Oj Czesiu nieładnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 09 kwie 2009, 15:15

19kldh pisze:
Rafal pisze:Nie rozumiem tego.
Doskonale rozumiesz.
Czesław, co rozumiem? Siedzisz w mojej głowie?

nie rozumiem, jak dorosły facet, który zył w kominiźmie, może kneblować wolność wypowiedzi na forum, wykorzystywać swoją pozycje do głoszenia haseł, które sam uznał za jedynie słuszne i jeszcze decydować o tym co sam rozumiem a czego nie rozumiem!

Uważam Twoje dzisiejsze zachowanie za szkodliwe. I nie rozumiem go.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 kwie 2009, 15:34

Już to napisałem.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 09 kwie 2009, 16:20

Druhowie, rzeczywiście robi się szopka, która nikomu z nas nie służy.

1. Rafał ma rację, że Czesław wykorzystał fakt bycia moderatorem do poskromienia Kowlaka i że było to wykorzystanie stanowiska we własnej sprawie. Tak, Czesław powinien zgłosić to moderatorowi. Nie zgłosił, jego błąd. Nie zmienia to faktu, co sam Rafale przyznałeś pośrednio, że wpis Kowlaka był co najmniej niegrzeczny, pomijając jego pozamerytoryczność. I największe "baty" należą się Kowlakowi.

2. Rafale, nie mylmy wolności słowa z brakiem kultury. Wolność słowa nawet w USA nie upoważnia do obrażania i epitetów.

3. Ryszardzie, jeśli uogólnieniem Czesława poczułeś się dotknięty - miałeś prawo - to słusznie robisz protestując. Niemniej, było by dobrze i oczekiwałby tego od harcmistrza, żebyś w taki sam sposób poskromił twojego "stronnika" Kowlaka. Tylko tyle. Jeśli protestujesz przeciw przegięciom u oponenta, a tolerujesz dalej idące przegięcia u zwolennika, to wygląda to cokolwiek nieładnie i podważa twoje intencje w tej sprawie.

I tyle z mojej strony. A do meritum:
- jestem za prawem wyborczym wyłącznie dla szefów p.j.o.
- szef p.j.o. z definicji powinien być instruktorem.

Z mojej optyki dyskusja, czy przyznać prawo wyborcze drużynowym bez stopnia jest bez sensu, bo nie powinno być drużynowych bez stopnia.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

wyksztalcioch
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wyksztalcioch » 09 kwie 2009, 16:42

Maciek P pisze:I tyle z mojej strony. A do meritum:

Z mojej optyki dyskusja, czy przyznać prawo wyborcze drużynowym bez stopnia jest bez sensu, bo nie powinno być drużynowych bez stopnia.
Myślę, że wiele osób się zgodzi, że to byłby ideał, ale tak nie jest. I albo jak pisze Czesław odbierzemy prawo głosu jakiemuś tam procentowi drużynowych albo nie. Nie jesteśmy w stanie wymusić w tym momencie, by tylko instruktorzy byli drużynowymi.

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 09 kwie 2009, 16:53

wyksztalcioch pisze:
Maciek P pisze:I tyle z mojej strony. A do meritum:

Myślę, że wiele osób się zgodzi, że to byłby ideał, ale tak nie jest. I albo jak pisze Czesław odbierzemy prawo głosu jakiemuś tam procentowi drużynowych albo nie. Nie jesteśmy w stanie wymusić w tym momencie, by tylko instruktorzy byli drużynowymi.
Ale kiedyś ten moment musi nastąpić.... lepiej teraz niż później.
Masz racje że potrzeba na to czasu, do tego okresu są okresy przejściowe.
Załóżmy że do końca 2011 roku obecni drużynowi muszą zrobić pwd. i kurs drużynowych; zaś od początku 2010 roku nowe drużyny muszą mieć za drużynowych przewodników .
I gites.

Co do postów powyżej..... Panowie Harcmistrzowie !!!! Może na dzisiaj Lany Poniedziałek przeniesiemy, jak dzieci......
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

wyksztalcioch
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wyksztalcioch » 09 kwie 2009, 17:15

Trzeci pisze:Załóżmy że do końca 2011 roku obecni drużynowi muszą zrobić pwd. i kurs drużynowych; zaś od początku 2010 roku nowe drużyny muszą mieć za drużynowych przewodników .
I gites.
Brzmi rozsądnie, tylko czy rok (zjazd jest pod koniec roku) starczy wszystkim na zrobienie przewodnika? Jakaś trudniejsza sytuacja życiowa i już jest problem.

