... tak raczej moja była DH pisałaby się na obóz HSP. Przyda im się i takie doszkolenie, szczególnie po tym co działo się w Łodzi na 60 rocznicy likwidacji Getta Łódzkiego.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

mumka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mumka » 08 wrz 2004, 13:26

Sergiusz, dobrze, że napisałeś to "z Wami".
Bo jakby to wyglądało, że obóz 'ze mną' to rozkosz...? ;)
(wybaczcie tą małą dygreję...)

A teraz poważnie: czekam na kolejne wieści w sprawie takiego grupowego spotkania. Jedną drużynę teoretynie mamy zainteresowaną.

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 09 wrz 2004, 15:47

Wydaje mi się , że to ciekawy pomysł. Pomógłby w ujednoliceniu wyszkolenia HSG a, jak było widać choćby na złazie w Białymstoku, jest ono dość różne. Poza tym może powstałaby jakaś centralna metoda szkoleniowa, bo na razie ilu instruktorów tyle metod. Przy okazji będzie możliwośc integracji środowisk i wymiany doświadczeń. Podsumowując jestem na TAK.

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 09 wrz 2004, 16:01

Kasiu !!!
Masz majmniej 3 drużyny. Wiesz, że jesteśmy z Tobą i twoimi ludźmi. Uważam, że ten pomysł jest poprostu wyborny. I na pewno pomoże w ujednoliceniu w Polsce HSG i HSP, a ja jestem za jednolitością w ZHP-ie.
Pozdrawiam.
Marek Krawiel
Suwałki
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 09 wrz 2004, 17:07

Moja druzynka bedzie na 100%, 49SDHSG Mysle ze sie pojawi...

Co do pozostalych druzyn HSG, tych swiezo uformowanych nie wiem, musze poczekac do odprawy druzynowych bo dzialaja one w terenie i nie za bardzo mam kontakt z druzynowymi, zwlaszcza ze w wiekszosci to nouczyciele...

Cos takiego przydaloby sie ze wzgledu na mala ilosc druzyn pracujacych w tej specjalnosci... z tego co wiem to tak trudno tu o bratnia dusze... ale to chyba naszej Choragwi dzieki Tobie Kasiu nie dotyczy...

Ludziom trudno jest tez zaczac prace w HSP bo nie maja pojecia co to jest i z czym to sie je a ja juz na starcie widze ze korzysci sa ogromne... O HSG moga sie troche dowiedziec chociazby ze strony 37 DHSG Korzenie... trzeba by bylo stworzyc cos o HSP...

W ogole chyba trzeba pomyslec nad zmina nazwy ale to w innym watku...

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Ursus
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ursus » 09 wrz 2004, 22:27

mumka napisał:
... Czy uważacie, że jesteście w stanie przejechać przez cały kraj, by gdzieś na jego krańcu spotkać się i spędzić niezapomniane chwile? ...
To chyba pytanie połączone z odpowiedzią...myślę, że większość miłośników tego typu imprez po to aby spotkać świetną ekipę i przeżyć niezapomniane chwile jest w stanie zrobić znacznie więcej niż tylko przejechać cały kraj...:D...przynajmniej mówię za siebie.
Ursus
Przyboczny 36HDCzB"Kombinatorzy"
Chorągiew śląska Hufiec Jastrzębie Zdrój
"Prawdziwa ambicja to ciągłe dążenie do celu, którego nigdy nie osiągamy, bo ciągle dźwigamy poprzeczkę...!"

mumka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mumka » 10 wrz 2004, 08:13

To jest tzw. podpucha. Jak widać, skuteczna... ;)

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 23 wrz 2004, 13:27

Mam maly wniosek po miejskim dniu bez samochodu:

Dolaczyc do obozu/kursu dla HSP mozliwosc zdobywania BORM.

Prawda jest taka ze zdziebko sie polamalem i mysle ze gdyby nie kursy na ktorych bylem(nigdy nie podchodzilem do egzaminow bo nigdy nie chcialem) to nie wiem co bym zrobil.

Mam jeszcze kilka wnioskow ale to juz nie ten temat...

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 23 wrz 2004, 21:17

orcus napisał:
Mam maly wniosek po miejskim dniu bez samochodu:

Dolaczyc do obozu/kursu dla HSP mozliwosc zdobywania BORM.

orcus
Prooooooszę, tylko nie to...:Oo

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 24 wrz 2004, 13:23

Chodzi mi tylko o to zeby ludzie obstawiajacy imprezy masowe mili chociaz troche pojecia o ratownictwie medycznym chociazby po to aby pomagac samym sobie... wiadomo ze obstawy medycznej z prawdziwego zdarzeniazwykle nie ma a ludzie ktorzy zabezpieczaja te impezy jakby cos sie stalo to co maja robic? Stac i sie patrzec?