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 09 kwie 2009, 18:54

Wiesz ramy czasowe podałem tak na przykład; przeniesienie odpowiednio na 2012 i 2011 nie stanowi żadnego problemu.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2009, 18:54 przez Trzeci, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 09 kwie 2009, 20:25

Zgoda, Michał. Masz rację. Rzecz w tym, że Statut zacznie obowiązywać zaraz po uchwaleniu i jeśli nie wprowadzimy przepisów przejściowych, to z dnia na dzień na okres min. roku te 40% drużynowych straci prawo głosu. Zachowa go za to cała masa druhów, których jedyna forma harcerskiej aktywności, to spotkania przy herbatce. I tacy druhowie będą wybierali do władz - oczywiście podobnych sobie - i w tych władzach będą decydować o zasadach pracy harcerskiej, czyli czegoś z czym nie mają kontaktu.

I w tym istota problemu.

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 09 kwie 2009, 20:35

19kldh pisze:
rynio pisze:I nie pozwolę nikomu na kłamanie o moich poglądach.
I słusznie.

Tyle ze w tym przypadku nie ma kłamstwa.

Pozbawiając czynnego prawa wyborczego drużynowych nie posiadających stopnia instruktorskiego
oceniasz ich kwalifikacje wyborcze niżej
niż przysłowiowego "kierownika zespołu d/s porządku w składziku gospodarczym KH" posiadającego stopień pwd.
To bzdura co piszesz. To, ze jedne osoby posiadają prawo wyborcze, a inne nie - to efekt przyjęcia określonego modelu. To tak jak ze stopniem hm. w biernym pw do sądów. znam osoby, które sa phm i nadają się tam jak ulał, ale nie mogą być w NSH bo nie mają hm. Znam i takie, które są w NSH, a być tam nie powinny.

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 09 kwie 2009, 20:40

Maciek P pisze:Druhowie, rzeczywiście robi się szopka, która nikomu z nas nie służy.

1. Rafał ma rację, że Czesław wykorzystał fakt bycia moderatorem do poskromienia Kowlaka i że było to wykorzystanie stanowiska we własnej sprawie. Tak, Czesław powinien zgłosić to moderatorowi. Nie zgłosił, jego błąd. Nie zmienia to faktu, co sam Rafale przyznałeś pośrednio, że wpis Kowlaka był co najmniej niegrzeczny, pomijając jego pozamerytoryczność. I największe "baty" należą się Kowlakowi

3. Ryszardzie, jeśli uogólnieniem Czesława poczułeś się dotknięty - miałeś prawo - to słusznie robisz protestując. Niemniej, było by dobrze i oczekiwałby tego od harcmistrza, żebyś w taki sam sposób poskromił twojego "stronnika" Kowlaka. Tylko tyle. Jeśli protestujesz przeciw przegięciom u oponenta, a tolerujesz dalej idące przegięcia u zwolennika, to wygląda to cokolwiek nieładnie i podważa twoje intencje w tej sprawie.
Po pierwsze nie widzę związku pomiędzy wypowiedzą Kowlaka a moją osobą. Po drugie Kowlak Czesława Przybytka przeprosił. Bo ma styl. Czesław tego nie zrozumie. On brnie w tym nadal.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 09 kwie 2009, 21:16

Nie chce mi się bić piany, więc krótko:
- nie widzę tych przeprosin Kowlaka,wiec byłby wdzięczny, gdybyś mi je wskazał. Zgodzisz się, że obraza popełniona publicznie powinna być publicznie odwołana w tym samym miejscu/wątku?
- związek między twoim protestem a wypowiedzią Kowlaka opisałem wcześniej, nie ma sensu tego ciągnąć. Uważam, że obaj powinni dostać po głowie, a nie tylko jeden. Szkoda, że twój styl preferuje inne podejście.

A tak na marginesie. Adam Michnik wytoczył procesy różnym pismom o to, że opisują jego poglądy nie posługując się dosłownymi cytatami. Czy wiesz, jakie są wyroki w tych procesach? Bo to analogiczna sprawa.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 09 kwie 2009, 21:23

rynio pisze:To, ze jedne osoby posiadają prawo wyborcze, a inne nie - to efekt przyjęcia określonego modelu. To tak jak ze stopniem hm. w biernym pw do sądów. znam osoby, które sa phm i nadają się tam jak ulał, ale nie mogą być w NSH bo nie mają hm. Znam i takie, które są w NSH, a być tam nie powinny.
Oczywiście, masz rację, że to efekt przyjęcia określonego modelu. Rzecz w tym, że naszym zdaniem proponowany model jest błędny. Zgodnie z nim prawo wyborcze będzie miał pełnomocnik komendanta hufca d.s. równej lamperii, a nie będzie miał - znacznie bardziej od tego pierwszego kompetentny w sprawach wychowawczych - drużynowy kończący próbę pwd.

Znaczy to, że Zespół Statutowy przyjął model preferujący nie wychowawców, a działaczy (w znaczeniu pełnionej roli, a nie kategorii członkowskiej). I powstaje pytanie, czy rzeczywiście służy to rozwojowi Związku. Moim zdaniem, nie.

Widzisz, przy zasadzie, że 1 głos=1 p.j.o. środowiska chcące mieć wpływ na decyzje będą robiły wszystko, żeby mieć jak najwięcej jednostek. A to przełoży się na tworzenie nowych drużyn.
Model, który przyjęliście - pomijając, że nie jest sprawiedliwy - działa dokładnie przeciwnie. Promuje bycie instruktorem, ale nie bycie drużynowym.

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 09 kwie 2009, 21:30

Maciek P pisze:Nie chce mi się bić piany, więc krótko:
- nie widzę tych przeprosin Kowlaka,wiec byłby wdzięczny, gdybyś mi je wskazał. Zgodzisz się, że obraza popełniona publicznie powinna być publicznie odwołana w tym samym miejscu/wątku?
Zgodzę, tylko że pewien moderator zamknął wątek.
Maciek P pisze:A tak na marginesie. Adam Michnik wytoczył procesy różnym pismom o to, że opisują jego poglądy nie posługując się dosłownymi cytatami. Czy wiesz, jakie są wyroki w tych procesach? Bo to analogiczna sprawa.
Nie wiem i nie interesuje mnie to. Twoim zdaniem analogiczna, bo Czesław opisał moje poglądy? To Twój punkt widzenia. Ale poglądy własne to ja znam. I nijak się mają do jego kłamliwej wypowiedzi, będącej żałosną manipulacją.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 09 kwie 2009, 21:42

rynio pisze:
Pudło.
"pewien moderator" nie ma nic z tym wspólnego.
Pretensje skieruj do admina.
Zrobił to bez kontaktu ze mną i wbrew mnie.

A tak przy okazji to ja zamknąłem ów wątek tylko na kilkadziesiąt minut. Otwarłem jak ochłonąłem po chamskim ataku Kowlaka.

rynio pisze:
Maciek P pisze:A tak na marginesie. Adam Michnik wytoczył procesy różnym pismom o to, że opisują jego poglądy nie posługując się dosłownymi cytatami. Czy wiesz, jakie są wyroki w tych procesach? Bo to analogiczna sprawa.
Nie wiem i nie interesuje mnie to. Twoim zdaniem analogiczna, bo Czesław opisał moje poglądy? To Twój punkt widzenia. Ale poglądy własne to ja znam. I nijak się mają do jego kłamliwej wypowiedzi, będącej żałosną manipulacją.
Wypowiedź była całkowicie prawdziwa. To Ty manipulujesz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 09 kwie 2009, 21:43

rynio pisze:
I zgodziłem się, że zrobił źle. Zresztą, poprawił się i otworzył z powrotem.
rynio pisze:
Całkowicie cię rozumiem. Również nie znoszę, kiedy ktoś przekręca moją wypowiedź przypisuje mi poglądy, których nie wyraziłem i rozprawia się ze stanowiskiem, którego nie reprezentuję, twierdząc że dyskutuje ze mną. Zdarzyło mi się to na tym forum wiele razy.

A co do Michnika, to sytuacja analogiczna, bo dziennikarz opisał poglądy Michnika na podstawie interpretacji jego wypowiedzi. Michnik natomiast twierdził, że takich poglądów nie ma i że wypowiedź dziennikarza jest manipulacją. :)

Proponuję zamknąć ten żenujący wątek, bo chluby nam udział w nim nie przynosi.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”