Gdyby nie moja stycznosc z kursami BORM to pewnie bym sam do szpitala nie dojechal bo niebylbym w stanie sie pozbierac...

Moi ludzie nie musza nosic brazu ale MUSZA miec podstawowe przeszkolenie medyczne i to najlepiej aby przekazali im to wykwalifikowani instuktorzy... Z tego co mi wiadomo w okolicy lokalizacj SAS'u pojwia sie czasmi tylko trzech medykow i z doswiadczenia wiem ze przekaza moim ludziom odpowiednia wiedze w odpowiedni sposob i nie zrobia z nich nadetych medykow ktorzy pojawiaja sie od HGR'ow przez PCK az po karetki pogotowia ratunkowego...

Nie widze potrzeby przeszkolenia medycznego wszystkich czlonkow druzyn HSG wystarczy jedna moze dwie osoby jakby na wyjazdach sie cos stalo ale HSP odpowiada ze ludzi uczestniczacych w zabezpieczanych imprezach masowych i musi umiec na nich pokrzyczec ale tez zachowac zimna krew i pomoc jesli komus cos sie stanie...

Jesli niebylbym harcerzem i staloby mi sie to samo co teraz(ladowanie na asfalcie z roweru podczas przejazu 200 rowerzystow w miejski dzien bez samochodu - zwichniety prawy bark i jeden pale lewej reki) to oczekiwalbym pierwszej pomocy PRZEDMEDYCZNEJ wlasnie od harcerzy a jesli nie to chociaz zeby komfort psychiczny mi zapewnili sama oboecnoscia przy mnie...

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 24 wrz 2004, 14:43

Spokojnie... :) Nie uważam, że to niepotrzebne. Poprostu odczuwam już mały przesyt tematyką medyczną. Gdzie się człowiek nie ruszy to tylko ratownictwo:D W pełni zgadzam się z powyższymi argumentami, a jeśli to mają być ci medycy, o których myślę to niewykluczone, że sam bym wziął w tym udział.

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 21 paź 2004, 17:33

Cześć.
:):):)
Coś się chyba nam rozmowa ucieła, a szkoda bo w zasadzie chyba nie dokońca wiadomo czy robić wszystko razem czy może podzielić na podobozy, np; chętni na kurs drużynowych w dwóch grupach dla harcerzy starszych i wędrowników i chętnych na obóz HSG i chętnych na obóz HSP. Oczywiście wszystko byłoby w jednym miejscu, tj na jednej bazie, program różniłby się w zależności od specjalności, choć część zajęć będzie wspólna.
:):):)
Pozdrawiam
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 22 lis 2004, 14:55

Obóz SAS 2005, specjalności HSG/HSP
Już ustalony jest termin 15-29.07.2005r. na terenie bazy harceskiej Hufca Suwałki "Garbaś". Cena będzie wachała się w granicach 300,- od osby (bez dojazdu) i taka najprowdopodobnie zostanie. Będą co najmniej 3 pod obozy - 1 drużyny HSG, 2 drużyny HSP, 3 to uczestnicy kursu drużynowych tych specjalności w dwu poziomach tj starszoharcerski i wędrowniczy. Jużz mamy zapewnienia od Policji i Służby Granicznej jeśli o szkolenie specjalistyczne. To są wiadomości na dziś, ale jeśli macie uwagi to my je chętnie je wysłuchamy. Więcej info na stronie referatu Chorągwi Białostockiej- www.hsg.orc.pl
Komendant obozu
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

pszczola.augu

Post autor: pszczola.augu » 12 gru 2004, 10:21

JAK NAJBARDZIEJ ZA! :)

jedna tylko uwaga... nie ma mozliwosci zeby polaczyc HSG i HSP?
bo nie wiem na co sie decydowac :D:D Mysle ze i tu i tam bedzie suuuuuuuper wiec hmmm kto znajomy gdzie sie wybiera ? zeby zaklepac miejsce? bo nasza choragiew bialostocka jak sie za cos wezmie to na 99% mozna sie spodziewac ze ludzie wyjada z usmiechem :D i trzeba juz zajmowac miejsce :D:D

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „HSG/HSRD/HSP”